Saturday, 18 July 2015
05 December 2019
توسط افراد مسلح ناشناس

«شش سرباز مصری به ضرب گلوله کشته شدند»

2014 March 15

خبر / رادیو کوچه

افراد مسلح ناشناس صبح روز شنبه پانزدهم مارس در زمانی که سربازان مصری مشغول اقامه نماز صبح بودند، با تیراندازی به سوی یک ایست بازرسی ارتش در یکی از حومه‌های شمالی قاهره دست‌کم شش سرباز را کشته‌اند.

خبرگزاری «فرانسه» به نقل از تلویزیونی دولتی مصر گزارش داده است، این حمله دو روز پس از یورش افراد مسلح به اتوبوس حامل نظامیان در قاهره و کشته شدن یک سرباز، صورت گرفت.

براساس این گزارش، از زمان برکناری «محمد مرسی» از ریاست جمهوری در تیرماه امسال، حملات مسلحانه علیه نیروهای امنیتی افزایش یافته است.

پایگاه خبری «الیوم السابع» مصر نیز به نقل از یک مقام امنیتی مصر نوشته است است سه بمبی را هم که مهاجمان در این ایست بازرسی گذاشته بودند، خنثی شده است.

بر اساس گزارش این پایگاه خبری ساعاتی پا از این حمله سرهنگ «احمد محمد علی» سخن‌گوی نیروهای مسلح مصر با اشاره به این‌که در جریان حمله روز شنبه به سربازان مصری در منطقه مسطرد، شش سرباز کشته شده‌اند، گروه اخوان‌المسلمین را متهم به دست داشتن در این اقدام کرد .

mesr

سخن‌گوی نیروهای مسلح مصر هم‌چنین در این زمینه گفته است: «یک گروه مسلح وابسته به اخوان‌المسلمین ساعت پنج صبح روز شنبه به وقت محلی، به یکی از مقرهای پلیس در منطقه مسطرد در ابتدای جاده قاهره – اسماعیلیه حمله کرده و شش سرباز را که مشغول ادای فریضه نماز بودند ، به قتل رساند.»

وی افزوده است: «این گروه پس از آن سه بسته انفجاری در کنار این محل جاسازی کرده بود تا نیروهای دیگر که برای کمک به این منطقه می‌آیند را نیز هدف قرار دهد، اما متخصصان خنثی سازی بمب و مواد منفجره موفق شدند، این سه بمب را خنثی کنند» .

«ابراهیم محلب» نخست وزیر مصر با ابراز تاسف از این حادثه تاکید کرد که دولت با تمام توان خود تلاش خواهد کرد هرچه زودتر این جنایت‌کاران را دست‌گیر کند .

وی افزود: «دولت مصمم است دست ترور را قطع کند و به هیچ عنوان به تروریست‌ها اجازه نمی‌دهد امنیت و ثبات مصر را به خطر اندازند .»

بیشتر بخوانید

حمله انتحاری در نزدیکی یکی از مراکز پلیس مصر

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment


  1. hosain