Saturday, 18 July 2015
04 July 2020
نوجوانی که ٢٦٩ روز در کما بود

«تظاهرات اعتراضی در مراسم تدفین نوجوان پانزده ساله ترکیه‌ای»

2014 March 13

خبر / رادیو کوچه

 در پی اعتراض‌ها به مرگ نوجوان پانزده ساله‌ای که در اعتراضات تابستان گدشته ترکیه پس از اصابت گلوله گاز اشک‌آور به کما رفته بود و دیروز درگذشت، روز چهارشنبه یازدهم مارس ده‌ها هزار نفر از معترضان در استانبول در مراسم تدفین دست به تظاهرات ضد دولتی زدند.

به گزارش «رادیو کوچه» در تظاهرات اعتراضی به مرگ «برکین الوان»، نوجوان پانزده ساله‌ ترکیه‌ای، روز چهارشنبه استانبول، هزاران نفر از این افراد به سوی میدان تقسیم حرکت کردند و پلیس ضد شورش ترکیه برای متفرق کردن جمعیت از گاز اشک آور و ماشین‌های آب‌پاش استفاده کرد.

میان معترضان و پلیس در نزدیکی میدان تقسیم درگیری‌هایی روی داد و مردم شعارهای ضددولتی سر دادند.

2014-03-12-12

در آنکارا پایتخت ترکیه نیز در همین روز تجمعی با حضور چندین هزار نفر از معترضین برگزار شد.

شب گذشته  نیز در در آنکارا پلیس برای متفرق کردن دانشجویانی که یک بزرگراه را بسته بودند از گاز اشک‌آور و دستگاه آب‌پاش استفاده کردند.

به گزارش خبرنگار «رادیو کوچه» در ترکیه، هزاران نفر از معترضان در شهر اسکی‌شهیر نیز، شامگاه چهارشنبه در منطقه اسکی‌اتوگار این شهر دست به تظاهرات زدند که پلیس با گاز آشک‌آور و ماشین آب‌پاش حدود ساعت‌بیست و سه موفق به متفرق کردن آن‌ها شد.

«برکین الوان» در جریان تظاهرات تابستان گذشته برای خرید نان از منزل خارج شده بود که در اثر اصابت گلوله گاز اشک‌آور به سرش به اغما فرورفت و روز سه‌شنبه یازدهم مارس بعد از ۲۶۹ روز که در کما به سر می‌برد، درگذشت.

بیشتر بخوانید

گالری/دست‌گیری یک‌صد نفر از مخالفان دولت در اسکی‌شهیر ترکیه

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,