Saturday, 18 July 2015
09 July 2020
گام به گام با سینما

«ده روز با جشنواره – روز هفتم»

2014 February 08

آزاد عزیزیان / رادیو کوچه

با هم‌کاری: نیما آهی

 

نشست پرسش و پاسخ فیلم سینمایی«امروز» ۱۸ بهمن با حضور عوامل فیلم در سالن «سعدی» برج میلاد برگزار شد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«رضا میرکریمی» در ابتدای این نشست با انتقاد از صدای بی‌کیفیت سالن برج میلاد که باعث شد برخی از اطلاعات و دیالوگ‌ها شنیده نشود،یادآور شد: سر نمایش فیلم «یه حبه قند» هم این اتفاق تکرار شد.
او ادامه داد: این قصه چیز‌های جدیدی برای من داشت. قهرمانی که خودش را بی‌نیاز از قضاوت دیگران می‌بیند برایم عجیب و جذاب بود من به دنبال یک قهرمان دم‌دستی نبودم و دنبال چیزی بودم که حال امروزمان را خوب کند بدون این‌که در آن ریا باشد.
وی در جواب این سوال که شخصیت اصلی شما با بازی «پرویز پرستویی» مخاطب را درک نمی‌کند و چرا چنین داستانی روایت شده است، گفت: اگر شما آن را متوجه نشدید جسارت است که در اینجا چیزی به فیلم اضافه کنم حتما در زمان اکران مفصل می‌توان درباره‌ی آن حرف زد.
او ادامه داد: فکر می‌کنم این فیلم می‌تواند به راحتی پاسخ پرسش‌ها را بدهد. روایت فیلم بر مبنای     کم‌گوی و گزیده‌گویی بود و ما با دو دسته مخاطب در ارتباط با این فیلم مواجه هستیم کسانی که با فیلم همراهی می‌کنند و دسته‌ای که مثل شما درگیر فیلم نمی‌شوند.

«رضا میرکریمی» گفت: آن‌قدر فیلم متفاوت می‌سازم که هیچ‌کس باقی نماند تا آن‌ها را دوست نداشته باشد.

1fajr

کارگردان فیلم «امروز» هم‌چنین در پاسخ به برخی از انتقادات گفت: برایم خیلی جالب است که در اولین نشستی که برای فیلم «به همین سادگی» داشتم همین‌گونه سوالات مطرح می‌شد. فکر می‌کنم که فیلم من گازوییلی است و موتور آن دیر روشن می‌شود.

در این نشست «شبنم مقدمی» بازیگر، «مرجان گلزار» طراح صحنه و لباس،«امین هنرمند» آهنگ‌ساز و «هومن بهمنش» مدیر فیلم‌برداری حضور داشتند.

نشست پرسش و پاسخ فیلم «رد کارپت»  ۱۸ بهمن ماه در کاخ جشنواره‌ی فیلم فجر برگزار شد.

«رضا عطاران» کارگردان این فیلم درباره‌ی این‌که چرا خودش ایفای نقش اول و کارگردانی را به طور هم‌زمان برعهده داشته است، عنوان کرد: من با شخصیت اصلی که یک هنرور است، خیلی ارتباط برقرار می‌کردم چون خودم این مراحل را دنبال کرده بودم. روزی بود که من خودم دنبال امضا گرفتن از آقای «شکیبایی» و دیگران بودم و آرزو داشتم که آن‌ها مرا برای ایفای نقش در فیلمی معرفی کنند. همین باعث شد که خودم نقش اصلی را بازی کنم.

«عطاران» در پاسخ به پرسشی درباره احتمال ارسال فیلم به جشنواره‌های خارجی و لحن تمسخر‌آمیز آن نسبت به شخصیت اول فیلم، گفت: فیلم با توجه به آنکه در فرانسه ساخته شده، به «جشنواره کن» فرستاده شده است. ضمن آنکه به نظرم اصلن فیلم تمسخرآمیز نیست.

2fajr

کارگردان «رد کارپت»هم‌چنین درباره‌ی این‌که آیا فیلم‌برداری این فیلم به صورت مستند گرفته شده است یا همه چیز از پیش تعیین شده است، توضیح داد: یکی از ویژگی‌های «رد کارپت» این است که ما از ۲۰ بازیگر با دیالوگ‌های بلند و کوتاه استفاده کرده‌ایم و از میان آن‌ها، تنها ۶ نفر می‌دانستند که دارند در این فیلم بازی می‌کنند و بقیه تصاویر مستند هستند.

وی همچنین درباره‌ی این‌که آیا ممکن است بعضی از صحنه‌های فیلم ممیزی شود،گفت: ما خودمان دیگر بعد از این همه سال، ممیز شده‌ایم و دیگر می‌دانیم که چه چیز‌هایی ممیزی هست و نیست؛ مگر آن‌که خبرنگاران سوسه بیایند یا بعضی‌های دیگر.

وی در پاسخ به پرسشی درباره استفاده از تصاویر دستشویی در فیلم‌هایش اظهار کرد: من خواب و دستشویی را خیلی دوست دارم و قطعا خیلی‌ها هم همین‌طور هستند! می‌خواهید باور کنید یا نه اما اصلا وجود این دستشویی‌ها در فیلم عمدی نیست.

 

در حاشیه:

 3fajr

ستاد انتخاب فیلم برگزیده تماشاگران میانگین امتیاز سه فیلم برتر آرای تماشاگران را تا پایان روز ششم سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر بدین‌گونه اعلام کرده است: فیلم سینمایی «شیار ١۴٣» با ٣.٢١ امتیاز، فیلم سینمایی «چ» با ٣.١٧ امتیاز و فیلم سینمایی «قصه‌ها» با ٣.١۴ امتیاز .

«ستاره اسکندری» بازیگر سینما و تلویزیون گفته است :برنده سیمرغ شدن در جشنواره برای هر شخص و گروهی جذاب است و امیدوارم برای من هم این موضوع اتفاق بیافتد.

«عصبانی نیستم» ساخته‌ی «رضا درمیشیان» که در لیست فیلم‌های موجود در جشنواره‌ی فیلم فجر قرار دارد روز سیزده فوریه با حضور کارگردان فیلم در جشنواره برلین به نمایش در بیاید.

برنامه روز ششم از این مجموعه را از اینجا دنبال کنید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۲ Comments


 1. Mohsen Samakar
  1

  چگونه می‌توان لینک روزهای قبل را پیدا کرد؟

  چرا لینک روزهای قبلی‌ جشنواره را اینجا نمیگذارید؟


  1. ardavan
   2

   با احترام
   از توجه شما بسیار سپاس‌مند هستیم. لینک‌ها در اسرع وقت اصلاح خواهد شد و شما در پایین هر پست می توانید لینک برنامه مرتبط را ببینید.
   با تشکر