Saturday, 18 July 2015
04 August 2020
از سوی رهبران مخالفان

«کابینه دولت انتقالی و نخست وزیر جدید اوکراین معرفی شدند»

2014 February 27

خبر / رادیو کوچه

رهبران مخالفان در اوکراین فهرست وزیران کابینه‌ای که برای دولت انتقالی پیشنهاد داده‌اند را آشکار ساختند.

نمایندگانی از سه حزب اصلی مخالف و معترضان، چهارشنبه شب بیست و ششم فوریه در میدانی در مرکز کی‌یف این فهرست را اعلام کردند.

آن‌ها «آرسنی یاتسن یوک» را به عنوان نخست وزیر برگزیدند. «یاتسن یوک» دستیار نزدیک «یولیا تیموشنکو»، نخست وزیر پیشین و رقیب «ویکتور یانوکویچ»، رییس جمهور برکنار شده می‌باشد.

«بوریس تاراسیوک» به عنوان معاون نخست وزیر در امور پیوستن به اتحادیه اروپا برگزیده شد. «تاراسیوک» در دولت پیشین طرفدار غرب، وزیر خارجه بوده است.

«اولکساندر تورچینوف»، رییس جمهور موقت نیز سمت فرمانده ارشد ارتش را برعهده گرفته است.

پارلمان اوکراین روز پنج‌شنبه درباره این که آیا افراد برگزیده شده در این فهرست را مورد تصویب قرار خواهد داد یا خیر، بحث و گفت‌وگو خواهد کرد.

arsni-yatseniok

همزمان ایالات متحده نیز پیشنهاد کمک اقتصادی به اوکراین داده است. «جان کری»، وزیر خارجه آمریکا، گفته است واشینگتن در حال بررسی یک وام یک میلیار دلاری به آن کشور است. به گفته وزیر خارجه آمریکا، اتحادیه اروپا نیز به دنبال وامی ۱.۵ میلیارد دلاری است.

به گزارش خبرگزاری‌ها، دولت اوکراین برای نجات اقتصاد بحران‌زده خود به ۳۵ میلیار دلار کمک احتیاج دارد. در این میان بهای گریونا، پول ملی آن کشور نیز، در برابر دلار به شدت پایین آمده است.

«جان کری» از سوی دیگر به روسیه در مورد هرگونه مداخله نظامی در اوکراین نیز هشدار داده است.

وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه در میان گروهی از خبرنگاران اقدام نظامی احتمالی روسیه در اوکراین را «اشتباهی بزرگ» توصیف کرد.

بیشتر بخوانید

صدور حکم بازداشت رییس جمهور سابق اوکراین

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,