شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
01 September 2016
خبرهای ورزشی

«چرا فردوسی‌پور سیزده سال در نود حمایت می‌شود»

۱۳۹۲ بهمن ۲۳

خبر / رادیو کوچه

چرا فردوسی‌پور ١٣ سال در نود حمایت می‌شود

در سال‌های اخیر که پای سیاسیون هم به ورزش ایران آشکارا باز شده است، بارها و بارها دیده‌ایم که خبرنگاران ورزشی نیز به دلایل مختلف مورد بازخواست مسوولین سیاسی و ادارات قضایی قرار می‌گیرند و چندین بار نیز حتا برخی از این خبرنگاران به دلیل چنین مشکلاتی مجبور به فرار از کشور شده‌اند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

این اتفاقات در حالی رقم می‌خورد که برای اهالی علاقه‌مند به ورزش هم‌واره سوال بوده است که چرا «عادل فردوسی‌پور» مجری برنامه پربیننده نود در سیمای ایران با وجود انتقادهای بسیار تند حتا از برخی سیاسیون نظیر رویانیان و یا نمایندگان مجلس، هم‌چنان در جای خود پابرجاست و ١٣ سال است که وی برنامه نود را تهیه و اجرا می‌کند.

با اطلاع از این موضوع وقتی می‌بینیم در برنامه‌ای که عادل فردوسی‌پور یک روز قبل از راه‌پیمایی حکومتی‌های ایران به عنوان ٢٢ بهمن، مصاحبه‌ای با نوه آقای خمینی در رابطه با فوتبال پخش می‌کند و سعی بر تبلیغ حضور در راه‌پیمایی را با زبان دیگری دارد. بیشتر از هر زمانی پیش‌بینی‌ها در خصوص ماندگاری وی در برنامه نود به سمت دولتی بودن وی می‌رود.

ferdaosipor

هم‌چنین «حسن خمینی» در آن مصاحبه به گونه‌ای در رابطه با فوتبال ایران و جهان صحبت کرد که احساس شد، مطلبی را از قبل خوانده و حفظ کرده است و البته این مصاحبه عکس تمام مصاحبه‌های عادل فردوسی‌پور که انتقادی و هم‌راه با کل کل است، اتفاق افتاد.

هم‌چنین در این مصاحبه آقای حسن خمینی درباره بهترین بازیکن دنیا گفت: مسی را به رونالدو ترجیح می‌دهم اما بارسا یا رئال برایم فرقی ندارد و از نظر من بهترین بازیکن دنیا، رونالیدینیو بود در زمان اوجش.

دایی تماشای ماهواره توسط ایرانی‌ها را به رخ صدا‌و‌سیما کشید

«علی دایی» بار دیگر از تصمیم بازیکنانش در رابطه با اعتصاب دفاع کرد و این‌بار از «آقای عادل فردوسی‌پور» برای مسابقه پیامکی برنامه‌اش که منجر به محکومیت اعتصاب پرسپولیسی‌ها از سوی مردم شد، ایراد گرفت.

دایی روی خط برنامه ٩٠ رفت و از همان شروع به شدت از فردوسی‌پور برای نظرسنجی برنامه‌اش گلایه کرد و گفت: چطور این را به رای مردم می‌گذارید اما یک نظرسنجی نمی‌گذارید که مثلن مردم با همه هزینه‌ها و درآمدهای سازمان صدا‌و‌سیما چقدر از برنامه‌های تلویزیون رضایت دارند؟

فردوسی‌پور تاکید کرد این کار را برای برنامه خودش می‌کند اما دایی می‌گفت منظورش همه برنامه‌های تلویزیون است. او در ادامه دوباره انتقادش از این‌که این تیم دولتی است اما از سوی وزارت ورزش و دولت حمایت نمی‌شود را تکرار کرد. دایی تاکید داشت بازیکنانش از بی‌توجهی بیش از بی‌پولی ناراحت هستند و بعد هم مثالی از فوتبال حذفی اسپانیا آورد که بازیکنان سانتاندر در یک بازی حذفی شرکت نکردند. عادل هم بلافاصله گفت برای این کارشان یک سال محروم شدند اما دایی به او گفت: شلوغ نکن بگذار من حرفم را بزنم! این اتفاق افتاد پس چرا بازیکنان من حق اعتصاب نداشته باشند. چرا یک بام و دو هوا در امورمان داریم. فردوسی‌پور هم بلافاصله گفت وقتی اینجا هیچ کس حق اعتصاب ندارد چرا باید بازیکنان پرسپولیس اعتصاب کنند.

alidai

ابن اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که دایی در سال‌های اخیر با انجام مصاحبه و کارهای مختلف خود را به عنوان یکی از منتقدان دولت فعلی نشان داده است و حمایت مالی پانصد میلیونی وی از ستاد انتخاباتی آقای «موسوی» در سال ٨٨ و هم‌چنین مصاحبه‌های پی‌در‌پی در رابطه با وزیر دولت کنونی ایران در ورزش و هم‌چنین صدا‌و‌سیما، مهر تاییدی بر این نگرش است.

ماجرای داماد آنچلوتی و مصاحبه دختر وی در خصوص ترکیب رئال

پای «کاتیا آنچلوتی» دختر سرمربی رئال مادرید هم به بحث‌های طولانی درباره این‌که چه کسی باید دروازه‌بان اول رئال مادرید باشد، باز شد.

