Saturday, 18 July 2015
19 January 2021
در پی دیدار سه تن از فعالان حقوق بشر با خانواده‌هایشان

«امید به آزادی شیوا نظر آهاری و دو فعال دیگر»

2010 February 28

سه تن از فعالان حقوق بشر با خانواده‌های خود در زندان اوین ملاقات کردند و نسبت به آزادی خود با قرار وثیقه ابراز امیدواری کردند.

به گزارش هرانا، سه فعال حقوق بشری و از اعضای ستاد مهدی کروبی با خانواده‌های خود در زندان اوین ملاقات کردند.

شیوا نظر‌آهاری در ملاقاتی که صبح روز پنج‌شنبه ششم اسفند‌ماه به صورت کابینی با خانواده‌اش داشته است٬ از حضور خود در شعبه سوم بازپرسی دادگاه انقلاب خبر داد.

نظر‌‌‌آهاری تاکید کرد: «گردش کار پرونده‌ی وی به پایان رسیده و با توجه به انجام مرحله بازپرسی در هفته گذشته امکان آزادی وی با تبدیل قرار بازداشت موقت به قرار وثیقه یا کفالت وجود دارد.»

سعید حایری و مهرداد رحیمی نیز پنج‌شنبه ششم اسفند با خانواده‌هایشان به صورت کابینی دیدار نمودند.

سعید حایری تاکید کرد: «در هفته گذشته و در پی آزادی‌های اخیر زندانیان سیاسی و خلوت‌شدن نسبی بند ۲۰۹ زندان اوین٬ وی به هم‌راه دیگر هم‌بندانش همچون آقای طاهری از نهضت آزادی و…. در یک سلول بسر می‌برد.

مهرداد رحیمی نیز در این دیدار با خانواده از اتمام  بازجویی‌های خود خبر داد و نسبت به آزادی خود در روزهای پیش رو ابراز امیدواری نمود.

سعید حایری دانشجوی فلسفه دانشگاه آزاد واحد تهران‌شمال و سردبیر انجمن علمی فلسفه این دانشگاه و مهرداد رحیمی، فارغ‌التحصیل کارشناسی‌ارشد حقوق بین‌الملل است. این دو فعال سیاسی- مدنی در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر به ترتیب عضو و قائم‌مقام کمیته دفاع از حقوق شهروندی ستاد مرکزی مهدی کروبی بودند. مهرداد رحیمی در 11 دی‌ماه پس از احضار به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات به همراه پریسا کاکایی بازداشت شد. سعید حایری نیز در 29 آذرماه به همراه شیوا نظرآهاری و کوهیار گودرزی بازداشت گردید.

لازم به ذکر است کلیه افراد بازداشت شده عضو کمیته گزارش‌گران حقوق بشر می‌باشند که در برخورد حاکمیت با نهادی‌ها مستقل حقوق‌بشری بازداشت شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,