Saturday, 18 July 2015
25 January 2020
زیر یه خم

«از مبلغ درخواستی کی‌روش تا سیاسی کاری‌های روحانی»

2014 February 21

مسیب سروندی / رادیو کوچه

در برنامه این هفته زیر یه خم به اخبار متفاوتی از رشته‌های گوناگون پرداخته‌ایم، از میزان درخواست کارلوس کی‌روش برای ادامه حضور در تیم‌ملی فوتبال ایران تا زدوبند وزیر با آقای دنیامالی و دلایل سیاسی وی که مربوط به آقای حسن روحانی می‌شود در جهت ماندن در شورای شهر، هم‌راه شما خواهیم بود با زیر یه خم شماره دوازدهم.

 

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مایلی‌کهن سرباز پروین در جنگ با دایی است

«محمد مایلی‌کهن» بعد از مدت‌ها در جلسه پیشکسوتان پرسپولیس در محل این باشگاه حضور یافت و اتفاقن کنار دست علی پروین نشست.

مایلی‌کهن در این جلسه  کلی از پروین تعریف و تمجید کرد و این حرف‌های مایلی‌کن و هم‌جواری او با سلطان نشان می‌دهد اتوبان یک‌طرفه رفاقت آنها تا حدودی دو طرفه شده اما  آمار و اطلاعاتی که حاجی مایلی درباره ریز قراردادهای کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس دارد و رو می‌کند نشان دهنده این است که رابطه مایلی‌کهن و پروین بر خلاف تصورات قبلی  کاملن دوستانه  و حسنه شده  است چرا که آنها یک دشمن مشترک به نام «علی دایی» دارند.

بدون شک با در دست داشتن آمار مربوط به قراردادهای پرسپولیسی‌ها  این ذهنیت در  بین اهالی فوتبال قوت می‌گیرد که خود پروین این آمار و ارقام را به پیشکسوت رک‌گوی پرسپولیس داده  تا مقابل دایی بایستد.

mailikohan-parwin

در این میان البته دایی و پروین در مصاحبه‌های خود به صورت ظاهری احترام یک‌دیگر را نگه می‌دارند و پروین مدام در حرف از دایی حمایت می‌کند اما جلو انداختن مایلی‌کهن برای کوبیدن دایی نشان دهنده این است که سلطان سر داستان اعتصاب و خرید سهام باشگاه دل خوشی از سرمربی قرمزها ندارد و کلن آب این دو علی در یک جوی نخواهد رفت.

خداحافظی ولاسکو و نمایش فیلم هندی فدراسیون برای مردم

در حالی‌که پس از خداحافظی «خولیو ولاسکو» از تیم‌ملی، رییس فدراسیون والیبال «لورنزو برناردی» را به عنوان جانشین قطعی او معرفی کرده بود، هم‌چنان تکلیف سرمربی جدید تیم‌ملی والیبال مشخص نیست و این احتمال وجود دارد که فدراسیون با گزینه دیگری به جمع‌بندی نهایی برسد!

پس از خداحافظی خولیو ولاسکو از تیم‌ملی والیبال ایران و قطع هم‌کاری یک‌طرفه او با فدراسیون ایران، افکار عمومی شاهد ژانر درام و هندی مراسم خداحافظی سرمربی محبوب تیم‌ملی والیبال بودند. فدراسیون والیبال با تاکید بر این‌که مردم خوش استقبال ایران باید خوش بدرقه بودن خود را به جهانیان ثابت کنند، ضیافت شام ترتیب داد و با پخش فیلم‌هایی خاطره‌انگیز از پیروزی‌های تیم‌ملی فضای خداحافظی ولاسکو را احساسی کرد. دست گذاشتن روی عواطف ایرانی‌ها موجب شد تا برای یک هفته اهالی کوچه و بازار و نمایندگان رسانه‌ها و حتی مسوولان ارشد ورزشی هم تحت تاثیر قرار بگیرند و با رفتاری احساسی منافع فردی یک فرد (ولاسکو) را بر منافع ملی ایران در اولویت قرار دهند!

مسوولان فدراسیون والیبال از قطعی بودن هم‌کاری با «لورنزو برناردی» به عنوان سرمربی جدید تیم‌ملی خبر دادند که بارها توسط رییس، دبیر و سرپرست تیم‌ملی والیبال نام «برناردی» به عنوان جایگزین «ولاسکو» اعلام شد.

