Saturday, 18 July 2015
13 May 2021
گام به گام با سینما

«ده روز با جشنواره – روز ششم»

2014 February 07

آزاد عزیزیان / رادیو کوچه

با هم‌کاری: نیما آهی

نشست پرسش و پاسخ فیلم سینمایی «همه چیز برای فروش» با حضور عوامل فیلم در سالن «سعدی» برج میلاد برگزار شد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«امیر ثقفی» کارگردان این فیلم سینمایی گفت: «خشونت فقط فیزیکی نیست اما جبر زمانه قهرمان این قصه را به جایی می‌رساند که برای برادرش قیام می‌کند».
«امیر ثقفی» در ادامه درباره‌ی موضوع این فیلم سینمایی مبنی بر این‌که کسی که سرباز نیروی انتظامی است خرج درمان‌اش را بیمه تقبل می‌کند و در این فیلم چنین اتفاقی نیفتاده است، گفت:«این ماجرا واقعی است و برای یک سرباز آذربایجانی اتفاق افتاده اما آدم‌های قصه ما شرایط ویژه‌ای دارند و به ضرورت زمان نمی‌توانستند منتظر بمانند».
«صابر ابر» بازیگر اصلی این فیلم سینمایی نیز گفت:«اگر صد بار دیگر هم این نقش به من پیشنهاد شود بازی می کنم.من جزو بازیگرانی هستم که فیلم‌نامه‌های زیادی می‌خوانم و سعی می‌کنم انتخاب‌های خوبی داشته باشم که بتوانم پایش بایستم و از این فیلم سفت دفاع می‌کنم و بازی در چنین فیلمی برای هر بازیگری اتفاق خوش یمنی است».

در حالی که با آغاز اکران فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» در سینماهای جشنواره، این فیلم طبق آمار اعلام شده، به صدر جدول آرای مردمی جشنواره راه یافته بود، اما در فاصله کمتر از یک روز در جدیدترین آمار منتشر شده «عصبانی نیستم» در بین سه فیلم اول مردمی قرار ندارد و «قصه‌ها» ساخته‌ی «رخشان بنی‌اعتماد» در صدر قرار دارد. روز گذشته تعدادی از افرادی که به تماشای فیلم «عصبانی نیستم» رفته بودند اعلام کرده‌اند که صندوق رای گیری در برخی سالن‌های نمایش‌دهنده فیلم از جمله پردیس سینمایی «ملت» وجود نداشته است.

 1fajr

خبرگزاری «فارس» در یادداشتی انتقادی نسبت به فیلم «عصبانی نیستم» ساخته‌ی «درمیشیان»، از آن تحت عنوان فیلم حامی فتنه یاد کرد.

خبرگزاری «فارس» گفته است: در حالی‌که اکران فیلم «عصبانی نیستم» برای اهالی رسانه در جشنواره فجر به روز آخر در برج میلاد موکول شده است، اکران این فیلم در سینماهای مردمی خبر از حضور یک فیلم حامی فتنه در جشنواره فیلم فجر دارد. فیلمی که در قامت یک بیانیه سیاسی تند برای زیر سوال بردن نظام، به تطهیر فتنه‌گران و هم‌دردی با آن‌ها می‌پردازد.

این مسئله در حالی رخ می‌دهد که از مدت‌ها پیش نمایندگان کمیسیون فرهنگی مجلس درباره‌ی حضور فیلم‌های حامی فتنه در جشنواره فجر انقلاب هشدار داده و ابراز نگرانی کرده بودند. در راس این ابراز نگرانی‌ها نامه «حجت‌الاسلام سالک» رییس کمیسیون فرهنگی به «حجت‌اله ایوبی» رییس سازمان سینمایی بود. «ایوبی» هم در پاسخ گفته بود: «هیچ‌کس نگران نباشد، قصد نداریم سینما را قربانی مسایل سیاسی کنیم».

خبرگزاری فارس ادامه داده است: سیاه‌نمایی مفرط از شرایط اقتصادی کشور و نسبت دادن عنوان طالبان به فردی با ظاهر مذهبی، بن‌بست نشان دادن شرایط کشور به همراه سکانس صف طولانی برای فروش کلیه از جمله نکات این فیلم است که آن را از فیلمهای نامناسب متعددی که در جشنواره امسال حضور دارند متمایز کرده است.

براساس آمار موجود تا آخرین لحظات روز ۱۷ بهمن فیلم سینمایی «قصه‌ها» با ٣.١۴ امتیاز، فیلم سینمایی «خط ویژه» با ٣.١٢ امتیاز و فیلم سینمایی «چ» با ٣.١٠ امتیاز به عنوان فیلم‌های منتخب مردمی اعلام شده‌اند.

2fajr

در حاشیه

کیومرث پوراحمد در پاسخ به منتقدان فیلم «۵٠ قدم آخر» که آن را ضعیف و غیر منسجم می‌دانستند، گفت: «من تلاشم را کرده‌ام و فیلم همین است و کاریش نمی‌شود، کرد».

وی افزود: من تمام تلاشم را کرده‌ام و بارها و بارها فیلم‌نامه را بازنویسی کرده‌ام. بابک حمیدیان درباره شخصیت خودش خیلی کار کرد و همان کاری را کرد که خسرو شکیبایی در «اتوبوس شب» انجام داد.

 

از روز پنجم جشنواره نمایش آثار مستند و بخش نوعی تجربه نیز در سالن‌های فرعی آغاز شد و بلندگوی کاخ جشنواره بارها نام این فیلم‌ها را اعلام کرد.

علی معلم عضو هیئت انتخاب سی‌دومین جشنواره فیلم فجر و تهیه‌‌کننده و منتقد سینما در خصوص میزان استقبال از فیلم‌های حاضر در جشنواره در اکران عمومی گفت: با وضعیت مشاهده شده از فیلم‌های ایرانی حاضر در جشنواره امسال متاسفانه ارتباط بسیار ضعیفی را می‌توانند با مخاطب عمومی برقرار کنند اما در بُعد جشنواره‌ای وضعیت فرق می‌کند که این موضوع بسیار نگران‌کننده و هشدار دهنده است که اساسن نحوه تولید و نگاه به سینما باید تغییر کند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,