Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
با ورود یک گروه تاتر ژاپنی در مالزی

«حضور یک هنرمند ایرانی در گروه تاتر ژاپنی»

2014 February 27

خبر / رادیو کوچه

چند هفته‌ای ست که یک گروه تاتر ژاپنی به مالزی آمده‌اند تا نمایشی را با عنوان «دیدی؟دیدم»  در قالب رقص و حرکات موزون به نمایش بگذارند. خانم «میکونی یاناهارا» کارگردان این نمایش،  ۱۰ هنرمند از کشور مالزی را برای بازی در کنار ۴ بازیگر ژاپنی انتخاب کرده که در میان آن‌ها نام «کوثر عباسی» رقصنده‌ی ایرانی ساکن مالزی نیز به چشم می‌خورد.

«عباسی» که این روزها در حال بازی در یک فیلم سینمایی مالزیایی نیز هست درباره‌ی محتوای نمایش مذکور به «رادیو کوچه» گفت: «روز اول که برای تمرین آمدیم از شدت احساسی که در طراحی حرکات بود به گریه افتادم، کارگردان این نمایش نزدیکان خود را در حادثه زلزله از دست داده و در بخش‌هایی از این نمایش، احساس خود را از مرگ به شکل عمیقی به اجرا درآورده.»

او هم‌چنین گفت: «فکر می کنم ایرانی‌ها به خاطر تجربه‌های تلخ مشابه به خوبی با زبان این نمایش ارتباط برقرار می‌کنند. هر چند من در این نمایش نقش کوچکی دارم اما خوش‌حالم که توانسته‌ام با یک گروه بین‌المللی همراه شوم و از نزدیک نظم و دقت ژاپنی‌ها در تمرین و اجرای یک نمایش را تجربه کنم.»

t

«امی اویاها» رقصنده و مربی حرکات موزون درباره‌ی محتوای این نمایش گفته است: «زلزله سال ۲۰۱۱ زندگی میلیون‌ها ژاپنی را عمیقن تحت تاثیر قرار داد. ما در این نمایش که در کشور خودمان بسیار مورد استقبال قرار گرفت تلاش می‌کنیم امید را به مردم برگردانیم.»

در پشت زمینه‌ی این نمایش تنه درخت باندپیچی شده‌ای با اتصال به یک اهرم حس الاکلنگ را تداعی می‌کند. این وسیله‌ای که در یک لحظه شما را به اوج و در کسری از ثانیه به زیر می‌کشد سمبل مرگ و زندگی است.

این نمایش روزهای جمعه تا یکشنبه (۲۸ فوریه تا ١مارچ) در سالن ۲ هنرهای نمایشی کوالالامپور به اجرا درمی‌آید.

برای اطلاعات بیشتر به سایت KLPAC مراجعه کنید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd3855590 where can i buy tretinoin cream strattera cost