این در حالی است که چند روز بعد از پایان قطع هم‌کاری با ولاسکو هنوز فدراسیون والیبال ایران با گزینه جدید سرمربی‌گری برای تیم‌ملی قرارداد رسمی امضا نکرده است!

wlasko

در این سریال فدراسیون والیبال به نظر می‌رسد که آنها پیرو روش‌های جدید فیلم‌سازی هستند زیرا به تازگی مد شده که برای فیلم‌های احساسی و هنری پایان (باز) می‌گذارند. یعنی تکلیف مخاطب را با داستان و بیننده‌هایش مشخص نمی‌کنند. هر کس می‌تواند از پایان (باز) و (مبهم) سناریو برداشت شخصی داشته باشد. در فیلم‌ هندی و درام «خداحافظی ولاسکو» هم فعلن پایان (باز) است. معلوم نیست برناردی سرمربی می‌شود و یا این‌که فدراسیون سراغ گزینه دیگری می‌رود. اما در این میان شتاب‌زدگی برخی از خبرنگاران و برنامه‌سازان ورزشی در نوع خود جالب توجه است که در کسوت خبرنگار و به عنوان وجدان بیدار جامعه به هندی‌تر شدن هر چه بیشتر این سناریو احساسی کمک کردند.

بابا برقی و حضور در رقابت‌های قهرمانی دو‌و‌میدانی داخل سالن آسیا

چینی‌ها به خاطر این‌که برق مصرف نکنند، فینال را در بدترین زمان ممکن برگزار کردند!

ملی‌پوش پرش طول ایران گفت: سطح رقابت‌های دو‌و‌میدانی داخل سالن آسیا بالا بود، اما برنامه‌ریزی خوبی نداشت.

«محمد ارزنده» در مورد کسب مدال نقره مسابقات دو‌و‌میدانی داخل سالن آسیا در چین اظهار داشت: رقابت‌ها سطح بسیار بالایی داشت و رکوردهایی که به ثبت رسید این را ثابت می‌کند. همه شرکت کنندگان رقیب اصلی بودند و آمده بودند که مقام کسب کنند.

ارزنده با اشاره به این‌که برنامه‌ریزی مسابقات در سطح آسیا نبود، گفت: تغذیه، ایاب و ذهاب و برنامه رقابت‌ها اصلن خوب نبود و زمان مسابقات‌مان بارها تغییر می‌کرد. چینی‌ها مسابقه فینال را هم به دلیل این‌که برق مصرف نکنند، در بدترین زمان ممکن برگزار کردند.

شنیدن این خبر که به دلیل صرفه‌جویی در مصرف برق زمان برگزاری رقابت‌ها تغییر کرد، گروه تحریریه رادیو کوچه را به یاد پخش تبلیغی قدیمی از تلویزیون سراسری ایران در رابطه با کاهش مصرف برق انداخت که در آن شخصیت تبلیغی با نام بابا برقی در هر جایی ظاهر می‌شد تا لامپ اضافی را خاموش کند و به نظر می‌رسد این‌بار وی راهی چین شده است.         

پاسوربازی وزیر ورزش و این‌بار حکم دهی در قایق‌رانی

وزیر ورزش و جوانان در حکمی «احمد دنیا‌مالی» را به عنوان مشاور خود در امور مربوط به توسعه رشته‌های ورزش قایق‌رانی منصوب کرد.

mahmod-godarzi

پس از استعفای احمد دنیامالی از ریاست فدراسیون قایق‌رانی آقای دکتر «محمود گودرزی» با صدور حکمی، احمد دنیا مالی را به عنوان مشاور خود در توسعه رشته‌های ورزش قایق‌رانی منصوب کرد. در حکم محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان خطاب به دنیا مالی آمده است: نظر به تعهد، تخصص و تجربه جناب‌عالی و به موجب این ابلاغ، به عنوان مشاور اینجانب در توسعه رشته‌های ورزش قایق‌رانی منصوب می‌شوید.

این اتفاق در حالی رقم می‌خورد که دنیامالی با دروغ در انتخابات قایق‌رانی حضور پیدا کرد و پس از بر ملا شدن نقشه‌اش مجبور بر خداحافظی از سمت خود شد و جالب این‌جاست که وزیر ورزش که به حکم‌های در وزارت‌خانه خود به عنوان بازی پاسور ظاهرن نگاه می‌کند، برای وی نیز یک حکم صادر کرد.

