Saturday, 18 July 2015
03 August 2020
سرقت اطلاعات کاربران اینترنتی ایرانی

«ارتش سایبری شاهنشاهی از کجا هدایت می‌شود»

2014 February 26

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا انتخاب دبیر روز سایت و یا پیشنهاد دوستان رادیو است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد، نظر‌های مطرح شده در این بخش الزامن نظر رادیو کوچه نیست.  اگر نقد و نظری بر نوشته‌های این بخش دارید می‌توانید برای ما ارسال کنید. این مطلب بدون ویرایش رادیو کوچه منتشر می‌شود.

فرامرز دادرس / مقاله وارده / رادیو کوچه

بررسی‌های اطلاعاتی – اینترنتی نشان می‌دهد؛ گروهی که خود را «ارتش سایبری شاهنشاهی ایران با استناد به دستور و رهنمود شاهزاده رضا پهلوی» می‌نامد، وابسته به ارتش سایبری جمهوری اسلامی می‌باشد. این گروه خرابکار اینترنتی در چند ماه گذشته توانسته است، با نفوذ به کامپیوتر‌های ده‌ها تن از ایرانیان مخالف رژیم اسلامی در خارج از کشور، اطلاعات شخصی آنان را به سرقت ببرد. بیش این یک سال است که این گروه خرابکار پنهانی اقدام به سرقت اطلاعات کاربران اینترنتی ایرانی می‌کند، ولی درتاریخ سوم فوریه ۲۰۱۴، با صدور بیانیه‌ای اعلام موجودیت کرد. این گروه خرابکار اینترنتی، زیر نظر ارتش سایبری جمهوری اسلامی ایران، در راستای ضربه زدن به اپوزیسیون ایرانی خارج از کشور راه اندازی شده است.

Cyber_Army

در هفدهم فوریه ۲۰۱۴، رضا پهلوی در تارنمای رسمی و صفحه فیس بوک خود نوشت: «چندی است که گروهی به نام «ارتش سایبری شاهنشاهی ایران» اعلام موجودیت نموده و با استناد به «دستور و رهنمود‌های شاهزاده رضا پهلوی» مبادرت به اقداماتی خارج از شئونات و اخلاق ایرانی می‌نماید. بدینوسیله به آگاهی هم میهنان می‌رساند که شاهزاده رضا پهلوی و دبیر خانه ایشان هرگونه ارتباطی با این گروه را تکذیب و شدیداً این قبیل اقدامات را محکوم می‌نماید».

بابک خسروی، یکی از اعضا و سخنگوی این گروه، که در سال گذشته به شورای ملی رضا پهلوی پیوسته بود، در طی سفر رضا پهلوی به لندن، در دوم فوریه ۲۰۱۴، با وی ملاقات کرد و عکسی به یادگار انداخت.

11

 

در لندن چند تن از اعضای این گروه خرابکار اینترنتی، موفق شدند با رضا پهلوی، عکس یادگاری بردارند و خود را طرفدار سلطنت جا بزنند. روز پس از این ملاقات، سوم فوریه ۲۰۱۴، بیانیه‌ای در اینترنت از سوی بابک خسروی، پخش شد و چنین تهدید کرد: «روز حساب نزدیک است،‌ای کسانی که به قدرت مهر ایرانیان به پادشاه‌شان ایمان نیاورده‌اید، من شما را بشارت می‌دهم ما فرزندان کوروش شما را دیوانه کرده، تا خود از شدت ترس بمیرید. این پیام نیز از گفتار پاک ماست، صادقانه در راه میهن و پادشاه کوشا باشید. این پیام در صفحه فیس بوک، بابک خسروی منتشر و به وسیله؛ اس‌ام اس برای برخی از ایرانیان ارسال شد.

12

 

در پشتیبانی از این تهدید اینترنتی و دیکتاتور مابانه، شخصی به نام امیر رضا سلیمانی، که از همکاران بابک خسروی می‌باشد، به همراه بیست ویک تن دیگر، پشتیبانی خود را از این تهدید اینترنتی، اعلام کردند. بخشی از این بیست و یک تن، به این گروه یاری می‌رسانند. فهرست نام‌های این اشخاص ذخیره شده است.

Amirsoleymani

 

یکی از پشتیبانان تهدید اینترنتی نوشت: «از این ادبیات بسیار لذت می‌برم». چند ماه پیش رضا پهلوی در یک گفتگوی تلویزیونی ارتباط خود را با شخصی که «از این ادبیات لذت می‌برد» نیز تکذیب کرده بود.

