شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
25 August 2016
زیر یه خم

«از اتهام دایی به تهدید و دزدیدن دختر دبیرستانی تا مشکلات بنا با خادم»

۱۳۹۲ اسفند ۱۰

مسیب سروندی/ زیر یه خم/ رادیو کوچه

هم‌راه شما خواهیم بود با سیزدهمین برنامه زیر یه خم که نگاه طنز انتقادی نسبت به ورزش ایران و در برخی مواقع ورزش جهان دارد. در این برنامه برای شما خواهیم گفت از اتهامی که به علی دایی در خصوص تهدید به دزدیدن دختر دبیرستانی زده شده است و هم‌چنین به عنوان اولین رسانه فارسی زبان اخباری ناخوشایند را از کشتی ایران و آغاز درگیری‌هایی میان محمدبنا با مسوولان فدراسیون برای شما فراهم آورده ایم.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

معرفی «خانم اریکا حسینی» قهرمان جهان در رشته موج‌سواری بانوان و مدل ایرانی از دیگر آیتم‌های پادکست سیزدهم زیر یه خم است.

«اتهام به علی دایی در خصوص تهدید به دزدیدن دختر دبیرستانی»

«عبدالرحمان شاه‌حسینی» با حضور در برنامه یک فنجان چای داغ رادیو ورزش صدا و سیمای ایران، پرده از اتفاقات جالب و عجیبی برداشت. در مورد این‌که مرحوم ناصر حجازی گفته بود او قاطع‌ترین رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال است، گفت: مصاحبه حجازی را به عنوان سند قاب کردم و با افتخار آن را حفظ کردم.

وی در ادامه در مورد رای محرومیت علی دایی از حضور در ۴ جلسه هم‌راهی سایپا بعد از درگیری با «شیث رضایی» و این‌که اولین فردی بود که «علی دایی» را محروم کرد، خاطرنشان کرد: همیشه در طول زندگی خود اعتقاد داشتم، به حکم قانون در مقابل قانون و مجری قانون، هیچ‌کس مصون نیست. از لحاظ مقام اجرایی رییس جمهور شخص اول است برای او هم قانون‌گذار شرایط را بررسی کرده است. آن زمان واقعن تعجب کردم به عنوان یک قاضی باتجربه چه نامه‌هایی از جاهای مختلف به دست ما رسید.

شاه‌حسینی تاکید کرد: یک روز یک نماینده بعد از جلسه رسمی به فدراسیون آمد. با تعجب به او گفتم مگر چه شده است؟ در تلویزیون گفتم یک اتفاق افتاده است و به عنوان قاضی در حال بررسی هستیم چرا این اندازه حمله می‌شود. هر کس در هر رشته مقامش بالاتر رفت مسوولیت او هم بیشتر است. اگر حرکت او پسندیده باشد انعاکس آن بیشتر است و برعکس این مسئله هم وجود دارد. من آن موقع رای را صادر کردم و ۴٨ ساعت زندگی عادی ما را مختل کردند. اسم دختر دبیرستانی ما را هم درآوردند.

dai

تلفن‌های بی‌صاحب هم آن موقع زیاد بود. تماس می‌گرفتند و می‌گفتند دختر شما را می‌دزدیم خود تو را هم طوری می‌کشیم که انگار عادی از دنیا رفتید. می‌گفتم یعنی هزینه اجرای قانون و انصاف برای همه تا این اندازه است؟ می‌گفتم اگر من ترسو بودم قاضی نمی‌شدم.

«آغاز درگیری‌های محمد بنا با فدراسیون کشتی»

در سال گذشته «آقای محمدبنا» پیش از حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان از سمت سرمربی‌گری تیم‌ملی کشتی فرنگی ایران کناره‌گیری کرد و در همان زمان صحبت‌هایی در خصوص درگیری‌هایی میان وی و «رسول خادم» به‌وجود آمد.

در همان راستا، زمانی‌که رسول خادم به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی منصوب شد، وی پیش از حضور در انتخابات جهت کسب کرسی ریاست، با محمدبنا دیدار کرد و بنا حاضر به بازگشت شد.

