Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
در بانکوک

«تیراندازی پلیس تایلند به تظاهر کنندگان دو زخمی برجای گذاشت»

2014 March 07

خبر / رادیو کوچه

در پی تظاهرات مردم تایلند در بانکوک پایتخت این کشور، صبح روز جمعه هفتم مارس دو نفر بر اثر تیراندازی نیروهای پلیس زخمی شدند.

خبرگزاری «شینهوا» به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که پلیس بانکوک در نخستین ساعات روز جمعه با تیراندازی به سوی تظاهرکنندگان در بانکونک، دو نفر از آن‌ها را زخمی کرد.

این خبرگزاری همچنین نوشته است: در جریان خشونت‌های سیاسی سراسر تایلند از سی‌ام نوامبر سال گذشته تا بیست و هشتم فوریه امسال، بیست و سه نفر کشته و ٧۶٨ نفر زخمی شده‌اند.

tailand

بر اساس این گزارش، ناآرامی‌ها و خشونت پلیس علیه تظاهر کنندگان فقط در پایتخت بیست کشته و ٧٢۵ زخمی بر جای گذاشته است.

تظاهرات‌ها در تایلند در حالی صورت می‌گیرد که «سوتپ تایوگسوبان» رهبر معترضان تایلندی جمعه گذشته از پایان عملیات چند هفته‌ای که پایتخت را فلج کرد، خبر داده بود.

بر اساس این گزارش، «یینگلوک شیناواترا» نخست وزیر تایلند در چهار ماه گذشته بحرانی‌ترین دوران خدمتش را تجربه کرد، زیرا در حالی‌که معترضان آخرین تلاش‌های خود را برای برکناری وی انجام می‌دهند، با اتهاماتی نیز مواجه شده است .

در صورت اثبات اتهام ی«ینگلوک شیناواترا» ضمن برکناری از پست نخست وزیری، پنج سال نیز از فعالیت‌های سیاسی محروم می‌شود، خواسته‌ای که ممکن است باعث فروکش کردن آتش اعتراضات در تایلند شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,