Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
خبرهای ورزشی

«حسابرس وزیر به پرسپولیس رفت تا واقعیت روشن شود»

2014 February 10

 خبر / رادیو کوچه

حسابرس وزیر به پرسپولیس رفت تا واقعیت روشن شود

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان ایران گفت: به غیر از وزارت ورزش و جوانان، سازمان لیگ هم نسبت به قرار‌دادهایی که در فدراسیون فوتبال ثبت شده، متعهد است تا باشگاه بپردازد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«نصراله سجادی» با مهم خواندن برنامه‌ریزی و مدیریت بودجه در باشگاه‌ها اظهار کرد: باید توجه داشت که هر باشگاه در طول یک فصل باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که بتواند دخل و خرجش را مشخص و بتواند اسپانسرهای خوبی جذب کند.

سجادی درباره کمک مالی به دو تیم پایتخت تصریح کرد: کمک مستقیم وزارت ورزش و جوانان به عنوان دولت به تیم‌ها منع قانونی دارد ولی اگر بتوانیم کمک کنیم حتمن انجام می‌دهیم. به تمام بازیکنان و کادر فنی قول می‌دهیم که وزارت ورزش و جوانان حافظ منافع آنهاست و مشکلی پیش نمی‌آید.

وی در پاسخ به ادعای «علی پروین» مبنی بر بدهی شصت میلیاردی باشگاه پرسپولیس گفت: متاسفانه در سه ماه گذشته صورت دریافت و پرداخت مشخصی از سوی هییت‌مدیره پرسپولیس به وزارت ورزش و جوانان داده نشد.

p

 ما الان مجبور شدیم مداخله کنیم و حسابرس به باشگاه فرستادیم که واقعن رسیدگی کند تا ببینیم وضعیت دقیقن به چه صورت است.

 قهرمان بوکس جهان و حضور در سیاست

داستان جالب و حقیقیه قهرمان بوکس سنگین وزن جهان، این روزها می‌تواند سوژه خوبی برای فیلم‌سازان هالیوودی باشد. دو برادر به دار و دسته خلاف‌کارهای خیابانی در نوجوانی پشت می‌کنند و در عوض سعی می‌کنند ورزش کنند، ورزش بوکس.

با اراده‌ای قوی، آنها تبدیل می‌شوند به قهرمانان بوکس سنگین وزن جهان. اما درست زمانی که به اوج شهرت و ثروت می‌رسند، با یکی از سخت‌ترین مبارزات زندگی خود مواجه می‌شوند، مبارزه‌ای که ممکن است به قیمت از دست دادن همه چیز برای آنها تمام شود. اراذل و اوباش در سراسر کشور دیده می‌شوند و همه جا را اشغال کرده‌اند و این دو برادر احتمالن تنها کسانی هستند که می‌توانند از پس آنها بربیایند.

برادران «کلیچکو» واقعن قهرمان بوکس سنگین وزن جهان هستند و در این مقام با یک‌دیگر شریک شده‌اند و کمربندهای معتبر قهرمانی بوکس جهان را بین خود تقسیم کرده‌اند چرا که آنها به مادرشان قول داده‌اند که هیچ‌وقت رو در روی هم برای مبارزه قرار نگیرند. برادر بزرگ‌تر «ویتالی» در واقعیت دارد برای کسب ریاست جمهوری اوکراین تلاش می‌کند و در این راه برادر کوچک‌تر «ولادیمیر» به او کمک می‌کند.

