Saturday, 18 July 2015
29 September 2020
بیش از نود درصد رای به جدایی داده‌اند

«مردم کریمه رای به جدایی از اوکراین دادند»

2014 March 17

خبر / رادیو کوچه

پس از بسته شدن شعبات رای‌گیری در کریمه برای رفراندوم در مورد پیوستن این شبه‌جزیره به روسیه، نظر سنجی انجام شده توسط یک خبرگزاری روسی از رای دهندگان نشان می‌دهد که ۹۳ درصد آن‌ها به پیوستن به روسیه رای مثبت داده‌اند.

خبرگزاری «ایتارتاس» روسیه شامگاه یک‌شنبه شانزده مارس پس از پایان رفراندوم کریمه اعلام کرد که بنا به نظرسنجی از کسانی که رای داده‌اند، ۹۳درصد از پیوستن به روسیه حمایت کرده‌اند.

خبرگزاری روسی «ریانووستی» نیز با اعلام اینکه ٨٠ درصد واجدین شرایط در این رفراندوم شرکت کرده‌اند، گزارش داده است، نتایج  نظرسنجی از رای دهندگان رفراندوم شبه‌جزیره کریمه که هنگام خروج آن‌ها از شعبه‌های اخذ رای انجام شده، نشان می‌دهد  که ۹۳ درصد از رای دهندگان به الحاق این شبه‌جزیره  به روسیه رای مثبت داده‌اند.

krimeh

همچنین بنابه گزارش رسانه‌هایی که برای پوشش خبری این رفراندوم به کریمه رفته‌اند، اکثریت قاطع رای‌دهندگانی که با خبرنگاران مصاحبه کرده‌اند طرفدار پیوستن شبه‌جزیره کریمه به روسیه بوده‌اند و انتطار می‌رود که نتیجه نهایی رفراندوم نیز رای به جدایی از اوکراین اعلام شود.

به گزارش «رویترز»، «جان کری»، وزیر امور خارجه آمریکا در تماس تلفنی با «سرگئی لاوروف»،‌همتای روسی خود تاکید کرده است که واشینگتن نتیجه همه پرسی کریمه را به رسمیت نخواهد شناخت.

در همین رابطه، اتحادیه اروپا اعلام کرده است که روز دوشنبه در خصوص تحریم علیه روسیه از جمله  مسدود کردن دارایی‌ها مقام‌های بلندپایه روسیه و هم‌چنین ممنوعیت سفر به کشور اتحادیه اورپا تصمیم خواهد گرفت.

مطالب مرتبط

همه‌پرسی در کریمه برای پیوستن به روسیه آغاز شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,