بابک خسروی، سخنگوی گروه خرابکار اینترنتی ارتش سایبری شاهنشاهی، مقیم انگلستان است، او پس از ملاقات و برداشتن عکس در کنار رضا پهلوی در پیامی در تاریخ سوم فوریه ۲۰۱۴، در صفحه فیس بوک خود، نوشت: «من به عنوان آخرین یادآوری، از طرف کاوگان ایران، به شما و تمامی وطن پرستان عضو شورای ملی که به علت سوء تفاهم، ناشی از عدم اطلاع از ثبت شورا در فرانسه، اقدام به همت و عمل در جهت ثبت در آلمان نموده‌اند، تا مراتب کارورزی خود را به جامعه شورای ملی ایران، تحت رهبری پادشاه اعلام کنند، عرض می‌کنم، در صورت تمرد از فرمان ملوکانه، ضمن انکاک از آن مجموعه نه تنها برایتان آرزوی موفقیت نخواهم نمود، سریعاً نسبت به این مطلب موضع مخالف گرفته، بدیهی است عواقب آن به عهده عناصر نابخرد نوشته خواهد شد. بابک خسروی»
این گروه خرابکار، از جنگ حیدری- نعمتی که میان طرفداران رضا پهلوی وجود دارد، سوء استفاده کرد و موفق شد به کمک رقبا! در خرابکاری‌های اینترنتی خود موفق شود.

1Cyber_Army_Shora

 

این گروه از این فرصت بهره برد و به کامپیو‌تر دو تن از مسئولین شورای ملی پاریس نیز دستبرد زد، و به این ترتیب به نام و نشانی و ایمیل‌هایی که در فهرست دبیرخانه رضا پهلوی ذخیره شده بودند، دست یافت.

در گزارش زیر، نام امیر رضا سلیمانی که تاکنون به عنوان یکی از خرابکاران شناسایی شده است به همراه نشانی محل اقامت و نقاطی که او از آن محل‌ها مبادرت به هک کردن کامپیو‌تر شخصی یکی از ایرانیان مقیم آلمان نموده است، دیده می‌شود. این کامپیو‌تر که در آلمان قرار دارد، در دو نوبت به فاصله یک ماه، در تاریخ‌های ۲۵ نوامبر و ۲۵ دسامبر ۲۰۱۳، از دو شهر لیورپول در انگلستان با فرستادن «تروجان «هک شده بود. امیر رضا سلیمانی، در انگلستان پناهجو می‌باشد.

1Attack_suspected

 

امیر رضا سلیمانی، بشدت زیر نفوذ بابک خسروی، می‌باشد. این گروه مدارک شخصی یکی از ایرانیان مقیم آلمان را در اینترنت انتشارداد. در یازدهم فوریه ۲۰۱۴، ایرانی که قربانی این سرقت اینترنتی قرار گرفته بود با ارسال ایمیلی به دفتر رضا پهلوی، از گروه به ظاهر طرفدار وی شکایت کرد.

Attack_points

 

امیر رضا سلیمانی، که از پیامد‌های این خرابکاری اینترنتی نگران شده بود برای از میان بردن رد پای خود با ارسال پیامی مدعی شد که تلفن همراه او به سرقت رفته و او مسئول خرابکاری نمی‌باشد. سلیمانی نوشت: «حساب فیس بوک من در بدلیل سرقت تلفن همراهم در دوازده ساعت گذشته توسط عده‌ای مردم آزار از دست من خارج شده بود. اگر در ساعات گذشته پیامی، مطلبی چیزی از من دریافت کرده بوده‌اید، از طرف آن عده مردم آزار بوده و نه من. همینطور اگر از طرف من تماسی با اس‌ام اسی داشتید نیز بدلیل سرقت تلفن همراه من صورت گرفته که باز هم پوزش می‌خواهم. سپاس»

1Amirsoleymani_message

 

این گروه در یک عملیات خرابکاری اینترنتی، در تاریخ پانزدهم فوریه ۲۰۱۴، با شکست روبرو شد و دو روز پس از این شکست و در اعتراض به این عمل از سوی چند چهره اپوزیسیون، رضا پهلوی با صدور بیانیه رسمی در تارنمای خود هرگونه ارتباط با این گروه را تکذیب کرد. آخرین ماموریت این گروه سایبری حمله به تارنما، صفحه فیس بوک فرهنگ ایران و صفحه ویکی پدیای مدیراین تارنما، فرامرز دادرس بود.

Wikipedia_Cyber_attaque

بابک خسروی کیست؟
بابک خسروی، مدعی است که درس خوانده دانشگاه آزاد اسلامی تهران می‌باشد. بررسی‌ها نشان داده است که وی پیش از پناهنده شدن به کشور انگلستان، مدتی کارمند شرکت مهندسی جُنگ صنعت، بوده است، این شرکت در زمینه آب و فاضلاب، فعالیت می‌کند. شرکت مهندسی جُنگ صنعت، از شرکت‌های وابسته به خاندان هاشمی رفسنجانی می‌باشد.

Blog_Babak_Khosravi-2

بابک خسروی، مدعی است که در خیزش مردمی تابستان ۱۳۸۸، شرکت داشته است. ردیابی‌ها نشان می‌دهد که او در یک پیام اینترنتی از آغاز به کار سایت اینترنتی خط سبز خبر داده است.

site_vert

 پیام‌های بابک خسروی از محلی در خیابان عبدالمالکی، درمنطقه لاله زار نو تهران ارسال می شده است.

