Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
تقاضای مرخصی استعلاجی برای فرزندش

«نامه پدر حسین رونقی به دادستان تهران»

2014 February 20

گزارش / رادیو کوچه

 

سید حسین رونقی ملکی متولد چهاردهم تیر ۱۳۶۴ در ملکان آذربایجان شرقی، فعال دانشجویی و وبلاگ‌نویس، درتاریخ ۲۲آذر ماه ۱۳۸۸به همراه برادرش حسن رونقی ملکی در منزل پدری‌اش در شهر ملکان بازداشت شد که برادر وی یک ماه بعد با قرار وثیقه‌ای ۸۰میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

پدر حسین رونقی می‌گوید که فرزندش از ناراحتی کلیوی رنج می‌برد و با تشدید بیماری وضعیت وی رو به وخامت است.

پدر این زندانی با نوشتن نامه‌ای به دادستانی با اشاره به مشکل جسمی فرزندش درخواست مرخصی استعلاجی برای وی کرده است. متن این نامه که نسخه‌ای از آن به همراه مدارک پزشکی در اختیار رادیو کوچه قرار گرفته به شرح زیر است.

hoain-rawnaghi

باسمه تعالی

مورخه ٢٧/١١/١٣٩٢

دادستان محترم دادسرای عمومی و انقلاب کل تهران جناب آقای جعفری دولت آبادی

احترامن به استحضار دادستان محترم می‌رساند جان فرزندم از طرف کسانی در خطر می‌باشد. جناب آقای دادستان چندین بار با دستور جناب‌عالی مدارک پزشکی فرزندم به سازمان پزشک قانونی ارسال شده. دادستان محترم تهران جناب آقای جعفری دولت آبادی در مورخه ١٨/٨/٩٢ نامه به شماره ٢٧/٩٢ مدارک فرزندم به سازمان پزشک قانونی کشور با دستور جناب‌عالی ارسال شده به استحضار دادستان محترم می‌رساند در مورخه ٢١/٨/١٣٩٢ به شماره ٨۵١۶٢ دفتر مدیر کل محترم پزشک قانونی ثبت شده به شماره فوق به کمیسیون شهرک غرب ارسال گردیده . جناب آقای دادستان محترم تهران در مورخه ٢۴/٩/٩٢ اینجانب سید احمد رونقی ملکی و فرزندم سید حسین رونقی ملکی در کمیسیون پزشک قانونی شهرک غرب حضور داشتیم جناب آقای دادستان در مورخه ٩/١٠/٩٢ جواب کمیسیون پزشک قانونی شهرک غرب به جناب آقای دکتر نازپرور ارسال شده. جناب آقای دادستان در مورخه ٩/١٠/٩٢ جناب آقای دکتر نازپرور از سازمان پزشک قانونی کشور نتیجه کمیسیون شهرک غرب را به دادستانی محترم جهت ادامه درمان فرزندم سید حسین بیرون از زندان ارسال نموده‌اند. جناب آقای دادستان کل تهران تا کنون به نظریه کمیسیون پزشک قانونی توجه نشده.

از دادستان محترم طبق ماده ٢٩١ برای مرخصی استعلاجی فرزندم تقاضامندم.

 

با تقدیم احترامات

سید احمد رونقی ملکی پدر سید حسین

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,