Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
اختلاف کشورهای حاشیه خلیج فارس

«عربستان،امارات و بحرین درصدد تحریم خطوط هوایی قطر»

2014 March 08

خبر / رادیو کوچه

به دنبال تنش میان اعضای شورای هم‌کاری خلیج فارس، کشورهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بحرین آمادگی خود را برای تحریم قطر از جمله دعوت نکردن از این کشور در جلسات این شورا و تحریم خطوط هوایی قطر اعلام کردند.

روزنامه «القبس» چاپ کویت روز جمعه هفتم مارس به نقل از مقامات عالی رتبه کشورهای حاشیه خلیج فارس اعلام کرد که تحریم قطر، شامل دعوت نکردن از این کشور در همه مناسبت‌ها و ندادن اجازه به هواپیماهای قطری برای عبور از آسمان این سه کشور که خسارت زیادی به قطر وارد می کند، می‌شود.

arab

بنابه گزارش این روزنامه کویتی منابع مذکور تاکید کردند که شکاف میان کشورهای حاشیه خلیج فارس تاثیری در اجلاس عربی بیست و پنجم  و بیست و ششم مارس در کویت ندارد و احتمالن می‌تواند فرصتی برای جبران مواضع قطر باشد.

کشورهای عربستان، امارات و بحرین چهارشنبه گذشته سفرای خود را از دوحه فرا خوانده‌اند و روز پنج‌شنبه نیز عربستان سعودی اعلام کرد که قصد دارد دفاتر شبکه الجزیره را نیز در آن کشور ببندد.

این اقدامات به دلیل اختلاف میان سه کشور مذکور با قطر بر سر روابط دوحه و اخوان المسلمین مصر است و نشان از عمق اختلافات میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس دارد.

بیشتر بخوانید

ریاض دفاتر شبکه الجزیره در عربستان را می‌بندد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,