Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
زندانیان وجدان

«بیانیه نسرین ستوده در حمایت از دراویش و سایر زندانیان سیاسی»

2014 March 12

 گزارش / رادیو کوچه

نسرین ستوده، وکیل دادگستری که یکی از چهره‌های حاضر در تجمع روز شنبه دراویش گنابادی مقابل دادستانی تهران بود و خود در گذشته بارها برای احقاق حقوق قانونی‌اش در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زد، در بیانیه‌ای در حمایت از دراویش گنابادی نوشته است: «مسوولین جمهوری اسلامی ایران به جای رسیدگی به خواسته‌ی قانونی آن‌ها که کمترین حق یک زندانی است، دست به تبعید زندانیانی زده است که با هر قرائتی از قانون باید فورن و بی‌قید وشرط آزاد شوند.»

متن کامل بیانیه خانم نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال حقوق‌بشر در زیر آمده است:

زندانیان وجدان، ناعادلانه به بند کشیده می‌شوند و خانواده‌ها و وکلایشان نیز

مطابق قانون باید زندانیانی را که دارای بیماری صعب‌العلاج هستند آزاد نمایند

تعدادی از دراویش و وکلای آنان به حبس‌های طولانی مدت و ناعادلانه محکوم شده‌اند و هم اکنون قریب ۳ سال است که تحت فشارهای شدید امنیتی در زندان به سر می‌برند.

اراده‌ی غیرقانونی ومداخله‌گری که طی این سال‌ها شرایط دشوار را بر زندانیان وجدان تحمیل کرده است، در آخرین اقدام از معالجات آن‌ها در شرایط اضطراری جلوگیری به عمل آورده است. این در حالی است که مطابق قانون باید زندانیانی را که دارای بیماری صعب‌العلاج هستند آزاد نمایند.

بسیاری از زندانیان سیاسی که هم اکنون در زندان‌های ایران به سر می‌برند از بیماری‌های صعب العلاجی رنج می‌برند که باید فورن جهت درمان آزاد شوند و این در حالی است که حتی از مداوای آنان جلوگیری به عمل می‌آید.

nasrin_soutodeh92

دراویش و وکلا ی آن‌ها در اعتراض به شرایط مخاطره آمیزی که برای‌شان ایجاد کرده بودند، دست به اعتصاب غذا زدند. مسوولین جمهوری اسلامی ایران به جای رسیدگی به خواسته‌ی قانونی آن‌ها که کمترین حق یک زندانی است، دست به تبعید زندانیانی زده است که با هر قرائتی از قانون باید فورن و بی‌قید وشرط آزاد شوند.

بسیاری از زندانیان سیاسی که هم اکنون در زندان‌های ایران به سر می‌برند از بیماری‌های صعب العلاجی رنج می‌برند که باید فورن جهت درمان آزاد شوند

فرشید یداللهی و رضا انتصاری دو تن از وکلا ی دراویش به زندان رجایی شهر منتقل شده‌اند. تبعیدی غیرقانونی. و خانواده‌های ایشان باز داشت شده‌اند!!

وکیل شجاع و آزاده، عبدالفتاح سلطانی نیز پیش از این در اعتراض به بی‌اعتنایی به بیماری‌های زندانیان وجدان، به همراه ۶ تن دیگر از زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا زده بودند.

لذا ضمن تکرار در خواست آزادی کلیه‌ی زندانیان سیاسی، مجددن از خواسته‌ی به حق زندانیان مبنی بر رسیدگی به وضعیت بیماران زندانی حمایت نموده تا از این طریق شرایط پایان دادن به اعتصاب غذای آنان و خانواده‌ها و همراهانشان در بیرون از زندان فراهم شود و به مخاطراتی که آن‌ها را تهدید می‌کند پایان داده شود.

نسرین ستوده

زندانی سیاسی سابق

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,