لابی کشتی روسیه از طریق پوتین با فیلا

رییس فدراسیون جهانی کشتی بالاترین نشان فیلا را به «ولادیمیر پوتین» رییس‌جمهور روسیه اهدا کرد و این اتفاق زمانی رخ داد که مسابقات المپیک زمستانی هیچ ارتباطی با ورزش کشتی ندارد.

«نناد لالوویچ» رییس فدراسیون جهانی کشتی در حاشیه رقابت‌های المپیک زمستانی سوچی روسیه با ولادمیر پوتین رییس‌جمهور این کشور دیدار کرد.

پوتین در این نشست با اشاره به این موضوع که، تصور این‌که در رقابت‌های المپیک رشته ورزشی کشتی و ورزشکارانش حضور نداشته باشند، دشوار است اظهارداشت: حضور چنین ورزش‌هایی در جنبش المپیک همانند حضور موتزارت و چایکوفسکی در موسیقی مهم است. یادم می‌آید یک روز در محل تمرینات کشتی‌گیران حضور پیدا کردم و فنون‌ جالب رشته‌های آزاد و فرنگی را از نزدیک دیدم. کشتی نمایشی هیجان‌انگیز است، ولی لازم است با استفاده از تکنیک‌های مدرن دچار ترقی و جای‌گاه این رشته ورزشی مستحکم‌تر شود.

potinn

این اتفاقات در حالی رقم می‌خورد که فدراسیون جهانی کشتی هم‌واره مورد انتقاد بوده است که تحت سلطه روس‌ها می‌باشد و با چنین اخباری مسایل گذشته از هر زمانی پررنگ‌تر می‌شود.

بازیکنان میلیاردی فوتبال ایران که فقط آدامس جویدند

چند هفته بیش‌تر به پایان لیگ‌بر‌تر نمانده و کمی بعد، بار دیگر رقابت‌ تیم‌ها و مدیران برای خرید بازیکن جدید آغاز می‌شود. روی‌دادی ‌که هر سال با شور و ‌حرارت فراوانی میان مدیران باشگاه‌ها شکل می‌گیرد و صید شاه ماهی از دریای فوتبال ایران که این روز‌ها هیچ طرف‌داری ندارد، ارقام وسوسه‌انگیزی را در صفحه قرارداد بازیکنان ثبت می‌کند.

بازار نقل و انتقالات همیشه اقلیمی متفاوت از جریان فوتبالی ما داشته و هرچقدر آن‌جا حرارت و گرمی دارد،‌‌ همان عوامل در طول فصل چندان بر گرمای فوتبال ما نمی‌افزایند. مرور اخبار بازار نقل و انتقالات نشان می‌دهد که چندین و چند باشگاه برای به خدمت گرفتن یک ستاره چه سر‌و دستها که نمی‌شکنند و یک بازیکن در طول فصل نقل و انتقالات با چند باشگاه وارد مذاکره می‌شود.

با این مقدمه نگاهی داریم به ستاره‌های گران‌قیمتی که امسال به کار باشگاهشان نیامدند و تنها قیمت نیمکت را بالا‌ برده‌اند.

مجتبی جباری (سپاهان اصفهان) ـ قیمت: یک میلیارد‌و هفت‌صد میلیون‌ تومان

آرش افشین (سپاهان اصفهان) – قیمت: یک میلیارد‌‌و چهار‌صد میلیون

یعقوب کریمی (سپاهان اصفهان) – قیمت: یک میلیارد‌‌و دویست میلیون

غلامرضا رضایی (فولاد خوزستان) – قیمت نه‌صد میلیون پرسپولیس و پانصد میلیون فولاد

احمد جمشیدیان (استقلال تهران) – قیمیت هفت‌صد‌و پنجاه میلیون

مهرداد پولادی (پرسپولیس تهران) ـ قیمت یک میلیارد‌‌و دویست میلیون

شهاب گردان (سپاهان اصفهان) ـ قیمت نه‌صد میلیون تومان

گوران لاوره (استقلال تهران) ـ قیمت شش‌صد میلیون تومان

مارکو سپانویچ (پرسپولیس تهران) ـ قیمت شش‌صد میلیون تومان

حسن اشجاری (ملوان بندر انزلی) ـ قیمت هفت‌صد میلیون تومان

دست به کار شدن وزنه‌برداران ملی‌پوش جوان

سرمربی تیم‌های وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان ایران ضمن تقبیح درگیری پیش‌آمده در کمپ تیم‌های ملی گفت: این درست نیست که شوخی دو وزنه‌بردار جوان تا این حد بزرگ جلوه داده شود.