اما پس از این اتفاقات، فدراسیون کشتی در رابطه با رشته فرنگی در راس تیم‌ها از «آقای حسن بابک» استفاده کرد، فردی که هم‌واره میان وی و بنا درگیری‌هایی بوده است و امروز بنا باید در کنار وی به کار خود ادامه دهد. از سوی دیگر محمدبنا هم‌واره اعلام کرده است که تمامی اعضای کادرفنی تیمش را خود انتخاب خواهد کرد، اما به نظر می‌رسد پس از حضور بابک دیگر تمامی انتصاب‌ها تنها با خواست بنا صورت نمی‌گیرد و در ادامه همین مسیر، سرمربی تیم‌ملی کشتی فرنگی ایران تا کنون از هم‌راهی تیم‌های ملی در رقابت‌های برون‌مرزی خودداری کرده، مسابقاتی که سرپرست آن تیم‌ها حسن بابک بوده است.

bana

«آقای خلیل رشید محمدزاده»، کمک‌مربی بنا که تا چندی دیگر عازم رقابت‌های برون‌مرزی بدون حضور محمدبنا است، روز گذشته در یک گفت‌و‌گوی رادیویی در ایران اعلام کرد که به آخرین سفر خود خواهد رفت و حتا اشاره به این موضوع داشت که شاید محمدبنا در رقابت‌های جام‌جهانی تهران نیز بر روی صندلی کوچ تیم‌ملی ننشیند زیرا در آن رقابت‌ها نیز حسن بابک سرمربی تیم‌ملی ایران خواهد بود.

«چرا مایلی‌کهن از خطوط قرمز سیما می‌گذرد»

«آقای محمد مایلی‌کهن» که این روزها حرف‌ها و حرکاتش نقل محافل است او در برنامه نود از علاقه خود به «داریوش اقبالی» سخن گفت. مایلی‌کهن با اشاره به تصویری از وی که مربوط به پیش از انقلاب بود گفت که او در آن زمان ریش داشته و علتش علاقه او به داریوش بوده و هنوز هم داریوش را دوست دارد ولی برخی از کارهای او را هم تایید نمی‌کند.

این صحبت ها در حالی از سوی وی بیان می‌شود که به نظر می‌رسد افراد نزدیک پرسپولیس در روزهای اخیر جهت به‌دست گرفتن اختیار باشگاه تن به هر صحبت و یا حرکتی می‌دهند تا جایی که سرمربی سابق تیم‌ملی که بازیکنان فوتبال را به جرم شرکت نکردن در نماز جماعت محروم می‌کرد، در سیمای ایران صحبت از علاقه‌مندی‌اش به یک هنرمند لس‌آنجلسی که چهره‌ای سیاسی در بحث هنر دارد صحبت می‌کند.

«رابطه شیرینی و بازرسی کل کشور با بابک زنجانی»

در دو روز گذشته بحث‌های زیادی مبنی بر کنار رفتن «آقای سعید شیرینی» از سرپرستی پرسپولیس مطرح شد اما با اتفاقی که برای او افتاد همه چیز رنگ واقعیت به خود گرفت.

پس از این‌که به دلیل نامشخص بودن حساب‌های شیرینی با پرسپولیس و این‌که تعداد زیادی چک برگشتی از این فرد در دست طلب‌کاران مختلف بود، کنار رفتن او از سرپرستی تیم مطرح شد و مسوولان باشگاه پرسپولیس بازداشت شیرینی برای پاسخ‌گویی به چند سوال را تایید کرد.

shirini

هم‌چنین روز گذشته یکی از خبرگزاری‌های داخلی ایران به نقل از مقامات بازرسی کل کشور، خبری را در رابطه با بازداشت یک فرد در زد‌و‌بندهای مالی ورزش ایران داده بود و گمان می‌رود شیرینی همان فرد باشد.

نکته جالب این‌جاست که گفته می‌شود وی، رابطی بوده است میان کارهای مالی بابک زنجانی در ورزش و با اشخاصی نظیر علی دایی و محمد رویانیان.

«پایان کار سرخابی‌ها به نام مردم و به کام دولت»

رییس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را تا قبل از پایان لیگ برتر به مالکان جدید واگذار می‌کنیم.

