Saturday, 18 July 2015
05 December 2019
در اعتراض به ملاقات اشتون با فعالان زن

«تجمع حدود یک‌صد دانشجوی دانشگاه‌های تهران مقابل سفارت اتریش»

2014 March 14

خبر / رادیو کوچه

تعدادی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران روز چهارشنبه با اجتماع در مقابل سفارت اتریش، به دیدار کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با فعالان زن از جمله نرگس محمدی و مادر ستار بهشی یکی از زندانیان کشته شده در اوین اعتراض کردند.

خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا» در این زمینه نوشته است: حدود یک‌صد نفر دانشجوی دختر و پسر عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل روز چهارشنبه از ساعت ١٣ و ٣٠ دقیقه به مدت یک ساعت در مقابل سفارت اتریش در تهران تجمع کردند.

این خبرگزاری، در ادامه گزارش خود نوشته است، دانشجویان با در دست داشتن پلاکادرهایی با مضامین «ماهنوز زنده‌ایم و هنوز نمرده‌ایم»، «دانشجو بیدار است از استکبار بیزار است»، «افغانستان را چه کسی به خاک و خون کشید»، «خانم اشتون -ایران اوکراین نیست» دیدار مسوول سیاست خارجه اتحادیه اروپا با به گفته «ایرنا»، محکومان امنیتی سال ٨٨ را محکوم کردند.

ashton_mohammadi

براساس این گزارش این دانشجویان هم‌چنین، شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر منافقین و کفار، مرگ بر اسراییل، مرگ بر فتنه‌گر را سر دادند.

«کاظم صدیقی» امام جمعه موقت تهران نیز روز سه‌شنبه بیستم اسفند ماه در واکنش به دیدار «کاترین اشتون» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با نرگس محمدی و مادر ستار بهشتی گفته بود، این اقدام مایه گلایه و رنجش مردم ایران شده است.

«کاترین اشتون» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که هفدهم اسفند به تهران سفر کرد، در محل سفارت اتریش در تهران با برخی فعالان زن از جمله «گوهر عشقی» مادر «ستار بهشتی» یکی از زندانیان کشته شده در اوین و «نرگس محمدی» از فعالان حقوق زن دیدار کرد.

دیدار اشتون با مادر ستار بهشتی و نرگس محمدی

صدیقی اقدام اشتون را مایه گلایه و رنجش مردم ایران می‌داند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment


  1. خیر اله
    1

    نمی دانم که چرا حال و روز این مملکت این جوری شده . ایا با نرفتن ان چند تن در قضیه تغییری حاصل میشد همیشه صورت مسله پاک می شود … ایا این چند نفر تمام مردم هستند که برای هفتاد میلیون تصمیم می گیرند چرا اقلیت اندک شمار چون به قدرت تکیه دادند قادر به هر کاری هستند حتی اختلاس و چپاول …