Saturday, 18 July 2015
22 January 2021
برای آزادسازی مرزبانان ربوده شده

«پاکستان درباره عبور احتمالی نیروهای ایرانی از مرز هشدار داد»

2014 February 19

خبر / رادیو کوچه

دولت پاکستان نسبت به اقدام احتمالی ایران در ارسال نیروی نظامی به خاک پاکستان برای آزادسازی مرزبانان ربوده شده ایرانی، هشدار داد.

خبرگزاری «رویترز» گزارش داد، دولت پاکستان روز سه‌شنبه هجدهم فوریه، با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که نیروهای ایران «هیچ حقی» برای عبور از مرزهای پاکستان ندارند و چنین کاری «نقض قوانین بین‌المللی» خواهد بود.

این بیانیه واکنشی به سخنان «عبدالرضا رحمانی‌فضلی»، وزیر کشور ایران، است که روز دوشنبه گفته بود، اگر پاکستان نتواند در مرزهای خود امنیت ایجاد کند، ایران باید اجازه داشته باشد که به عمق مرزی آن نفوذ کند و امنیت را برقرار سازد.

ربوده شدن ۵ سرباز ایرانی در منطقه مرزی سیستان و بلوچستان توسط گروه جیش العدل به تنش‌هایی در روابط اسلام‌آباد و تهران منجر شده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که سربازان گروگان‌گرفته‌شده به داخل خاک پاکستان منتقل شده‌اند که همین مسئله اعتراض تهران به اسلام‌آباد را به دنبال داشته است.

iran-pakistan

حکومت ایران می‌گوید که پاکستان در مبارزه با گروه‌های تروریستی و قاچاقچیان کوتاهی می‌کند، اما اسلام‌آباد این اتهام را نمی‌پذیرد.

در بیانیه دولت پاکستان آمده است که آن‌ها به‌خاطر سخنانی که از غفلت پاکستان درباره گروگان‌گیری اخیر حکایت دارد متاسف هستند، چرا که همگان از «اقدامات فعالانه پاکستان در مبارزه علیه گروه‌های تروریستی در گذشته» آگاهند و ایران نیز به آن اعتراف کرده است.»

ایران در روزهای اخیر رایزنی‌هایی را با پاکستان داشته است که هدف از آن یافتن راه‌حلی برای آزادسازی پنج سربازی‌ است که به گروگان گرفته شده‌اند.

گروه جیش‌العدل روز شنبه نوزدهم بهمن ماه با انتشار تصاویری در فیس‌بوک خود مسوولیت ربودن پنج مرزبان ایرانی را بر عهده گرفته بود.

مطالب مرتبط

جیش‌العدل مسوولیت ربودن مرزبانان ایرانی را به عهده گرفت

درخواست سربازان ربوده شده از حکومت ایران

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,