«آقای خادم»معاون وزیر ورزش و جوانان و نماینده تام‌الاختیار این وزارت‌خانه در خصوصی‌سازی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس گفت: تاکید «آقای دکتر گودرزی» به عنوان مقام عالی ورزش کشور اعمال قانون است. ما دوست داریم این کار را به وزارت امور اقتصادی و دارایی واگذار کنیم. او پیشنهاد داد تا قبل از پایان سال 92 پرسپولیس و استقلال از طریق مزایده یا هر روش دیگری که صلاح است قیمت‌گذاری شوند.

در این خصوص باوجود صحبت‌های مسوولان در خصوص تعلق این باشگاه‌ها به مردم، قصد دارند آنها را از طریق مزایده به صورت بلند‌مدت و یا کوتاه‌مدت در ازای دریافت مبالغی هنگفت واگذار کنند. اما موضوعی که در این میان اصلن در خصوص آن صحبت نمی‌شود، نحوه پرداخت مبالغ دریافتی دولت در ازای فروش این ٢ باشگاه است که به چه صورتی قرار می‌شود به صاحبان اصلی‌اش یعنی مردم باز‌گردد و با این تفاسیر به نظر می‌رسد سرخابی‌ها به نام مردم و به کام دولت تمام شوند.

«حمله انتقادی نماینده مجلس به وزیر ورزش»

سخن‌گوی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی ایران با انتقاد از عمل‌کرد وزیر ورزش در ماه‌های اخیر تاکید کرد که متاسفانه اشتباه نمایندگان مجلس رای دادن به «آقای گودرزی» برای وزارت ورزش بود چرا که وی برای این کار اقتدار لازم را ندارد. وی هم‌چنین گفت: با این رویه‌ای که گودرزی برای وزارت ورزش در پیش گرفته است ورزش ما خواهد باخت.

hosaini-dolatabadi

«آقای سیدهادی حسینی» چنین انتقاد شدیدی را در حالی از وزیر ورزش و جوانان ایران بیان کرده است که از دوستان نزدیک «آقای محمد علی‌آبادی» رییس پیشین کمیته ملی المپیک می‌باشد.

وی تنها سمت ورزشی که دارد در مجلس با عضویت در فراکسیون ورزش به‌دست آورده، اما پای ثابت در تماشای مسابقات المپیک و بازی‌های آسیایی با سهمیه کمیته ملی المپیک بوده است. حال به نظر می‌رسد برکنار شدن علی آبادی به‌دست وزیر، حسابی آقای نماینده را عصبانی کرده است، تا جایی که وزیر یک کشور را بدون جگر می‌خواند!

«طرح میلیونر شدن کشتی‌گیران با ۴٢ میلیون در سال»

«آقای رسول خادم» رییس فدراسیون کشتی ایران  پس از این‌که از حضور ملی‌پوشان در رقابت‌های لیگ‌برتر جلوگیری کرد و انتقادهایی بر او وارد شد که چرا این نفرات را از دریافت دست‌مزد‌های چندصد میلیونی محروم کرده است، با ارایه یک طرح جدید با نام «حق سفره» سعی بر میلیونر کردن کشتی گیران خود دارد.

koshti

طبق طرح اعلامی از سوی فدراسیون، کشتی گیرانی که بتواند در سال پیش رو عضو تیم‌ملی در بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی باشند در طول یک‌سال مبلغی معادل ۴٢ میلیون تومان از فدراسیون حقوق دریافت خواهند کرد، در صورتی‌که ملی‌پوشان با حضور در لیگ سال گذشته می‌توانستند مبالغی بر پایه ٢٠٠ میلیون تومان را در ازای حضور در ۴ یا ۵ مسابقه دریافت کنند که به خواست «آقای رسول خادم» از دریافت آن مبالغ و حضور در لیگ محروم شدند و حال آیا طرح ۴٢ میلیونی فدراسیون با این مبالغ قابل مقایسه است.

