شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
08 September 2016
در صورت تحریم از سوی آمریکا

«روسیه تهدید کرد دلار را از معاملات خود حذف می‌کند»

۱۳۹۲ اسفند ۱۳

خبر / رادیو کوچه

«سرگئی گلازیف» مشاور اقتصادی «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه تهدید کرد در صورت تحریم روسیه از طرف آمریکا، دلار را از معاملات بین‌المللی خود کنار خواهند گذاشت و بدهی‌های خود به بانک‌های آمریکایی را پرداخت نخواهند کرد.

آقای «گلازیف» روز سه‌شنبه چهارم مارس در گفت‌وگو با خبرگزاری «ریانووستی» گفته است: «اگر سنای آمریکا روسیه را تحریم کند مجبور خواهیم شد به ارزهای دیگر روی بیاوریم و سیستم پرداخت‌های جدید ایجاد کنیم.»

مشاور اقتصادی «ولادیمیر پوتین» هم‌چنین گفته است: «روابط تجاری و اقتصادی بسیار خوبی با شرکای خود در شرق و جنوب داریم و راه‌های را پیدا می‌کنیم که نه تنها وابستگی مالی به آمریکا را از بین ببریم بلکه از این تحریم‌ها با موفقیت و پیروزی بزرگ خارج شویم.»

آقای «گلازیف» با بیان این‌که تلاش آمریکا برای اعمال تحریم‌ها علیه روسیه، موجب سقوط سیستم مالی آمریکا خواهد شد اظهار کرد در نتیجه این سقوط به سلطه این کشور بر سیستم مالی جهانی پایان داده خواهد شد.

glaziof

وی هم‌چنین افزوده است، که در صورت اعمال تحریم علیه نهادهای حکومتی روسیه، مجبور خواهیم شد ناممکن بودن بازپرداخت وام های پرداخت شده به روسیه از طرف بانک های آمریکایی را اعلام کنیم.

گلازیف با تشبیه  تحریم به سلاح دو لبه گفت، اگر آمریکا دارایی‌های ما را راکد کند در نتیجه بدهی‌های سازمان‌های روسی هم راکد خواهد شد و این به آن معنی است که بانک‌ها و موسسات مالی ما قرض‌های خود به آمریکا را باز پس نمی‌دهند.

وی افزود: «تلاش آمریکا برای اعلام تحریم‌ها منجر به سقوط نظام مالی ایالات متحده خواهد شد و این به نوبه خود پایان سلطه ایالات متحده بر نظام مالی جهانی را رقم خواهد زد.»

مشاور رییس جمهوری روسیه اضافه کرد: «در صورت مسدود شدن حساب‌های بانکی مراکز اقتصادی و شهروندان روس در آمریکا، دولت روسیه به مردم توصیه خواهد کرد اوراق قرضه دولتی آمریکا را بفروشند.»

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که به گزارش خبرگزاری «رویترز» روز دوشنبه نه تنها ارزش روبل کاهش یافت بلکه بازارهای بورس و سهام روسیه نیز افت چشم‌گیری داشته‌اند.

در روزهای اخیر روابط روسیه و آمریکا به دلیل مساله اوکراین تیره شده است و مقام های امریکایی همراه با هشدارهایی به روسیه مبنی بر انجام اقدامات برای حمایت از اوکراین، به اعمال تحریم هایی علیه دولت روسیه و مقام های این کشور اشاره کرده‌اند.

بیشتر بخوانید

روسیه عملن بخشی از خاک اوکراین را تصرف کرده است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,