«حسین توکلی» در واکنش به بازتاب رسانه‌ای درگیری در کمپ تیم‌های ملی گفت: اصلن چاقویی در کار نبوده و آن‌هایی که چنین اطلاعات غلطی را به خورد افکار عمومی می‌دهند باید پاسخ‌گو باشد. اصلن چطور ممکن است ورزشکاری چاقو خورده باشد ولی بدون وقفه در تمرینات حضور داشته باشد. این را می‌توانید از سایر نفرات حاضر در اردوی تیم‌ملی سوال کنید. هم اکنون آقای سعید رضازاده بدون کوچک‌ترین مشکلی هم‌راه با دیگر نفرات حاضر در اردو مشغول تمرین کردن است تا در صورت صلاحدید کادر فنی در رقابت‌های قهرمانی نوجوانان آسیا تیم‌ملی را هم‌راهی کند.

waznebardari

این اتفاق در حالی رقم می‌خورد که «آقای حسین رضازاده» هم‌چنان در فدراسیون وزنه‌برداری به عنوان رییس حضور دارد و اتفاقن ٢ شغله می‌باشد و البته حضور او این روزها به دلیل شرکت در جلسات شورای شهر تنها تلفنی است و حال کار با چاقوکشی در اردوی جوان‌ها شروع شده و باید دید پایان کار وزنه‌برداری چگونه با عمل‌کرد رضازاده رقم خواهد خورد.

حکومت‌هایی چند ساله در رشته‌های مختلف ورزش ایران

چندین و چند سال است، شاهد حضور مدیرانی در راس برخی ‌فدراسیون‌ها هستیم که چندان در صدر اخبار نیستند و از همین فرصت هم برای تبدیل فدراسیون و امکانات آن به حیات خلوت خود و خانواده‌شان بهره برده‌اند. این مدیران از بی‌خبری موجود در این فدراسیون‌ها بهره برده و امپراطوری خود را در حوزه آن ورزش چنان گسترش می‌دهند که تا سال‌ها، قدرت از دست ایشان و خانواده‌شان خارج نشود.

حضور دایمی و تمامیت‌خواهانه برخی مدیران ورزشی در برخی فدراسیون‌ها که کمتر در مرکز توجه هستند، یکی از آفات همیشگی ورزش ما در سال‌های اخیر بوده که البته برخورد با این اقدام هم در برخی ‌موارد، از دیگر نمونه اقدامات به‌جا و اساسی وزیر ورزش و جوانان بوده است. کنار گذاشتن «ساوه ‌شمشکی» از اسکی و آقای «ناطق‌نوری» از بوکس را می‌توان ‌شاهد مثال این موضوع آورد؛ اما هستند رشته‌هایی که در حال مبتلا شدن به این مشکل بزرگ هستند.

بنا‌بر این گزارش، یکی از فدراسیون‌هایی که به این آفت مبتلاست، فدراسیون کبدی است که انتخابات ریاست آن چندی پیش برگزار ‌و «محمدرضا مقصودلو» برای سومین بار‌ رییس این فدراسیون ‌شد.

کی‌روش روبروی دولت و در کنار مردم

سرمربی تیم‌ملی می‌گوید اگر ۴٠ میلیون ایرانی یک دلار بدهند ۴٠ میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌شود.

kirosh-rohani

«کارلوس کی‌روش» سرمربی تیم‌‌ملی اخیرن به مسوولان فدراسیون فوتبال پیشنهادی داده که در نوع خود جالب است. او پیشنهاد داده در صورتی‌که کمک‌های مالی لازم برای تیم‌ملی در اختیار فدراسیون فوتبال قرار نگیرد، «گلریزان» برای تیم‌‌ملی انجام شود.

