شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
31 August 2016
برای برگزاری رزمایش

«اعزام هواپیماهای جنگنده‌ آمریکایی به لهستان»

۱۳۹۲ اسفند ۲۰

«اعزام هواپیماهای جنگنده‌ آمریکایی به لهستان»

خبر / رادیو کوچه

در پی ادامه بحران در اوکراین پنتاگون وزارت دفاع آمریکا از اعزام دوزاده فروند جنگنده اف ١۶ به لهستان برای برگزاری رزمایش خبر داد.

خبرگزاری «آلمان»، روز دوشنبه دهم مارس گزارش داد، در پی ادامه بحران در اوکراین، آمریکا اعلام کرده است که دوزاده فروند جنگنده «اف ١۶» را با هدف برگزاری رزمایش مشترک با لهستان که قرار است روز پنج‌شنبه هفته جاری برگزار شود به این کشور اعزام می‌کند.

براساس همین گزارش، وزارت دفاع لهستان تایید کرده است که ۳۰۰ سرباز آمریکایی در این رزمایش که به درخواست لهستان و در چارچوب هم‌کاری‌های کشورهای عضو ناتو صورت می‌گیرد، شرکت خواهند داشت.

IMG12240253

در همین رابطه «اندرس فوگ راسموسن» دبیر کل ناتو در واکنش به اعزام جنگنده‌های آمریکایی به لهستان گفته است: اعزام هواپیماهای جنگی آمریکا به منطقه نشانه‌ قاطعیت ناتو برای حمایت از کشورهای حوزه بالتیک و اروپای شرقی است.

هفته گذشته نیز آمریکا شش فروند جنگنده «اف ۱۵» را به لیتوانی منتقل کرد و وزیر دفاع لیتوانی در این رابطه گفت: «انتقال هواپیماهای جنگی آمریکا به این کشور پاسخی به تهاجم نظامی روسیه به اوکراین و افزایش تحرکات نظامی در کالنین‌گراد است.»

منطقه کالنین‌گراد بخشی از خاک روسیه است که میان لهستان و لیتوانی محصور است. بر اساس این گزارش، جنگنده‌های ناتو به طور معمول وظیفه گشت‌زنی و حفاظت از حریم هوایی کشورهای حوزه بالتیک را برعهده دارند.

بیشتر بخوانید

اعزام شش فروند جنگنده آمریکا به منطقه بالتیک

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,