وی در گفت‌و‌گویی با «ونیتی‌فر» اعلام کرد که در محاصره فشار رسانه‌ها بزرگ شده است و مدام با مردم درباره پدرش و هرچیز دیگری در مورد این موضوعات صحبت می‌کرده است.

وی در خصوص جنجال رسانه‌ها درباره تصمیم آنچلوتی در خصوص این‌که «دیگو لوپز» دروازه‌بان اصلی رئال مادرید در لیگ باشد و کاسیاس در رقابت‌های کوپا‌دل‌ری و لیگ قهرمانان درون دروازه بایستد، گفت: چرا همه نگران ایکر کاسیاس هستند و کسی به دیگو لوپز توجهی نمی‌کند؟ من این را نمی‌فهمم. لوپز دروازه‌بانی فوق‌العاده با استعداد فراوان است.

anjloti

دختر آنچلوتی هم‌چنین در خصوص قرارداد پرحاشیه نامزدش، «مینو فولکو» به عنوان متخصص تغذیه رئال مادرید، اظهار داشت: من می‌فهمم که چرا از این قرارداد انتقاد می‌‌کنند اما چیزی که کسی نمی‌داند این است که مشاور تغذیه‌ای که با پدر من کار می‌کرد، تابستان گذشته در یک سانحه رانندگی درگذشت. با این حال همه‌چیز با گذشت زمان حل شد. اگر بازیکنی احساس بیماری کند، این بر عهده مینو است. اگر او کارش را خوب انجام ندهد، آنها می‌توانند اخراجش کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۶ Comments


 1. علی
  1

  توصیه می کنم مسئولان و گردانندگان این رادیو حتمن به روان پزشک مراجعه کنند
  پارانویید شما بد جور بالاست


 2. پیمان
  3

  با اینکه به فردوسی پور انتقاد دارم، ولی بی انصافی نکنید، بارها در برابر دم کلفت های حکومت قرار گرفته، نماینده مجلس، رئیس سازمان تربیت بدنی (مشاور رئیس جمهور)، اینطوری هم نبوده که ۱۳ سال فقط پاچه خواری کرده باشه.


 3. ardavan
  4

  با سلام بر خلاف گفته شما برای بینندگان سوال نیست که چرا عادل ۱۳ ساله نود را میگردونه.
  دلیلش عملکرد خوب و محبوبیت شخص عادل هست.
  واقعا که ابروی خودتون را بردید با این به اصطلاح مقاله.


 4. binam
  5

  ای بابا با کی‌ صحبت میکنی‌ شما؟!با ایرانی‌ که صبح تا شب تو سرش می‌زنن به خودش و هویت و تاریخش توهین می‌کنن و تحقیرش می‌کنن و برای گرفتن ۱وام ۲میلیونی که پول ۱یخچال هم نمیشه باهاش مثل دزد برخورد می‌کنن و ازش همه جور چک و سند و ۱۰تا ضامن میخوان اما جلوی چشمش پول و سرمایه کشورش رو ۳۰۰۰میلیارد ۳۰۰۰میلیارد می‌دزدند و میلیارد میلیارد به لبنان و فلسطین و ونزوئلا میبخشند ولی‌ جیکش در نمی‌آد؟!!!مردمی که عوض اعتراض کردن به اینکه چرا باید برای گرفتن ۱۰کیلو برنج سمی و ۲تا مرغ یخ زده مثل گداها و گرسنه‌های آفریقا از صبح زود تا بوق سگ در سرمای زیر صفر گوشه خیابون منتظر بمونه روحانی مچکرم راه میندازه؟!!مردمی که هیچ احساس تعلق خاطری به ملیت و تاریخ و هویتش نداره و به خاطر علایق و منافع شخصی‌ چشمش رو بعضی‌ مسائل می‌بنده و شتر دیدی ندیدی از کنارش گذر کنه؟!!عجب مردمانی هستیم ما سطحی نگرر و جوگیر.. بی‌ اطلاع و منفعت طلب اما پر مدعا البته حساب گرّ و سیاست مدار هم هستیم اما در زمان به خطر افتادن منافع شخصی‌ برای همین هم هست که اشخاص میهن پرست و قهرمانان تاریخیمون یا در زندان میپوسه یا به قتل میرسه یا تبعید می‌شه در عوض برای قاتلین اشغالگر ۱۰روز سوگوری می‌کنیم و عکس خمینی رو در ماه میبینیم!!کشور افراط تفریط با مردمی ساندیس خور منتها یکی‌ ساندیس خور دینی یکی‌ ساندیس خور حکومتی یکی‌ ساندیس خور ورزشی یکی ساندیس خور غربی یکی.. همه جور ساندیس خور داریم جز ساندیس خور میهنی!!به خاطر برد و باخت فوتبالی ورزشگاه رو به آتیش می‌کشیم ناراحت و عصبانی‌ میشیم تا جای که سکته می‌زنیم و تلفات میدیم ولی‌ برای باخت هویت و فرهنگ و تاریخ و سرمایه و هست و نیستمون…


 5. fataneh
  6

  raft pishe naveye khomeynie khon khaaar baraye pache khariii.
  ma mardome iran hamishe kooor bodim. yekiam miad rast mige daghonesh mikonim.
  shaho az beyn bordan khomeyni omad bicharamon kard. halam yeki omade mige baba 90 barname hokomatieee. bahash janf mikonim
  dastetonam dard nakone