Saturday, 18 July 2015
04 December 2021
در شبکه‌های اجتماعی

«انتشار دومین نوار صوتی منتسب به اردوغان درباره دریافت رشوه»

2014 February 28

خبر / رادیو کوچه

دومین نوار صوتی منتسب به فساد مالی «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه از سوی افراد ناشناس در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

روز پنج‌شنبه بیست و هفتم فوریه منابع خبری ترکیه در این زمینه گزارش دادند ، در این نوار صوتی منتسب به نخست وزیر ترکیه ، «اردوغان» پیشنهاد رشوه در یک معامله تجاری را نمی‌پذیرد و خواستار پول بیش‌تری است.

در این فایل صوتی، صدایی که منسوب به آقای «اردوغان» است در گفت‌و‌گوی تلفنی با فرزندش، «بلال»، ‌از او می‌خواهد که تمام پول وعده داده شده در معامله را به‌طور کامل بگیرد و به دریافت بخشی از پول رضایت ندهد. ‌

در این نوار صوتی منتسب به نخست وزیر ترکیه ، وی عنوان کرده است مبلغ توافق شده باید پرداخت شود.

در آخرین ساعات دوشنبه شب گذشته نیز یک نوار صوتی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که ادعا می‌شود گفت و گوی تلفنی «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه با فرزندش «بلال اردوغان» به عنوان یکی از متهمان عملیات ارتشا و فساد در هفدهم دسامبر سال گذشته میلادی است.

ardoghan

در این گفت و گوی تلفنی «اردوغان» به فرزند خود می گوید پول هایی را که در منزل دارد، فورا از خانه خارج کند.

نهاد نخست وزیری ترکیه بلافاصله بعداز انتشار این نوار صوتی، با صدور اطلاعیه ای، این نوار را ساختگی و نادرست خواند و تصریح کرد به شدت با این اقدام کثیف برخورد قانونی خواهد شد.

پس از انتشار این فایل صوتی، «رجب طیب اردوغان»، که روز پنج‌شنبه برای تبلیغات انتخابات محلی ماه آینده میلادی به یکی از استان‌های جنوب غرب این کشور سفر کرده بود در شهر بوردور ترکیه، این فایل صوتی را مونتاژ و کار دشمنان سیاسی‌اش خواند و دست اندرکاران انتشار فایل‌های صوتی اخیر را دروغ‌گو خطاب کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان ترک»، آقای «اردوغان» به پیروان «فتح‌اله گولن»، از منتقدانش، تاخت و خطاب به وی که در حال حاضر ساکن آمریکاست، گفت که اگر می‌خواهد در سیاست ترکیه نقش داشته باشد، ‌از آمریکا به کشورش ترکیه باز گردد.

مطالب مرتبط

نخست وزیر ترکیه مخالفانش را متهم به اقدام به کودتا کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,