«گم شدن ٨ میلیارد تومان در فاصله چند قدم»

«آقای مجید قاسمی» مدیرعامل بانک پاسارگاد در پایان مراسم رونمایی از اسپانسر تیم‌ملی فوتبال درخصوص ورود بانک پاسارگاد به مقوله فوتبال گفت: بودجه این کار حداقل پانزده میلیارد تومان است که از حالا تا انتهای بازی‌های تیم‌ملی را شامل می‌شود اما اگر مردم قصد مشارکت در این کار را داشته باشند از سود سپرده‌های آن‌ها هرچقدر که مایل باشند استفاده می‌کنیم و در این راه هیچ چشم‌داشتی هم نداریم و این مشارکت را ارج می‌نهیم و برای مشارکت بیش‌تر قرعه‌کشی‌های جذابی هم بین آن‌ها برگزار خواهیم کرد.

kafashian

این صحبت‌ها در حالی صورت می‌گیرد که در همان شب و مراسم، «علی کفاشیان» در خصوص میزان مبلغ دریافتی فدراسیون مبلغ دیگری را بیان کرده است و بسیار جالب است که صحبت‌های متفاوت و گم‌راه کننده از روز رونمایی آغاز شد.

«آقای علی کفاشیان» در حاشیه برگزاری مراسم معرفی حامی تیم‌ملی فوتبال ایران در خصوص رقم قرارداد اسپانسر جدید تیم‌ملی با فدراسیون فوتبال، اظهار کرد: این قرارداد فعلن سقف ندارد و ما کف آن را ٧ میلیارد تومان قرار دادیم. این مبلغ قابل تغییر بوده و بیشتر هم خواهد شد.

نکته جالب در این خبر گم شدن ٨ میلیارد تومان در چند قدم خبرنگاری است که این سوال را در یک مراسم و به فاصله چند دقیقه و چند متر از مدیر عامل بانک پاسارگاد و رییس فدراسیون پرسیده است.

«پیراهن تیم‌ملی دوباره خبر‌ساز شد»

سومین جلسه هماهنگی مسوولان فدراسیون فوتبال در خصوص جام‌جهانی برگزار شد.

«آقای مهدی محمد‌نبی» سرپرست تیم‌ملی در این جلسه گفت: اطلاعات مربوط به البسه تیم‌ملی فوتبال هشتم دی‌ماه برابر با ٢٩ دسامبر به فیفا ارسال شده و هفته پیش فیفا ایرادات جزیی را درباره اندازه آرم و شماره پیراهن‌ها برای ما ارسال کرده که کلیه ایرادها می‌بایست توسط آل‌اشپورت برطرف شود.

pirahan-timemeli

 این ایرادات در حالی از پیراهن تیم‌ملی فوتبال ایران گرفته می‌شود که فدراسیون جهانی فوتبال چندی پیش پیراهن تیم‌ملی کشورمان را به عنوان زیباترین پیراهن جام‌جهانی برزیل انتخاب کرده بود و حال همان پیراهن دچار ایرادات دیگری می‌شود که باید رفع شود.

«معرفی اریکا حسینی قهرمان و مدل ایرانی موج‌سواری دنیا»

«خانم اریکا حسینی»، مدل و سورفر (اسکی روی آب) ایرانی‌الاصل است که از ٢ سالگی اسکی را از مادرش آموخته است. او در ١١ سالگی اسکی روی آب کرده و در ١٣ سالگی کسب قهرمانی را شروع کرده. او در سال ٢٠٠٢، ٣ مقام داخلی در آمریکا به‌دست آورده و در سال ٢٠٠٣، ۵ مقام قهرمانی را در این کشور به دست آورده او هم‌چنین در سال ٢٠٠٨ به رنکینگ ١۵ جهانی رسید تا در نهایت در مسابقات ٢٠١٢ قهرمان بانوان جهان شد.

arika-hosaini

پدر وی ایرانی است و مادری شرقی دارد که همین امر منجر بر این شده تا اریکا نتواند به‌خوبی فارسی صحبت کند. وی از لحاظ شباهت به سمت پدر خود رفته است و از خصوصیت‌های شرقی‌ها در ظاهر مسئله‌ای را به ارث نبرده است. اریکا متولد سال ١٩٨٧ میلادی می‌باشد.

شما می توانید با گوش فرا دادن به فایل صوتی این اخبار را بصورت کامل بشنوید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,