Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در پاسخ به اظهارات مقامات آمریکایی

«حاجی‌زاده آمریکا را ضعیف‌تر از آن خواند که به ایران حمله کند»

2014 February 07

خبر / رادیو کوچه

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران با بیان این‌که توانمندی دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی، آمریکایی‌ها را عاجز کرده است اظهار کرده است، مسوولان اجرایی کشور نباید نگران تهدیدهای آنها باشند چرا که دولت آمریکا امروز ضعیف‌تر از آن است که ایران را تهدید کند.

پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه پاسداران ایران روز جمعه هجدهم بهمن ماه نوشته است، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با بیان این‌که دستیابی به پهپاد آرکیو ١٧٠ یکی از عنایات الهی و دستاوردهای مهم نیروهای مسلح است، گفته است: این پهپاد، هواپیمای فوق‌العاده پیشرفته و به‌روز آمریکایی‌ها بود و از همان روزهای اول تبدیل به صدها پروژه شده است.

براساس این گزارش وی خاطرنشان کرده است:سامانه‌های قابل بهره‌برداری در صنایع وزارت دفاع در دست تولید هستند و به بخش‌ها و نتایج خوبی رسیده‌ایم ولی بخش‌های دفاعی شرایط دسته‌بندی خاص خود را دارند یعنی بخش‌هایی را می‌توانیم بیان کنیم و بخش‌های دیگر قابل بیان نیستند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران مدعی شده، پس از دستیابی به این پهپاد، آمریکایی‌ها شوکه شدند و به هم ریختند و اگر اظهار نظری نیز می‌کردند ناشی از شرایط اضطراب بود.

hajizadeh

وی درخواست باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا برای بازگرداندن این بهپاد را دلیل این ادعای خود دانسته و گفته است: شاهد بودیم که اوباما رییس جمهور آمریکا شخصن از ایران درخواست کرد تا این پهپاد را به آنها بازگردانیم.

سرتیپ پاسدار«امیرعلی حاجی‌زاده»  با اشاره به تهدیدهای معاون وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر روی میز بودن گزینه نظامی گفته است: روحیه استکباری آمریکا موضوع جدیدی نیست و قبل از شروع مذاکرات مقام رهبری این مسئله را پیش‌بینی و یادآوری کردند و گفتند، مشکل آمریکایی‌ها بحث هسته‌ای ما نیست بلکه پس از مسئله هسته‌ای به سراغ محدودسازی موشک‌های بالستیک و یا پهپادهای ما خواهند رفت.

وی در نهایت تاکید کرده است، نباید کسی به گفته او نگران رجز خوانی های آمریکایی‌ها باشد و گفته است، تامین امنیت کشور بر عهده نیروهای مسلح و بسیج است و مسوولان با خیالی آسوده و از موضع قدرت مذاکرات را به پیش ببرند چرا که آمریکایی‌ها امروز ضعیف‌تر از آن هستند که بخواهند جمهوری اسلامی ایران را تهدید کنند.

مقامات آمریکایی بارها تهدید کرده‌اند که در صورت عدم پایبندی ایران به توافق‌نامه ژنو که بین ایران و گروه ۵+١ به امضا رسید، گزینه نظامی علیه ایران هم‌چنان بر روی میز خواهد بود.

 بیشتر بخوانید

فرمانده سپاه نبرد با آمریکا را رویای مردان مومن دانست 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,