Saturday, 18 July 2015
11 December 2019
خبرهای ورزشی

«دنیا از مشکلات کی‌روش در راه آماده‌سازی تیم ایران با خبر شد»

2014 February 08

خبر / رادیو کوچه

دنیا از مشکلات کی‌روش در راه آماده‌سازی تیم ایران با خبر شد

تیم‌های ایران و کره‌جنوبی در ژوئن ٢٠١٣ به فاصله چند ثانیه از یک‌دیگر، جواز حضور در جام‌جهانی ٢٠١٣ برزیل را به‌دست آوردند، اما این دو تیم در راه آماده‌سازی خود برای این روی‌داد بزرگ راه‌های متفاوتی را پیموده‌اند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

گزارش گاردین از مشکلات کی‌روش در راه آماده‌سازی تیم ایران برای جام‌جهانی این‌چنین توضیح داد است که از آن زمان تاکنون، کره‌جنوبی کمتر از ١٣ بازی تدارکاتی نداشته است. در حالی‌که ایران که با آرژانتین، بوسنی و نیجریه هم‌گروه است هنوز یک بازی تدارکاتی هم برگزار نکرده است.

تیم‌ملی فوتبال ایران در هشت ماه گذشته دویست ‌و هفتاد دقیقه بازی کرده است که آن هم در دیدارهای مقدماتی جام ملت‌های آسیا برابر تایلند و لبنان بوده است. اما این حریفان در سطحی نیستند که ایران برای آماده‌سازی نیاز دارد.

kirosh

تعجبی ندارد که کارلوس کی‌روش کمی رنجیده شود. دشواری جلب تیم‌های رده بالا برای برگزاری دیدارهای دوستانه در تهران تنها مشکل نیست. اردوی تمرینی ماه سپتامبر در پرتغال که یک دیدار بسیار مفید برابر غنا را هم شامل می‌شد به علت فقدان بودجه لغو شد.

فدراسیون فوتبال ایران این مشکل را به علت تحریم‌های آمریکا اعلام کرده است که مانع از تملک دارایی‌های این سازمان در اختیار نهادهای بین‌المللی می‌شود.

این گزارش بلند از گاریدن نشان می‌دهد که تیم‌ملی فوتبال ایران و مشکلات پیرامون آن به‌دلیل حضور در جام‌جهانی برزیل، سوژه رسانه‌های بزرگ دنیا می‌باشد و از این پس مشکلات عجیب ورزش ایران بازتابی جهانی خواهند داشت.

پیشنهاد دایی به دولت ایران در جهت خرید پرسپولیس

سرمربی پرسپولیس نسبت به تصمیم وزارت ورزش و جوانان برای کمک نکردن به باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال انتقاد کرد.

«علی دایی» پس از تمرین تیمش که پس از سه روز اعتصاب بازیکنان انجام شد، گفت: از وزارت ورزش و جوانان بپرسید که چرا این تیم را به امان خدا رها کرده است؟ دست آقای پروین درد نکند که امروز به تمرین ما آمد. اما صحبت‌هایی که ایشان کرده بودند این بود که تنها هستند.

سرمربی پرسپولیس افزود: تصمیمی هم که امروز گرفتیم و تمرین کردیم به عشق مردم بود. بازیکنان ما می‌خواهند حداقل تا دو بازی باقی مانده تا تعطیلات لیگ تمام تلاش خود را بکنند. ما روزهای بدی را سپری می‌کنیم. تنهاییم و این مساله به ما خیلی ضربه می‌زند.

ali-dai

دایی هم‌چنین گفت: اکنون حس می‌کنم که اوایل فوتبالم است و مانند آن روزها فقط خودمانیم. از این به بعد سعی می‌کنیم که فقط به مردم فکر کنیم و به عشق آنها هر کاری که از دستمان بر می‌آید انجام دهیم.

سرمربی سرخ‌پوشان در پاسخ به این سوال که دلیل بروز این وضعیت و اظهار نظر وزارت ورزش مبنی بر این‌که پولی به استقلال و پرسپولیس نخواهد داد چیست؟ گفت: اگر احساس مسوولیت وجود داشته باشد چنین حرفی زده نمی‌شود. اگر این تیم‌ها متعلق به دولت نباشند، این حرف‌ها درست است و مشکلات ما ربطی به وزارت‌خانه ندارد، اما وقتی تیم مستقیم زیر نظر دولت است پس دولت هم باید پاسخ‌گوی مردم باشد.

دایی در ادامه خطاب به وزیر ورزش و جوانان گفت: آقای وزیر! اگر پرسپولیس برای شما نیست، بگویید چون ما رفقای زیادی داریم که خیلی راحت می‌توانند تیم را بخرند. اما تا روزی که دولت بالای سر تیم است وظیفه دارید به آن کمک کنید نه این‌که منت بگذارید.

وی افزود: وزیر ورزش، رییس مجمع استقلال و پرسپولیس است. این صحبت‌ها از کسی مثل ایشان که تحصیلات آکادمیک دارند و مدتی رییس دانشکده تربیت‌بدنی دانشگاه تهران بودند بعید است و ایشان باید اساسی فکر کنند.

قهرمانی ایران در جام تختی و تکرار سریالی همیشگی

تیم‌ملی کشتی ایران با کسب ۶ مدال طلای جام تختی، قهرمان سی و چهارمین دوره این تورنمنت شد و این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که در چند سال اخیر، هم‌واره کشتی‌گیران و کشورهای صاحب‌نام از حضور پر قدرت در این جام خودداری کرده‌اند و کشتی‌گیران ایرانی در غیاب بزرگان دنیا نیز مدال‌های طلا را درو کرده‌اند.

aldar

سی و چهارمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی با حضور کشتی‌گیران شانزده کشور جهان در سالن هفتم تیر تهران به پایان رسید که در پایان، ایران با کسب شش مدال طلا در هشت وزن، با هفتاد‌و چهار امتیاز قهرمان جام تختی شد. قزاقستان نیز با پنجاه ‌و چهار امتیاز نایب قهرمان شد و اوکراین با بیست‌و یک امتیاز بر سکوی سوم تیمی ایستاد.

در این رقابت‌ها به قهرمانان ۵ هزار دلار، به نفرات دوم ٣ هزار دلار و به برندگان مدال برنز ٢ هزار دلار جایزه داده شد تا مدال‌آوران این رقابت‌ها مجموعن نود‌وشش هزار دلار جایزه دریافت کنند.

نکته بسیار قابل توجه در خصوص این مسابقات حضور رییس صاحب نام فدراسیون کشتی کشور گرجستان الدار کورتانیدزه به عنوان کشتی‌گیر بود که پس از دیدار در مقابل حریف ترک و گم‌نام خود که پس از افت و خیز فراوان و با رد و بدل شدن فن‌های زیبا از سوی کورتانیدزه با برتری دوازده بر ده به سود رقیب ترک پایان یافت. رسول خادم، علیرضا حیدری و علیرضا رضایی به سمت کورتانیدزه بر روی تشک کشتی رفتند و از وی که با سن چهل‌و دو سالگی به روی تشک مسابقات رفت تقدیر کردند.

کورتانیدزه دو مدال برنز المپیک و دو طلای وزن ٩٧ کیلوگرم کشتی آزاد جهان را کسب کرده است و بعد از بازگشت مجدد به مسابقات که پس از ۵ سال اتفاق می‌افتاد، یک‌بار دیگر در ایران و پس از حضور دوباره در مسابقات برای همیشه از کشتی خداحافظی کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,