Saturday, 18 July 2015
08 July 2020
در آستانه انتخابات محلی

«معترضان در استانبول ترکیه یک بانک را به آتش کشیدند»

2014 March 02

خبر / رادیو کوچه

تعدادی از معترضان در استانبول ترکیه که نقاب بر چهره داشتند صبح روز یک‌شنبه دوم مارس  با برگزاری تظاهرات ضد دولتی، ساختمان یک بانک را به آتش کشیدند.

به گزارش خبرنگار «رادیو کوچه» از استانبول، افراد نقابدار در حالی‌که جاده «کوم کاپی» در شهر استانبول را با ایجاد موانعی مسدود کرده بودند، با بمب‌های آتش‌زا ساختمان یک بانک را به آتش کشیدند.

خبرنگار «رادیو کوچه» از استانبول گزارش داده است، پلیس ترکیه با استفاده از خودروهای آب پاش و گاز فلفل توانستند که مهاجمان نقابدار را متفرق کنند.

turky

بنابه گزارش خبرگزاری‌های ترکیه هیچ گروهی تا کنون مسوولیت این حادثه را به عهده نگرفته اما در این رابطه دو نفر که دختر بوده‌اند از سوی پلیس بازداشت شده‌اند که اشاره‌ای به هویت و گرایش حزبی آن‌ها نشده است.

در همین رابطه آتش نشانی استانبول برای خاموش کردن حریق بانک، در محل آتش‌سوزی حاضر شده و پلیس ترکیه نیز عملیات گسترده‌ای را برای شناسایی و دست‌گیری عاملان این حادثه آغاز کرده است .

شهرهای استانبول و آنکارار در روزهای اخیر شاهد تظاهرات برعلیه دولت ترکیه و اعتراض به آزادی «رضا ضراب» تاجر ایرانی و دوتن از فرزندان وزرای قبلی کابینه رجب طیب اردوغان بود که در رابطه با فساد مالی اخیر ترکیه بازداشت شده بودند و به تازگی از زندان آزاد شدند.

این تظاهرات در آستانه برگزاری انتخابات محلی در حال گسترش به شهرهای دیگر ترکیه است به طوری که به گزارش خبرنگار «رادیو کوچه»  صبح روز یک‌شنبه شهر اسکی‌شهیر نیز شاهد تظاهراتی آرام از سوی مخالفان حاکم حزب عدالت وتوسعه بود.

بیشتر بخوانید

رضا ضراب از زندان ترکیه آزاد شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,