Adresse_Babak_Khosravi

پس از خروج از ایران، بابک خسروی، به سلطنت طلب تند رو! تبدیل شد و پوستری از خود درست کرد، که در آن عکس وی در کنار عکس‌های رضا پهلوی و دختر بزرگ او دیده می‌شود. خسروی برای فریب مردم و هواداران رضا پهلوی، پوس‌تر خود را در سطح گسترده‌ای در اینترنت پخش کرد و با همین ترفند با دیگر سلطنت طلبان افراطی و مشکوک! سر دوستی و همکاری باز کرد.

Babak_Khosravi

بابک خسروی، چند سایت و، وبلاگ با نام‌های گوناگون در اینترنت به راه انداخته و ظاهراً در آن‌ها تبلیغات افراطی سلطنت طلبانه انجام می‌دهد. نام این سایت‌ها؛ سامانه پادشاهی ایران، ایران نه، ایرانستان! می‌باشد. از این شخص شماره تلفن و ایمیلی در انگلیس به دست آمده است:

Tel_Email_khosravi

امیر رضا سلیمانی کیست؟
امیر رضا سلیمانی، متولد سال ۱۳۵۵، می‌باشد، وی و همسرش در دهم آوریل ۲۰۱۲، از دولت انگلستان درخواست پناهندگی کرده‌اند. او در بازجویی‌ها گفته بود که در تاریخ نهم آوریل ۲۰۱۲، به طورقاچاق به انگلستان وارد شده و روز بعد، دهم آوریل ۲۰۱۲، خود را به مامورین اداره پناهندگی معرفی کرده است. در نوامبر ۲۰۱۲، گزارش دادگاه اداره مهاجرت انگلیس، به نکات مهمی در پرونده امیر رضا سلیمانی، اشاره کرد.

22

 

بررسی‌های پلیس انگلستان نشان می‌دهد که امیر رضا سلیمانی و هدا، همسر وی، در ژانویه ۲۰۱۲، یعنی سه ماه پیش از تاریخ در خواست پناهندگی از کشور انگلستان، با پاسپورت‌های جعلی و با نام‌های دیگری به سفارت آمریکا در انگلیس رفته و درخواست ویزا به مقصد آمریکا نموده‌اند.

US_Embassy

 

سلیمانی در پرونده درخواست پناهندگی خود ادعا کرده بود که در اینترنت مطالب ضد اسلامی منتشر می‌کرده وعلیه جمهوری اسلامی فعالیت داشته است و به همین دلیل در تاریخ هجدهم مارس ۲۰۱۲، ماًمورین جمهوری اسلامی به خانه او ریخته‌اند و قصد دستگیری وی را داشته‌اند، ولی سلیمانی و همسرش موفق به فرار شده‌اند. در اینجا دروغ سلیمانی فاش می‌شود، چون پلیس انگلستان که سفارت آمریکا را زیر نظر داشته است، از اقدام سلیمانی و همسرش برای اخذ ویزای آمریکا آگاه بوده است. این مطلب در گزارش اداره مهاجرت انگلیس، درج شده است
سلیمانی، در سال ۲۰۰۲، ده سال پیش از این تاریخ، با پاسپورت‌های جمهوری اسلامی و با نام دیگری به انگلستان وارد شده و تقاضای پناهندگی سیاسی نموده است، این تقاضای وی رد شده بود. سلیمانی، به اداره مهاجرت انگلیس گفته است؛ پس از جنبش سبز بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲، با پاسپورت جعلی و نام دیگری به خارج از ایران رفته و کار می‌کرده است و هر چند گاهی به طور پنهانی به ایران رفت و آمد می‌کرده است. او خود را تحصیل کرده رشته کامپیو‌تر معرفی می‌کند. سلیمانی می‌گوید؛ مدتی در آمریکا بسر برده و در آنجا کار می‌کرده است.

چند ایرانی دیگر مشکوک به همکاری با، بابک خسروی و امیر سلیمانی، در کشور‌های سوئد، نروژ، آلمان، فرانسه و ترکیه، شناسایی شده‌اند. به تازگی یک همکار دیگر آنان که مدتی در بیت آیت الله دستغیب، مسؤل کامپیو‌تر بوده است، به ترکیه آمده و درخواست پناهندگی کرده است.

فرامرز دادرس، کار‌شناس اطلاعاتی – فرانسه ۲۴ فوریه ۲۰۱۴

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۲ Comments


  1. Saber
    1

    دارم میام دم خونت امیر خان …


  2. Omid
    2

    تظاهرات همگانی را هرگز نمیتوان سرکوب کرد، اگه همه مردم بریزن تو خیابونا، جمهوری اسلامی نمیتونه سرکوب کنه تظاهراتو، اگه همه مردم تو تظاهرات شرکت کنن، اون وخ میتونن همه کلانتری های پلیس و پادگان های ارتشو بگیرن، اگه تظاهرات همگانی باشه، مثه سیل که هیچی نمیتونه جلوشو بگیره، جمهوری اسلامی هم نمیتونه سرکوب کنه تظاهراتو، و مردم میتونن سرنگون کنن جمهوری اسلامیو