هر دو برادر مثل یک برج قد بلند هستند و فوق‌العاده تنومند و بیشتر زندگی خود را در رینگ بوکس گذرانده‌اند و جان خود را به خطر انداخته‌اند اما هیچ‌کدام در این‌که دنیای سیاست اوکراین حوزه‌ای به مراتب خطرناک‌تر است، تردید ندارند. ولادیمیر در سال ٢٠١٢ در این مورد گفت: هیچ چیز سیاست و ورزش را نمی‌توان با هم مقایسه کرد. ورزش قوانین و حقوق و قاعده خاصی دارد اما در سیاست حتا اگر قانون هم باشد قاعده خاصی برای تضمین اجرای آن نیست. به ویژه در سیاست اوکراین، که کمی متفاوت از دیگر نقاط دنیاست.

klijko

ولادیمیر درست می‌گوید، سیاست اوکراین کاملن متفاوت است. نه تنها در پارلمان (مجلس) این کشور هر از چندی مشت و مشت‌زنی بین نمایندگان دیده می‌شود بلکه این رسم قدیمی هم هست که مخالفان یا سرنوشتشان مرگ است یا زندان.

حال ویتالی کلیچکو امیدوار است که بتواند به عنوان مهره کلیدی جبهه مخالفان دولت اوکراین ایفای نقش کند و به ریاست جمهوری برسد. البته خیلی‌ها به این‌که او بتواند به این پست برسد شک داشتند، او پیش از این دوبار در کسب عنوان شهردار کیف ناکام مانده بود.  اما تظاهرات خیابانی غیرمنتظره‌ای که از ماه نوامبر در اوکراین اغاز شد، اوضاع را عوض کرده. کلیچکو حالا یک چهره سمبلیک در میان معترضان است و تقریبن نظر همه کسانی که به توانایی‌های او به عنوان یک سیاست‌مدار تردید داشتند را تغییر داده. او شانه به شانه تظاهرکنندگان ایستاده و از سرمای کشنده و بی‌رحمی پلیس دولتی نمی‌هراسد. پیام او برای ساختن جامعه‌ای نرمال و قانون‌مند به دل مردمی که از فساد و اختلاس در کشور خود خسته شده‌اند، نشسته. اگر فرصت برای انتخاباتی جدید فراهم شود، کلیچکو قطعن شانس زیادی برای برد خواهد داشت. اما مشکلات زیادی سر راه اوست. رییس جمهور فعلی حامیانی دارد که به پشتوانه او به ثروت هنگفتی رسیده‌اند و آنها قطعن همه چیز را به هم می‌ریزند اگر دولت فعلی سرنگون شود. از آن مهم‌تر، روسیه همه کار خواهد کرد تا دولت اوکراین به دست افرادی مثل کلیچکو که حامی سیاست غربی هستند نیفتند.

در هر صورت این روزها به نظر می‌رسد اوضاع اجتماعی مردم سراسر دنیا، خود به سمت سوژه شدن‌های هالییودی و ساختگی در حرکت هستند و این بار نقش اول فیلم یک فرد حقیقی است که دنیای ورزش در جهان به خوبی با او آشنا است.

یک بار دیگر مشکل مالی و لغو اعزام تکواندوکاران

مشکلات مالی فدراسیون تکواندو باعث شد اعزام تیم‌های ملی به تورنمنت بین‌المللی امارات لغو شود.

قرار بود تیم‌های ملی تکواندوی نوجوانان و بزرگ‌سالان ایران در دو بخش مردان و زنان ٢٩ بهمن راهی شهر فوجیره شوند و از اول تا سوم اسفند در دومین دوره تورنمنت بین‌المللی امارات شرکت کنند که این سفر به دلیل مشکلات مالی فدراسیون لغو شد.

tekwando

میثم باقری،‌ هادی مستعان، سجاد مردانی، حسین تاجیک، محمدباقری معتمد، بهنام اسبقی،‌ یوسف کرمی، فرزاد عبدالهی،‌ مسعود حجی‌زواره و علیرضا نصرآزادانی از جمله قهرمانان جهانی بودند که قرار بود به این سفر اعزام شوند.

در نخستین دوره تورنمنت بین‌المللی امارات که اسفند سال قبل برگزار شد تیم نخلستان سراوان سیستان و بلوچستان به عنوان نماینده ایران حضور داشت.

این سفر چهارمین سفر پیاپی تکواندوی ایران است که به دلیل مشکلات مالی لغو می‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,