Saturday, 18 July 2015
12 December 2019
رییس کل دادگستری بلوچستان

«صدور حکم اعدام برای عاملان ترور دادستان زابل»

2014 March 10

خبر / رادیو کوچه

«ابراهیم حمیدی»، رییس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان روز دوشنبه نوزدهم اسفند ماه اعلام کرد که برای سه نفر از متهمان اصلی پرونده ترور دادستان زابل حکم اعدام صادر شده است.

خبرگزاری «مهر»، در این رابطه گزارش داده است، رییس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان با اشاره به این‌که اتهام این متهمان محاربه است، گفت: در حال حاضر پرونده با اعتراض وکلای متهمان به حکم مجازات به دیوان عالی کشور فرستاده شده است.

براساس این گزارش «ابراهیم حمیدی»، گفته است در این پرونده ۱۳ متهم که تعدادی از آن‌ها زن هستند در استان‌های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و یزد شناسایی و دستگیر شده‌اند.

33

آقای «حمیدی» در مورد انگیزه ترور دادستان زابل گفته است: موسی قلعه‌نوری در حال رسیدگی به یک پرونده قاچاق موادمخدر بود که عوامل دخیل در این پرونده اقدام به این جنایت کردند.

این اظهارات رییس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان در حالی است که ساعاتی پس از این حادثه، گروه «جیش العدل» در وبلاگ خود مسوولیت این حمله را برعهده گرفت.

خودرو حامل موسی نوری قلعه‌نو، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زابل روز ۱۵ آبان ماه در برابر بیماستان امیر‌المومنین، واقع در بزرگراه شهید طباطبایی زابل به رگبار بسته شد.

مطالب مرتبط

دستگیری اعضای تیم ترور دادستان زابل

دادستان زابل کشته شد

ضارب دادستان زابل دست‌گیر شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,