Saturday, 18 July 2015
17 January 2021
به قیمت نوزده میلیارد دلار

«فیس‌بوک نرم‌افزار واتس‌آپ را خرید»

2014 February 20

خبر / رادیو کوچه

 

کمپانی فیس‌بوک نرم‌افزار ارتباطی واتس‌آپ را با پرداخت نوزده میلیارد دلار خریداری کرد که چهار میلیارد از این مبلغ به صورت نقد و باقی آن در قالب سهام پرداخت می‌شود.

خبرگزاری «رویترز» روز پنج‌شنبه بیستم فوریه گزارش داد، فیس‌بوک با خرید واتس‌آپ، سهم بیش‌تری در جهان ارتباطات توسط تلفن‌های همراه به دست می‌آورد.

 واتس‌آپ که توسط یک مهاجر اوکراینی به نام «جان کوم» و یک فارغ‌التحصیل دانشگاه استنفورد به نام «بریان اکتون»، راه‌اندازی شد، در پنج سال اخیر توانسته است که بیش از ۴۵۰ میلیون کاربر جذب کند و روزانه تقریبن یک میلیون نفر به این تعداد اضافه می‌شوند.

 «مارک زاکربرگ»، بنیانگذار و مدیر اجرایی فیس‌بوک، روز چهارشنبه پس از نهایی شدن این قرارداد گفت: «هیچ‌کس در تاریخ جهان، کاری مانند این انجام نداده بود.»

whatsApp

 آقای «زاکربرگ» گفت که پیشنهاد خود برای خرید واتس‌آپ را ۱۰ روز پیش یعنی در نهم فوریه و بر سر میز شام به آقای کوم ارایه داد.

 واتس‌آپ نرم‌افزاری است که روی تلفن‌های همراه نصب می‌شود و امکان ارسال عکس و متن رایگان را برای دیگر تلفن‌های همراه فراهم می‌کند.

 بر مبنای این قرارداد، فیس‌بوک می‌تواند کاربران جدیدی را به ویژه در میان نوجوانانی که تاکنون از عضویت در آن اجتناب می‌کردند اما به نرم‌افزارهایی مانند واتس‌آپ علاقه نشان می‌دادند، جذب کند.

 در کنفرانس خبری مشترک «مارک زاکربرگ» و «جان کوم»، این دو اعلام کردند که واتس‌آپ کماکان به فعالیت مستقل خود ادامه می‌دهد و تعهد می‌کند که به سیاست خود مبنی بر عدم تبلیغات نیز ادامه دهد.

خبرگزاری  «آسوشیتدپرس» نیز در این زمینه گزارش داده که خرید واتس‌آپ توسط فیس‌بوک، بزرگ‌ترین خرید یک نرم‌افزار ارتباطی در تاریخ محسوب می‌شود. پیشتر گوگل، نرم‌افزار ارتباطی موتورولا را به قیمت ۱۲ و نیم میلیارد دلار و شرکت مایکروسافت، نرم‌افزار اسکایپ را به قیمت هشت و نیم میلیارد دلار خریداری کرده بودند.

فیس‌بوک نیز در سال ۲۰۱۲، شبکه اجتماعی محبوب انتشار عکس اینستاگرام را به قیمت یک میلیارد دلار خریداری کرده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. ostadcomputer
    1

    باسلام
    اگر فیسبوک غیر قانونی است و فیلتر چراباید رادیو فردا اونجا پیج داشته باشد