شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
26 August 2016
با قیمت کم‌تر از پانصد تومان

«ماده مخدر ارزان و جدیدی در سوپرمارکت‌های ایران»

۱۳۹۲ بهمن ۱۸

خبر / رادیو کوچه

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»،‌ روز پنج‌شنبه هفدهم بهمن ماه با اعلام خبری به نقل از روزنامه جمهوری اسلامی، با این عنوان که ماده مخدر بی‌تی در بین دانش آموزان جولان می‌دهد. به نقل از همین روزنامه نوشته است: پدران و مادران باید به شدت مواظب باشند.

«ایسنا» در ادامه به نقل از روزنامه جمهوری اسلامی نوشته است: پان پراگ «بی‌تی» نام محصولی است خطرناک، اما بسیار ارزان که در بسته‌های سبزرنگ و به قیمت کم‌تر از ۵٠٠ تومان که حتا در برخی سوپرمارکت‌ها نیز یافت می‌شود، محصول کشور هندوستان است که مخدرهای مشابه آن نیز در پاکستان و افغانستان تولید می‌شوند و دقیقن همانند مخدر ناس، از طریق بزاق دهان مصرف می‌شود.

B-T

در ادامه این گزارش آمده است: هر چند پیش‌تر برخی رسانه‌ها اشاره‌ای به این قبیل ماده مخدر داشتند، اما به دلیل برخی کم توجهی‌ها هنوز این مخدر ارزان‌قیمت برای عمده مردم و جوانان ناشناخته است. مواد اولیه این محصول خطرناک، تنباکو، آهک، خاکستر، ادویه‌های معطر، ساخارین (ماده بسیار سرطان‌زا) و برای افزایش قدرت نشئه‌گی و سرخوشی ترکیبات مخدر و یا توهم‌زایی چون تریاک و حشیش و ترکیبات شیمیایی دیگر چون آرسینک، منیزیم، سرب و حتا داروهای روان‌گردان از قبیل اکستازی گزارش شده است.

بر اساس این گزارش بزرگ‌ترین فاجعه این مخدر ویران‌گر که در بسته‌بندی‌های بسیار شیک و با طعم انواع میوه‌ها وجود دارد این است که اگر تریاک و حتا کراک و هرویین و سایر مواد مخدر سنتی و صنعتی، قشر بزرگ‌سال، جوان و یا حتا نوجوانان را مورد هجمه قرار داده‌اند، این سرطان بی‌صدا نوک پیکان شومش را به سمت کودکان و خردسالان دانش‌آموز نشانه رفته است و گویا قصد دارد تمام جامعه را شخم بزند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۸ Comments


 1. جواد
  1

  اینا رو که سر کوچه ما یه دست فروش میفروشه
  قبلا فکر میکردم ناس هست
  واسه الان هم نیست
  چند سال تو بازاره


 2. معمولی
  2

  هندوستان به جای پول نفت این ملت قهرمان پرور و معمولی ماده مخدر ارزان قیمت می دهد. اکنون که محمود آقا بیکاراست تا زمان راه اندازی دانشگاه ایرانیان به جای بابک زنجانی نفت بفروشد تا اورانیوم غنی کند

 3. 4

  از اندازه این بسته پیدا است که حداقل ۲۵۰ گرم وزن داشته باشد. من از شما می پرسم وقتی تخم مرغ هر یک عدد ۳۰۰ تومان است واقعا این بسته با این محتویات میتواند ۵۰۰ تومان باشد.ترکیباتی که نام برده شد هرکدام در مقیاس گرم بسنجید هزاران تومان قیمت دارد. بعد چطور امکان دارد این بسته ۵۰۰ تومان قیمت داشته باشد .نوع بسته بندی وارزش آن بیشتر از هزارتومان قیمت دارد.


  1. sheida
   5

   vaghti hadaf nabodiye afrade kam seno salo ayande saze irane
   sarmaye gozari ro in matlab hata ba 500 toman so avari dare
   chon ba gereftar shodane melat sadha barabar sod mikone


 4. Babak.
  6

  همه چیز أزاد است ؟ تنها راه نحات و پیش گیری از ان خبر رسانی درست است و تحریم ان ، چاقو هم هست ، طناب هم هست . تحریم و تصیر عاقبت میتواند جلو گیر این فجاىع بأشد ، با تشکر از شما


 5. فرید
  7

  اقای مسعودعزیز . فکر میکنم که مانند مخدرهای دیگه ، به این یکی هم سوبسید تعلق گرفته .حالا از طرف کی ! الله و اعلم . ا