Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
خبرهای ورزشی

«ایران به گینه باخت تا دستش برای رقبا رو نشود»

2014 March 07

خبر / رادیو کوچه

ایران به گینه باخت تا دستش برای رقبا رو نشود

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«علی کفاشیان» در مورد شکست تیم‌ملی فوتبال ایران مقابل گینه گفت: به نظر من مقابل گینه خوب بازی کردیم و دیدار تدارکاتی خوبی بود، هنوز دست خودمان را برای حریفان رو نکرده‌ایم، مطمئن باشید تیم ما برای آینده با قدرت آماده می‌شود. بازی با گینه شروعی بود برای سایر بازی‌های تدارکاتی و مطمئن باشید ما روز به روز بهتر خواهیم شد. شخصن با توجه به ایده کارشناسان معتقدم نسبت به دوره قبل مصمم‌تر و جدی‌تر هستیم.

کفاشیان که در مراسم درخت‌کاری حاضر شده بود در پاسخ به سوالی که فدراسیون جهانی از ایران درخواست کرده تا حکم «محسن قهرمانی» برای آن‌ها ارسال شود، گفت: شاید حرف‌هایی باشد اما من از این موضوع بی‌اطلاعم. ما آمدیم درخت بکاریم پس بهتر است آنهایی که بلد نیستند درخت بکارند را زیر سوال ببریم.

kafashian

اگر نامه‌ای در مورد قهرمانی ارسال شود به امید خدا آن را خواهیم دید اما راستش را بخواهید تا الان به خاطر بازی‌های تیم‌ملی وقت نکردم نامه را ببینم و آن را بخوانم، واقعن در مورد قهرمانی نامه‌ای آمده؟ اگر آمده خواهشن یک نسخه رونوشت آن را بدهید که من هم آن را ببینم، یا لطفن به ما بگویید چه کسی از فدراسیون به شما این حرف را زده‌؟ من نامه‌ای ندیدم و اگر دیدم درباره این موضوع توضیح می‌دهم.

بیانیه کشتی‌گیران ایرانی در جهت آزادی مرزبانان

اعضای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران در بیانیه‌ای خواستار آزادی سربازان به گروگان گرفته شده ایرانی توسط جیش العدل شدند.

متن این بیانیه به شرح زیر است: ما فرزندان ایران به نمایندگی از جامعه بزرگ کشتی، ورزش ملی کشور از همه دولت مردان و ورزشکاران پاکستانی و هم‌چنین نهادهای حقوق بشری می‌خواهیم در حرکتی بشر‌دوستانه تمام همت خود را به کار برند تا سربازان گروگان گرفته شده ایرانی آزاد شده و چشم انتظاری خانواده‌های این سربازان سرافراز ایران به پایان برسد.

koshti

در رابطه با این بیانیه لازم به ذکر است، فدراسیون کشتی برای اولین بار است که در طول ٢٠ سال گذشته در خصوص مسایل سیاسی و اجتماعی بیانیه صادر می‌کند و به نظر می‌رسد «آقای رسول خادم» علاوه بر این‌که نگاهی عمیق به مسایل فنی و مدیریتی کشتی ایران دارد، نیم نگاهی هم به مسایل اجتماعی و سیاسی کشور دارد و این روند مدیریتی وی احتمالن از حضور سیاسی او در شورای شهر برگرفته شده ‌باشد.

لغو سفری دیگر از بوکس و ادامه روند بی‌سرپرستی فدراسیون

در روزهای گذشته تیم‌ملی بوکس ایران که قرار بود در تورنمنت آذربایجان شرکت کند به دلیل عدم صدور روادید و نبود هماهنگی به این سفر نرفت.

ملی‌پوشان بوکس بزرگ‌سال ایران قرار بود در قالب تیمی ۶ نفره متشکل از فروتن گل‌آرا، امین قاسمی‌پور، سیاوش امیدی، امید حاج عباسی، رضا مرادخانی و سجاد پوراشرفی در تورنمنت جاده ابریشم جمهوری آذربایجان شرکت کند که به دلیل صادر نشدن روادید و نداشتن اجازه خروج به این سفر نرفتند.

ملی‌پوشان ایران به فرودگاه امام خمینی هم رفته بودند اما به دلیل نداشتن ویزای جمهوری آذربایجان اجازه سوار شدن به هواپیما به آنها داده نشد تا این سفر نیز لغو شود.

nori

«محمود فرج‌زاده» سرپرست تیم اعزامی پس از لغو این سفر گفت:‌ طبق هماهنگی ایجاد شده قرار بود ما به آذربایجان برویم و ویزای این کشور را در فرودگاه باکو به ما تحویل بدهند اما متاسفانه در همین ایران به ما اجازه سوار شدن ندادند.

این اتفاقات در حالی برای بوکس رقم می‌خورد که به دلایل نامعلوم مراسم انتخابات فدراسیون بوکس چندی پیش برگزار نشد و وزارت ورزش و جوانان برگزاری این مراسم را به زمانی دیگر موکول کرد.

از سویی دیگر شنیده می‌شود که «آقای ناطق نوری» رییس سابق فدراسیون، در جهت شرکت دوباره در این انتخابات به‌دنبال مجوزی است که بازنشستگی وی را رد کند. از همین سو گفته می‌شود که وزارت ورزش و جوانان منتظر ناطق نوری مانده است تا وی بتواند مقدمات حضور خود در انتخابات را آماده سازد، اما مسئله‌ای که در این میان بسیار اهمیت دارد، اوضاع این روزهای بوکس ایران است که سفرهای آن یکی پس از دیگری انجام نمی‌شود و نمایندگان ایران تا چندی دیگر باید در رقابت‌های بازی‌های آسیایی راهی میدان شوند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,