Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
در مقابل وزارت اطلاعات

«محمد نوری‌زاد مورد ضرب و شتم ماموران اطلاعات قرار گرفت»

2014 February 25

خبر / رادیو کوچه

ماموران وزارت اطلاعات ایران، «محمد نوری‌زاد»، نویسنده و فیلم‌ساز منتقد ایرانی را روز دوشنبه پنجم اسفند ماه، در مقابل این وزارت‌خانه کتک زدند و مدت کوتاهی او را به اوین منتقل کردند.

آقای «نوری‌زاد» روز سه‌شنبه ششم اسفند ماه در فیس بوک خود در این خصوص نوشته است: «صورتم برآسفالت بزرگراه نشست. سر به زیر زانویش را بر پس کله‌ام نهاد. سنگ ریزه‌ها بالای ابرویم را شکافتند و خون بیرون زد. بینی‌ام نیز با همین مشکل مواجه بود. گرچه تقلای من بیهوده می‌نمود اما تلاش کردم از ورود سنگریزه‌ها به آن سوی پوست صورتم جلوگیری کنم. زانویی که سر به زیر بر سرم نشانده بود کار را دشوار می‌کرد. عینکم زیر صورتم مانده بود و هرآن ممکن بود بشکند و صورتم را بشکافد. راننده داد زد: همین را می‌خواستی روانی؟ با دهانی که به آسفالت خیابان چسبیده بود گفتم: من فردا باز همین‌جایم.»

mohmmad_nourizad

این نویسنده و فیلم‌ساز که سال‌ها از حامیان اصلی آیت‌اله «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رفت، پس از اتفاقات بعد از انتخابات خرداد ۸۸ شروع به انتقاد از دولت و رهبر جمهوری اسلامی کرد و به همین دلیل بارها بازداشت و روانه زندان شد.

آقای «نوری‌زاد» پس از آزادی از زندان، برای باز پس گرفتن اموال شخصی‌اش مدتی است که هر روز در مقابل ساختمان وزارت اطلاعات حاضر می‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,