Saturday, 18 July 2015
08 July 2020
رییس سازمان بازرسی کل کشور خبر داد

«بیش از دوازده میلیارد تومان حق ماموریت و غذا بدون یک ساعت ماموریت»

2014 March 03

خبر / رادیو کوچه

«ناصر سراج» رییس سازمان بازرسی کل کشور در ایران گفته است: «در پرونده‌ای که در یکی از استان‌ها در حال پی‌گیری است یکی از مدیران استانی بدون حتا یک ساعت ماموریت، دوازده میلیارد تومان حق ماموریت و ۵٣٠ میلیون تومان پول غذا دریافت کرده است.»

«ناصر سراج» روز یک‌شنبه یازدهم اسفند ماه در همایش اقتصاد مقاومتی با اعلام این خبر افزوده است: «در یکی از استان‌ها فردی ١٢ میلیارد تومان بدون این‌که به ماموریت برود حق ماموریت دریافت کرده است. این فرد همچنین ۵٣٠ میلیون تومان پول غذا به حسابش واریز شده است.»

naser-saraj

به گزارش وب‌سایت «جام‌جم آنلاین» وی توضیح نداده است که مدیر یادشده از مدیران دولت حسن روحانی است یا آن‌که در دوره احمدی نژاد این مسوولیت را بر عهده داشته است.

بنابه همین گزارش «سراج» خاطرنشان کرده است: «همچنین در پرونده دیگری که در یکی از استان‌های کشور تشکیل شده است عده‌ای ٧٠ میلیارد تومان حقوق عوارض دولتی را در خصوص گمرک پرداخت نکرده‌اند. احتمال می دهیم ارزش مالی این پرونده به یکصد میلیارد تومان برسد. افراد در این پرونده فیش‌های گمرک را با استفاده از فتوشاپ، جعل می‌کرده‌اند.»

سازمان شفافیت بین‌المللی در آلمان، در تازه‌ترین گزارش خود که دوازدهم آذرماه منتشر شد، ایران را از میان ۱۷۷ کشور با ۲۵ امتیاز از صد امتیاز در رتبه ۱۴۴ جهان از نظر فساد اداری قرار داد که نشان دهنده ۱۱ پله سقوط در مقایسه با سال ۲۰۱۲ میلادی است.

بیشتر بخوانید

بدتر شدن وضعیت فساد اداری در ایران

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,