Saturday, 18 July 2015
02 December 2020
با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

«برکناری فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه تهران»

2014 February 18

خبر / رادیو کوچه

«فرهاد رهبر» با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دولت «حسن روحانی» از ریاست دانشگاه تهران برکنار و «محمد حسین امید» معاون مالی اداری وزیر علوم و عضو هیات امنای دانشگاه تهران به سرپرستی این دانشگاه منصوب شده است.

بنابه گزارش روز سه‌شنبه بیست و نهم بهمن ماه، خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، خانم «مهدخت بروجردی» مدیر روابط عمومی وزارت علوم  با تایید خبر برکناری «فرهاد رهبر» گفته است، که «محمدحسین امید»، معاون مالی و اداری دانشگاه تهران، به عنوان سرپرست این دانشگاه معرفی شده است.

خود آقای «رهبر» نیز روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری «مهر» با بیان این‌که، وزارت علوم موضوع پایان ریاستش بر دانشگاه تهران را به او اطلاع داده، گفته است: «هنوز حکمی مبنی بر برکناری‌ام به دست من نرسیده و تا زمان دریافت حکم، به عنوان رییس در دانشگاه حضور دارم.»

farhadrahbar

«فرهاد رهبر» از آخرین مدیران رده بالای دولت محمود احمدی‌نژاد به شمار می‌آید که در دولت کنونی هم‌چنان سمت خود را حفظ  کرده بود.

او در جریان ناآرامی‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ متهم شد که درخواست ورود نیروهای انتظامی و امنیتی به کوی دانشگاه را مطرح کرده که گزارشی از این موضوع نیز در مجلس ایران قرائت شد.

آقای «رهبر» در دوران ریاست جمهوری «محمود احمدی نژاد» ابتدا رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بود، اما هنگامی که آقای «احمدی نژاد» تصمیم گرفت این سازمان را منحل کند، از این سمت کنار رفت، و سپس به ریاست دانشگاه تهران منصوب شد.

وی در دوران ریاست جمهوری «محمد خاتمی» نیز معاون اقتصادی وزارت اطلاعات بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,