Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
در ایالت بورنو نیجریه

«کشتار بیش از یک‌صد نفر توسط بوکوحرام در نیجریه»

2014 February 17

خبر / رادیو کوچه

پیکارجویان اسلام‌گرای وابسته به القاعده به نام بوکو حرام،  بیش از یک‌صد نفر از ساکنان روستایی واقع در شمال نیجریه را به قتل رسانده‌اند.

روستای ایزگه در ایالت بورنو، در شمال نیجریه که شانزدهم فوریه هدف حمله پیکارجویان اسلام‌گرای بوکوحرام قرار گرفته است از ساکنان عمدتن مسیحی تشکیل شده است.

خبرگزاری «فرانسه» گزارش داده است، یکی از نجات‌یافتگان این حمله به این خبرگزاری گفته است که حمله‌کنندگان «خانه‌به‌خانه» مردم را بیرون کشیده‌اند.

بر اساس گزارش این خبرگزاری سناتور «علی ندومه» گفته است که حملات در آن کشور مرگبارتر و بیش‌تر شده است.

به گفته او پیکارجویان با شش کامیون و چند موتور وارد روستا شده‌اند، لباس نظامی به تن داشته‌اند و همه مردان روستا را در یک محل جمع کرده‌اند و سپس دست به کشتار آنها زدند.

boko_haram

خبرگزاری «رویترز» نیز از قول یکی دیگر از نجات‌یافتگان می‌گوید جسدها در کوچه‌های روستا پراکنده بودند و ساکنان نیز از ترس این‌که حمله‌کنندگان در اطراف پنهان شده‌اند همان‌طور روستا را ترک و فرار کرده‌اند.

«رویترز» از قول یکی از ساکنان، شمار کشته‌شده‌ها را ۹۳ نفر اعلام کرده در حالی‌که خبرگزاری «فرانسه» از قول سناتور «ندومه» از ۱۰۶ قربانی خبر داده است.

سخن‌گوی گروه بوکو حرام حمله روز شنبه را بدون ارایه هیچ‌گونه جزییاتی تایید کرده است.

گروه بوکو حرام در سال ۲۰۰۲ در شهر میدوغوری، مرکز ایالت بورنو پایه‌ریزی شد.

ترجمه اسم رسمی این گروه «جمعیت متعهد به اشاعه تعالیم پیغمبر اسلام و جهاد» است اما مردم محلی آن را به زبان محلی، بوکو حرام می‌خوانند که معنی آن «حرام بودن آموزش غربی» است.

بیشتر بخوانید

بوکوحرام چهل دانش آموز را در خواب به قتل رساند

آزادی تعدادی از زندانیان نیجریه‌ای در حمله افراد مسلح

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,