کارلوس کی‌روش معتقد است اگر کمک‌های لازم در اختیار تیم‌‌ملی قرار نگیرد، فدراسیون می‌تواند برای تیم‌ملی گلریزان برگزار کند. او در این‌باره به مسوولان فدراسیون گفته است: «من مطمئن هستم تک ‌تک مردم ایران عاشق تیم‌ملی هستند و به آن کمک می‌کنند. او در این‌باره توضیح داده: «حتا اگر 40 میلیون ایرانی نفری یک دلار به تیم‌‌ملی ایران کمک کنند، آن‌وقت ۴٠ میلیون دلار خواهیم داشت و با این پول می‌توانیم به راحتی مشکل تیم‌های ملی و تیم بزرگ‌سالان را حل کنیم.» کی‌روش گفته است: البته گلریزان می‌تواند آخرین راه‌کار ما باشد.

ایران میزبان ١۵ تیم آسیایی و پیست دیزین هم‌چنان قتل‌گاه است

هیچ‌یک از مسوولان پیست‌ اسکی دیزین و هم‌چنین پیمان‌کار این پیست پاسخ‌گوی حادثه روز پنج‌شنبه و به کما رفتن یک اسکی باز نیست!

حادثه‌ای در مهم‌ترین پیست اسکی ایران رخ می‌دهد، یک اسکی باز به کما می‌رود و هیچ‌کس پاسخ‌گو نیست. داستان تکراری فرار از پاسخ‌گویی و پاس‌کاری میان دیگر مسوولان حوادث.

با وجود رخ‌دادن این اتفاق دل‌خراش و علا‌رغم پی‌گیری فراوان خبرنگاران، مسوولین پیست اسکی دیزین و پیمان‌کار این پیست حاضر به پاسخ‌گویی نیستند.

eski

این پیست تا چند روز دیگر میزبان رقابت‌های قهرمانی آسیاست. اسکی بازان حداقل ١۵ کشور آسیایی به ایران سفر می‌کنند تا در بزرگ‌ترین رویداد آسیایی جوانان در پیست اسکی دیزین ایران شرکت کنند، اما با کمال تعجب این پیست نه پزشک معالج دارد و نه امکانات درمانی مناسب. معلوم نیست درآمد پیست‌های اسکی که از هر نفر مبلغ ورودیه‌ای گزاف می‌گیرند صرف چه کاری می‌شود؟!

کی‌روش سالی ۵ میلیون دلار برای ماندن می‌خواهد

رییس فدراسیون فوتبال درباره تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش خاطرنشان کرد: قرارداد سالانه کی‌روش و دستیارانش ٢میلیون و پانصد هزار دلار است. قرارداد خود کی‌روش هم یک‌و‌نیم میلیون دلار است. کی‌روش گفته است اگر حقوق من زیاد شود، درباره تمدید قرارداد به آن فکر می‌کنم. کی‌روش تمایل دارد قراردادش را با تیم‌ملی تا ٢٠١٨  تمدید کند.

این صحبت‌ها در حالی از سوی کفاشیان مطرح می‌شود که صحبت هایی در گوشه کنار مبنا برای درخواست ۵میلیون دلاری وی برای ماندن در فوتبال ایران شنیده می‌شود.

قدرت چیست که دایی و پروین را روبروی هم قرار داد

جلسه یک‌شنبه شب در وزارت ورزش میان علی دایی و علی پروین با امیررضا خادم به عنوان نماینده وزیر برای بررسی خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس.

 موضوعی که خبرگزاری‌ها به صورت خلاصه به آن اشاره کرده، به طور کامل این‌طور بوده است: دایی، پروین، گرشاسبی، منتقمی، هدایتی و خادم وارد جلسه می‌شوند. خادم در جلسه می‌گوید: دایی نباید تا این حد تحت فشار قرار بگیرد که در یک برنامه زنده تلویزیونی بگوید کارکنان شهرداری این‌قدر پول می‌گیرند و بازیکن بزرگ فوتبال جهان آنقدر و… دایی میان حرف‌های خادم رفته و می‌گوید: صبر کنید! من حرفی نزدم که بخواهم کسی را تحقیر یا تخریب کنم. منظور من فقط نشان دادن فاصله طبقاتی بوده و اما هستند کسانی که پشت‌سر من زیاد حرف می‌زنند و هرجا می‌روند، چیزهایی می‌گویند که واقعیت ندارد.

dai-ghalenoi

در این لحظه، علی پروین که کنارش نشسته بود، فورن وارد بحث شده و می‌گوید: شفاف صحبت کن، منظور شما من هستم؟ دایی هم جواب می‌دهد: بله، شخص شما!

