شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
25 August 2016
پس از تشخیص اخراج شدند

«هفت نفر با ابهام جنسیتی عضو تیم ملی فوتبال زنان ایران بودند»

۱۳۹۲ بهمن ۲۴

خبر / رادیو کوچه

پس از این‌که تشخیص داده شد، هفت نفر از بازیکنان تیم ملی زنان ایران، به معنای فیزیولوژیکی زن نیستند فدراسیون فوتبال این کشور گفت از این پس از بازیکنان زن ، تست اجباری جنسیت گرفته می‌شود.

روزنامه بریتانیایی «میرور»، روز سه شنبه یازدهم فوریه در گزارشی نوشت چهار بازیکن تیم ملی زنان ایران پس این‌که تشخیص داده شد دوجنسه هستند، از تیم ملی اخراج شدند.

بنابه این گزارش این چهار نفر، که از بازیکنان رده بالای تیم زنان جمهوری اسلامی هستند، معلوم شده که مردانی در انتظار عمل تغییر جنسیت هستند.

footbal-zanan

با وجود ممنوعیت همجنس‌گرایی و آمیزش جنسی قبل از ازدواج در ایران، به این افراد گفته شده که بعد از انجام عمل تغییر جنسیت می‌توانند در تیم حضور یابند.

به گفته مقامات ورزشی ایران هم اکنون از تمامی زنان بازیکن تست اجباری جنسیت گرفته می‌شود و سپس به آنها اجازه نام‌نویسی در باشگاه را می‌دهند و بازدیدهای سرزده در جلسات تمرین هم انجام خواهد شد.

بر اساس تست‌های انجام شده قرارداد هفت بازیکن لغو شده است. بعضی از بازیکنان اخراجی ناهنجاری‌های جنسی از قبیل عدم رشد متناسب آلت تناسلی، و یا وجود توام اندام‌های مردانه و زنانه دارند.

عملیات تست‌گیری بازیکنان لیگ فوتبال و نیز فوتبال سالنی بانوان را شامل خواهد شد.

«احمد هاشمیان» رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال ایران به میرور گفته است: اگر این افراد مشکل خود را با عمل جراحی حل کنند و بتوانند شرایط پزشکی لازم را احراز نمایند، می‌توانند در تیم فوتبال زنان حضور یابند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,