Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
در پرواز به مقصد چین

«یک هواپیمای بوئینگ مسافربری مالزی ناپدید شد»

2014 March 08

خبر / رادیو کوچه

بنابه اعلام سازمان هواپیمایی مالزی ارتباط یک فروند بوئینگ ۷۷۷ مسافربری که دارای ٢٢٧ مسافر از جمله دو کودک و ١٢ خدمه پرواز بوده که میان کوالالامپور و پکن در حرکت بود با برج مراقبت قطع شده است.

وب‌سایت شبکه خبری «ای‌بی‌سی‌ نیوز» استرالیا گزارش داده است، ارتباط میان برج مراقبت و پرواز شماره MH۳۷۰ ساعت ۲:۴۰ دقیقه بامداد به وقت محلی قطع شده است.

این پرواز قرار بود، ساعت ۶:۳۰ بامداد روز شنبه هشتم مارس در پکن بر زمین بنشیند اما دو ساعت بعد از آغاز پرواز ارتباطش را با تیم کنترل پرواز از دست داد.

GTY_malaysia_flight_relative_jef_140307_16x9_992

خبرگزاری رسمی چین «شینهوا» نیز اعلام کرده است که این هواپیما هیچ گاه با تیم کنترل پرواز در آسمان چین ارتباط برقرار نکرده و احتمال دارد در آسمان ویتنام ناپدید شده باشد.

ساعاتی پس از اعلام این خبر، خبرگزاری «شینهوا» گزارش داد، نیروی دریایی ویتنام اعلام کرد، هواپیمای ناپدیدشده بوئینگ ۷۷۷ در آب‌های نزدیک جزیره «تو چو» THO CHU در ویتنام سقوط کرده است.

وزیر حمل و نقل مالزی اما با بیان این‌که لاشه هواپیما هنوز پیدا نشده اعلام کرد گزارش‌هایی که از ویتنام درباره سقوط هواپیما می‌رسد، تایید نشده است.

کشتی‌ها و هواپیمایی از مالزی، ویتنام، چین و فیلیپین در عملیات جستجو و نجات برای یافتن این هواپیما شرکت کرده‌اند و سنگاپور نیز به هماهنگی عملیات جستجو کمک می‌کند

مالزی ایرلاینز، که روزانه حدود ۳۷ هزار مسافر را به ۸۰ مقصد دنیا منتقل می‌کند. در بیانیه ای اعلام کرده در تلاش برای برقراری هرگونه تماس با خدمه پرواز و مسافران است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd3592641 clonidine amoxil methylprednisolone