 این صحبت‌ها در حالی از سوی ٢ بزرگ مرد باشگاه پرسپولیس عنوان می‌شود که وضعیت این تیم در لیگ برتر مناسب نیست و این تیم در آستانه جدایی از جمع مدعیان کسب عنوان قهرمانی این دوره لیگ برتر است، حال سوالی که امروز باقی می‌ماند چنین است.

رسیدن به قدرت چیست که این ٢ مرد را روبه‌روی یک‌دیگر قرار داد و البته در این میان به نظر می‌رسد تنها چیزی که اصلن مهم نیست پرسپولیس است.

طرح یوزپلنگ ایرانی تثبیت نشده به کاراته هم وارد شد

تیم کاراته دانشگاه آزاد که قرار است در باشگاه‌های آسیا نماینده ایران باشد قصد دارد با نماد «یوزپلنگ ایرانی» روی پیراهنش در مسابقات شرکت کند.

مسابقات جام باشگاه‌های آسیا از یکم تا سوم اسفند‌ماه در کویت برگزار خواهد شد که تیم دانشگاه آزاد قصد دارد با ترکیب کامل و به عنوان نماینده ایران در این مسابقات شرکت کند. مسوولان این تیم در نظر دارند با نماد «یوزپلنگ ایرانی» روی پیراهن‌های خود، در این مسابقات شرکت کنند.

yozpelang

این اتفاق در حالی رقم می‌خورد که نماد یوز ایرانی بر روی پیراهن تیم‌ملی فوتبال در رقابت‌های جام‌جهانی برزیل، به گفته کارشناسان و طراح آن نقش یک یوز ایرانی نیست و مانند یوزهای آفریقایی می‌باشد، زیرا یوزهای ایرانی دارای یال هستند.

معرفی قهرمان ایرانی‌الاصل پاورلیفتینگ انگلستان

«مرات تفرشی» ملیتی ایرانی دارند، ٢٠ ساله که از یک سالگی در انگلیس هست و در حال حاضر در جنوب غرب لندن زندگی می‌کند. علت ورودش به این رشته ورزشی این بود که اختلال در تغذیه و غذا خوردن داشت، به همین دلیل به او توصیه کردند که به باشگاه بدنسازی برود. در آنجا یکی از دوستانش به او گفت با این‌که جثه درشتی نداری اما بدنت قوی است و برای ورزش بدن‌سازی مناسب هستی و در همان‌جا به وی توصیه کرد که به دنبال این ورزش برود و در سال ٢٠١٠ در قهرمانی انگلیس با وایلد کارت (کارت میهمان) شرکت کرد و در همان سال هم در ١٨ سالگی قهرمان شد.

morat-tafreshi

او روحیه‌ای دارد که اهل رقابت هست و فقط برای تفریح یا وقت‌کشی سراغ هیچ ورزشی نمی‌رود. دوست دارد سراغ هر ورزشی که می‌رود جنبه رقابتی و قهرمانی هم در آن وجود داشته باشد، به همین دلیل هم وارد این رشته شد. وقتی به او توصیه شد که وارد این ورزش شود حرفی از رقابت یا قهرمانی نبود اما  خودش وقتی وارد و موفق شد، هم خودش امیدوار شد و هم نشان داد کسانی که به من این پیشنهاد را داده بودند حرف‌شان کاملن درست بوده. در حال حاضر دوساله این ورزش را به طور حرفه‌ای شروع کرده و دو سال زمان زیادی برای رسیدن به تمامی اهدافش نیست. کسانی هستند که ١٠ یا حتا ٢٠ سال است که ورزش می‌کنند و هنوز هم به همه اهداف‌شان نرسیده‌اند. هدف بعدی او شرکت در مسابقات جهانی پاورلیفتینگ در لاس‌وگاس است که باز هم فکر می‌کند این هدف پایانی نیست بلکه شروعی است برای موفقیت‌های بعدی.

 

شما می توانید با گوش فرا دادن به فایل صوتی این اخبار را بصورت کامل بشنوید.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,