شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
15 September 2016
آزادی رییس هالک بانک ترکیه

«دادگاه ترکیه درخواست آزادی رضا ضراب را رد کرد»

۱۳۹۲ بهمن ۲۶

خبر / رادیو کوچه

دادگاه رسیدگی کننده به پرونده فساد مالی و ارتشا در دستگاه دولتی ترکیه روز جمعه چهاردهم فوریه هشت تن از متهمان این پرونده از جمله مدیرعامل سابق هالک بانک را آزاد و درخواست آزادی «رضا ضراب» را رد کرد.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری ترکیه «سلیمان ارسلان» مدیر عامل سابق هالک بانک ترکیه که از او به عنوان یکی از متهمان پرونده فساد مالی در ترکیه نام برده می‌شود روز جمعه از زندان آزاد شد.

دادگاه رسیدگی کننده به پرونده فساد مالی و ارتشا، درخواست وکیل سلیمان ارسلان را برای ادامه محاکمه نامبرده بدون حبس را پذیرفت و حکم آزادی وی را صادر کرد.

2

این دادگاه به همراه «ارسلان» هفت تن دیگر از متهمین پرونده را آزاد کرد و تقاضای وکلای «رضا ضراب» و فرزندان وزرای سابق اقتصاد و کشور ترکیه را که از متهمین ردیف اول این پرونده هستند، رد کرد.

«رضا ضراب»، تاجر ۲۹ ساله ایرانی، به اتهام پول‌شویی ۸۷ میلیارد یورویی و انتقال غیرقانونی حدود ۳۵ میلیارد یورو پول از ایران به ترکیه هفدهم دسامبر بازداشت شد.

«رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه این عملیات را به عنوان کودتا علیه دولت و ضربه زدن به اعتبار حزب حاکم عدالت و توسعه در آستانه انتخابات شهرداری‌ها ارزیابی و عنوان کرد و گفت که این عملیات بخشی از توطئه محافلی است که در صدد تشکیل دولت موازی در ترکیه می‌باشند.

دولت ترکیه جماعت هیزمت به رهبری «فتح‌اله گولن» را عامل اصلی تشکیل دهنده دولت موازی در این کشور می‌داند.

بیشتر بخوانید

بازداشت تاجر ایرانی به اتهام پول‌شویی در ترکیه

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,