Saturday, 18 July 2015
13 May 2021
خبرهای ورزشی

«المپیک سوچی و جایزه فدراسیون جهانی کشتی به پوتین»

2014 February 15

خبر / رادیو کوچه

المپیک سوچی و جایزه فدراسیون جهانی کشتی به پوتین

رییس فدراسیون جهانی کشتی بالاترین نشان فیلا را به «ولادیمیر پوتین» رییس‌جمهور روسیه اهدا کرد و این اتفاق زمانی رخ داد که مسابقات المپیک زمستانی هیچ ارتباطی با ورزش کشتی ندارد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«نناد لالوویچ» رییس فدراسیون جهانی کشتی در حاشیه رقابت‌های المپیک زمستانی سوچی روسیه با ولادمیر پوتین رییس‌جمهور این کشور دیدار کرد.

پوتین در این نشست با اشاره به این موضوع که، تصور این‌که در رقابت‌های المپیک رشته ورزشی کشتی و ورزشکارانش حضور نداشته باشند، دشوار است اظهارداشت: حضور چنین ورزش‌هایی در جنبش المپیک همانند حضور موتزارت و چایکوفسکی در موسیقی مهم است. یادم می‌آید یک روز در محل تمرینات کشتی‌گیران حضور پیدا کردم و فنون‌ جالب رشته‌‎های آزاد و فرنگی را از نزدیک دیدم. کشتی نمایشی هیجان‌انگیز است، ولی لازم است با استفاده از تکنیک‌های مدرن دچار ترقی و جای‌گاه این رشته ورزشی مستحکم‌تر شود.

نناد لالوویچ نیز در این دیدار با اهدای «گردبند طلایی» به پوتین که بالاترین نشان فیلا است، گفت: اصلاحات پیچیده‌ای صورت گرفت تا خانواده کشتی در کمترین زمان ممکن جایگاهش در بازی‌های المپیک را حفظ کند. با نبود حمایت تاثیرگذار روسیه و شخص شما (ولادیمیر پوتین) ایجاد این تغییرات غیرممکن بود.

potinn

این اتفاقات در حالی رقم می‌خورد که فدراسیون جهانی کشتی همواره مورد انتقاد بوده است که تحت سلطه روس‌ها می‌باشد و با چنین اخباری مسایل گذشته از هر زمانی پررنگ‌تر می‌شود.

شام آخر هم به ولاسکو داده شد تا آسوده خیال رود

ضیافت شام آخر «خولیو ولاسکو» با ملی‌پوشان والیبال ایران در هتل المپیک با حضور وزیر، معاون ورزش قهرمانی و دبیرکل کمیته ملی المپیک برگزار شد.

جمعی از ملی‌پوشان والیبال ایران، مسوولان فدراسیون و مربیان و مسوولان تیم‌های ملی در هتل المپیک به انتظار خولیو ولاسکو سرمربی سابق تیم‌ملی ایستاده بودند.

خولیو ولاسکو به هم‌راه همسرش به هتل المپیک آمد و در آغوش شاگردان سابقش جا گرفت. تک‌تک ملی‌پوشان، به او ابراز احساسات کردند و به گفت‌وگو پرداختند.

ابتدا ولاسکو به هم‌راه جمعی از بازیکنان به اتاق جلسات رفت و ١٠ دقیقه پشت درهای بسته با والیبالیست‌های ایران گفت‌وگو کرد. سپس جمعی از مربیان و مسوولان تیم‌های ملی برای چند دقیقه با ولاسکو جلسه داشتند.

wlasko

پس از حضور گودرزی وزیر ورزش و جوانان، شهنازی، دبیرکل کمیته ملی المپیک و نصرالله سجادی معاون قهرمانی وزارت ورزش در هتل المپیک، اعضای خانواده تیم ملی والیبال گرد میز شام جمع شدند. در این ضیافت شام، تعدادی از نمایندگان رسانه‌های گروهی نیز حضور داشتند.

این ضیافت با پخش فیلمی از روی‌دادهای والیبال ایران در سه سال گذشته و نمایش نقش ولاسکو آغاز شد. سپس رییس فدراسیون والیبال، وزیر ورزش و دبیر کمیته ملی المپیک به بیان دیدگاه‌های خود درباره موفقیت‌های والیبال در سال‌های اخیر پرداختند.

این مراسم در شرایطی برای ولاسکو تدارک دیده شد که وی با وجود قرارداد با والیبال ایران تصمیم گرفت به آرژانتین بازگردد و با کشور خود تمرین کند و البته هزینه باطل شدن قرارداد ولاسکو را نیز فدراسیون والیبال آرژانتین به ایران پرداخت کرد.

رویانیان تصمیم به انتشار لیست تمامی پرداختی‌های پرسپولیس گرفت

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که در هفته جاری لیست کاملی از پرداختی‌ها به بازیکنان پرسپولیس را برای روشن شدن اذهان عمومی منتشر خواهد کرد.

پس از شایعات فراوان در خصوص مسایل مالی باشگاه پرسپولیس «محمد رویانیان» با توجه به بررسی‌هایی که در باشگاه انجام داده قرار است لیست کاملی از پرداختی‌ها به بازیکنان را در فصل جاری منتشر و در اختیار رسانه‌ها قرار دهد.

royanyan

این در شرایطی است که برخی از بازیکنان معتقدند فقط  ١٠ تا ٢٠ درصد از مطالبات خود را در فصل جاری دریافت کرده‌اند اما رویانیان با ارایه لیست پرداختی‌ها نظر دیگری دارد.

هم‌چنین وی لیست کاملی از پرداختی‌ها و هزینه‌های ریز ٣ سال گذشته خود را نیز آماده و قرار است آن را در اختیار رسانه‌ها در هفته جاری قرار دهد.

رویانیان معتقد است که مبالغ بیش‌تری را نسبت به حرف‌های بازیکنان طبق اسناد و مدارک به آنها پرداخت کرده است.

این اتفاق برای اولین بار در صورت وقوع در تاریخ ورزش ایران خواهد بود، حال در صورتی‌که وی بتواند با ارایه سند حرف‌های خود را ثابت کند، یقینن تمامی صحبت‌های وزیر ورزش و جوانان در ماه‌های اخیر زیر سوال خواهد رفت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,