Saturday, 18 July 2015
25 January 2021
بیانیه شورای تحکیم وحدت در اعتراض خشونت در کوی دانشگاه

«اصحاب دانشگاه را آزاد کنید تا به خانه خود، دانشگاه برگردند»

2010 March 01

در پی انتشار فیلمی از سوی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی مبنی بر حمله نیروهای امنیتی و لباس شخصی به کوی دانشگاه و ضرب و شتم دانشجویان،  شورای تحکیم وحدت بیانیه‌ای منتشر کرد.
در این بیانیه شورای تحکیم وحدت ضمن محکومیت بازداشت تعداد زیادی از دانشجویان و اساتید تهران خواستار «آزادی هر چه سریع‌تر اصحاب دانشگاه از زندان و بازگشت آن‌ها به خانه خود، دانشگاه» شده است.


در بخشی از این بیانیه آمده است: «دیروز بهای بالا‌گرفتن پیراهن خونی هم‌کلاسی چندین ماه شکنجه بود و در نهایت دریافت حکم اعدام. اما امروز به کلاس درس حمله می‌برند و استاد را از کلاس بیرون می‌کشند و بازداشت می‌کنند. پس از چند‌ماه یکی را روی تخت بیمارستان تحویل خانواده‌اش می‌دهند و یکی را از گفتگوی نیمه زنده خبری صداوسیما روانه منزل می‌کنند. دیگری را از بستر بیماری کشان‌کشان به بازداشتگاه می‌کشانند و با حالی زار و نزار ماه‌ها بدون هیچ‌گونه توجیهی در محبس نگاه می‌دارند تا این گونه گوی سبقت نامردمی از دست یکدیگر بربایند.»
این شورا هم‌چنین خواستار شناسایی، معرفی به مردم و مجازات فرماندهان و آمران نیروهای حمله‌کننده به کوی دانشگاه بوده و «تعلل» بیش از این دستگاه‌های مسوول در این زمینه، خصوصن قوه قضاییه و کمیته پیگیری مجلس، را تنها به منزله تایید آن دانسته است.
این سازمان دانشجویی در بخشی دیگر از بیانیه منتشر شده با هشدار به تکرار  آن‌چه که «سناریوی نخ‌نما و مهوع اعتراف‌گیری و صدور احکام سنگین برای اعضای دربند شورای مرکزی» خوانده تاکید کرد که این اعمال «کوچک‌ترین تاثیری در اراده خلل ناپذیر و مستحکم دانشجویان آزادیخواه و آزاده این مرز و بوم برای بسط عدالت ، دموکراسی و حقوق بشر نخواهد داشت»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,