Saturday, 18 July 2015
02 October 2023
زنی که می‌خواهد از هر نظر یک باربی باشد

«دارو می‌خورم که کم‌هوش‌تر و خوشگل‌تر باشم»

2014 February 24

واحد ترجمه / رادیو کوچه

برگردان آزاد از: تارنمای جزبل

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«بلوندی بنت» می‌گوید برای این‌که مانند عروسک «باربی» باشد همه کار کرده است، حتا با مصرف دارو سعی دارد «هوش»‌اش را هم تا حد یک عروسک پایین بیاورد. خانم بنت تاکنون ده‌ها جراحی بر روی بخش‌های مختلف بدنش کرده است تا بتواند مانند عروسک دوران کودکی‌اش، یعنی «باربی» باشد. اما اینک برای این که بیشتر نزدیک به یک عروسک باشد از چندی پیش یک دوره مصرف داروی هفته‌گی را آغاز کرده است که باعث کاهش بهره هوشی او می‌شود. او می‌گوید با این مجموعه جراحی‌ها و اینک مصرف دارو برای کاهش هوش، از هر نظر مانند یک «عروسک» خواهد شد.

ku-xlarge

بلوندی در مورد تاثیر مصرف داروهای کاهش هوش می‌گوید: «در حال حاضر این طوری شده‌ام که می‌روم دوستم را از فرودگاه بردارم اما یادم نمی‌آید که باید بروم به سالن ورود یا خروج فرودگاه، یا سه ساعت راننده‌گی می‌کنم و نمی‌توانم آدرس خانه مادرم را بیابم.» او هم‌چنین اشاره می‌کند: «من می‌خواهم مردم مرا یک عروسک گنده و سکسی و کله پوک مانند باربی ببینند.»

البته بی‌شک به طور ذاتی نمی‌تواند این خواسته خانم بنت باشد و ناشی از شرایط اطراف‌اش اما این رفتاری است که امروز او از خود نشان می‌دهد، باربی شدن از نظر روح و جسم. باربی عروسکی است با قد بلند و جذابیت‌های زنانه که کفش‌های رنگ‌ وارنگ دارد، لباس‌های مختلف به تن دارد، در حالی که هیچ عکس العمل فکری ندارد چرا که فقط یک عروسک است. این همان چیزی است که خانم بنت امروز به دنبال‌اش است. به هر حال او از نظر قانونی می‌تواند هر کاری که می‌خواهد با خودش انجام دهد. ولی واقعیت این است که بسیاری از بچه‌ها از باربی یادگاری‌هایی در ذهن دارند اما تا این حد رفتارشان از مرز عقل دور نیست. باربی عروسک محبوب دوران کودکی بسیاری از کودکان، با کت‌های رنگارنگ و وسایل مخصوص‌اش است اما به قول نویسنده مطلب، باربی که او می‌شناخته است دست کم باید این نشانه‌های که از او دیده می‌شود، دست‌کم باید ضریب هوشی‌اش ۱۳۵ می‌بود، چیزی که خانم بنت به آن فکر نمی‌کند.

ku-medium

البته نکته‌ای که این زن فراموش کرده، آن است که او تا پایان عمرش باید این تغییرات را تحمل کند، چرا که اینک ممکن است امروز هر کسی خوشش بیاید که به طور مثال با یک باربی زنده و زیبا با سینه‌های بزرگ در یک فروشگاه اسباب بازی یا خیابان ملاقات کند، اما این باربی حتا اگر هوشش در حد یک عروسک هم پایین بیاید یا سایز سینه‌ها و ابعاد بدنش با عمل جراحی تغییر کند روزی موهایش سفید و جسمش پیر خواهد شد و معلوم نیست او برای آن روزها چه فکری کرده است.

به هر حال «بلوندی بنت» این روزها بیکار و منبع در‌آمدش عکس‌های یادگاری است که طرف‌دارانش به ازای آن مبلغی به وی می‌پردازند. خانم بنت فارغ از تمام انتقاداتی که به او می‌کنند، می‌گوید از این که یک باربی می‌تواند باشد، خوشحال است: «مردم می‌توانند هر انتقادی به من داشته باشند اما این منم که هستم. من می‌خواهم همه چیزم را از سر تا پا، از فکر و حس تا جسم را به یک باربی تغییر دهم بگذار دیگران هر چه می‌خواهند فکر کنند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۳ Comments


  1. sayfadeen
    2

    این مطلب را حتمی مطالعه میکنم


  2. maryam
    3

    Shame on you and your thought