Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
خبرهای ورزشی

«سی میلیارد تومان هزینه ماندن کی‌روش در ایران»

2014 March 19

خبر / رادیو کوچه

سی میلیارد تومان هزینه ماندن کی‌روش در ایران

فدراسیون فوتبال سه سال قبل، با کارلوس کی‌روش قرارداد بست. به ازای هر سال، قرار شد کفاشیان یک میلیون‌و هشت‌صد هزار دلار به مربی پرتغالی پرداخت کند. در آن زمان، سازمان تربیت‌بدنی قبول کرد پول قرارداد کی‌روش را پرداخت کند اما با برکناری سعیدلو رییس وقت، معامله به هم خورد. فدراسیون ماند و قرارداد میلیاردی کارلوس کی‌روش.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

با گرانی دلار، مشکلات کفاشیان برای پرداخت این پول بیشتر و بیشتر شد ولی حالا فدراسیون فوتبال تنها باید یک قسط دیگر به این مربی پرداخت کند. فدراسیون به هر نحوی که شده، پول کی‌روش را جور کرد اما حالا برای تمدید قرارداد او نگران است.

فدراسیون فوتبال با پیشنهاد سنگینی از سوی کارلوس کی‌روش مواجه شده است. او در ابتدای مذاکرات برای تمدید قرارداد پیشنهادی ٢ میلیون یورویی داد که پرداخت آن از توان فدراسیون فوتبال خارج بود. کی‌روش در جریان مذاکرات گفت: «من برای تبدیل دلار به یورو مشکل دارم. هر بار هم سر این موضوع ضرر می‌بینم. دلار به کارم نمی‌‌آید و یورو می‌خواهم. اگر قرار است بمانم، پولم را به یورو پرداخت کنید.» پیشنهاد اولیه کی‌روش کمی باعث عقب‌نشینی فدراسیون فوتبال شد اما مذاکرات ادامه پیدا کرد تا کارلوس ٢٠٠ هزار یورو تخفیف بدهد.

kirosh

پیشنهاد آخر کی‌روش به فدراسیون یک میلیون و هشت‌صد هزار یورو بوده است. پیشنهادی که باز هم برای فدراسیون فوتبال سنگین است. با توجه به قیمت دیروز یورو در بازار تهران، امروز این رقم چیزی حدود هفت میلیارد و پانصد میلیون تومان در سال می‌شود! کی‌روش و فدراسیون برای تمدید قرارداد ۴ ساله با یک‌دیگر به گفت‌وگو نشسته‌اند و در صورت تمدید، این مربی باید تا پایان جام‌جهانی‌ ٢٠١٨ روی نیمکت ایران بنشیند. اگر رقم درخواستی سالانه کی‌روش را تا پایان جام‌جهانی‌ روسیه احتساب کنیم، فدراسیون باید حدود ٣٠ میلیارد تومان به این مربی پرداخت کند!

البته با شرایط فعلی فدراسیون، حتا فکر کردن به این رقم دشوار است. آقای «علی کفاشیان» تمایل زیادی دارد تا قرارداد کی‌روش تمدید شود و امیدوار است با پول دریافتی از فیفا، بتواند گام اول را برای تمدید قرارداد محکم بردارد. فدراسیون جهانی فوتبال موظف است بعد از جام‌جهانی‌ رقمی نزدیک به بیست میلیارد تومان بابت حق پخش بازی‌ها و همین‌طور پاداش صعود به فدراسیون فوتبال بدهد. فدراسیون این پول را به احتمال فراوان از طریق سفارت‌خانه ایران در سوئیس دریافت می‌کند و می‌تواند با آن، برای یک‌سال اول به راحتی پول قرارداد کی‌روش و دستیارانش را بدهد. البته در سال‌های بعدی تامین این پول دشوار می‌شود چرا که وزارت ورزش هم از همین حالا نشان داده پولی برای تزریق به فدراسیون فوتبال ندارد. در بهترین حالت، بودجه‌ای که دولت برای فدراسیون در نظر می‌گیرد، حدود بیست میلیارد تومان است که البته معمولن بالای بیست درصد از این بودجه هم پرداخت نمی‌شود. به همین دلیل کفاشیان کمی برای تمدید قرارداد کی‌روش تعلل به خرج می‌دهد.

بی‌پولی رسول کشتی را هم به حرف آورد

آقای «رسول خادم» اظهار کرد: عمل‌کرد تیم‌ملی در جام‌جهانی نسبتن خوب بود ولی بیش از کسب نتیجه آن چیزی که برای ما حائز اهمیت بود ارزیابی تدارکاتی از نفرات بود به ویژه برخی کشتی‌گیران اصلی و هم‌چنین کشتی‌گیران جوان تیم دوم. البته نواقصی داریم که هنوز برطرف نشده است؛ ضمن این‌که رقابت در آمریکا شرایط روانی متفاوتی دارد و مدیریت روانی متفاوتی را می‌طلبد.

rasol-khadem

وی ادامه داد: مجموعه کشتی‌گیران کادر فنی و پزشکی همگی هم‌کاری و هماهنگی خوبی با یکدیگر داشتند، ضمن این‌که بهتر از این هم می‌توانیم باشیم. البته تیم ایران خیلی تنها به جام‌جهانی اعزام شد.

خادم به قهرمانی ایران در خاک آمریکا اشاره کرد و گفت: به وجود آوردن چنین فضای سیاسی مثبتی در خارج از کشور شاید با صرف میلیون‌ها دلار هزینه امکان‌پذیر نباشد اما این کار توسط کشتی انجام شد. در شرایطی مبارزه کردیم که مردم علاقه‌مند به کشور با سلایق و تفکرات اجتماعی و سیاسی مختلف زیر پرچم ایران و با یک شعار واحد برای حمایت از تیم‌ملی گرد هم جمع شدند آن هم در فضای سیاسی خاصی که در لس‌آنجلس وجود دارد اما در این میان حمایتی که باید از کشتی صورت نمی‌گیرد و ملی‌پوشان باید با جوایز نفیسی مورد استقبال قرار گیرند که فدراسیون توان مالی این کار را ندارد.

بالابردن سطح کواچ با مصاحبه خیالی در سایت فدراسیون والیبال

«اسلوبودان کواچ» سرمربی تیم‌ملی ایران گفت: همین الان سه پیشنهاد هم‌کاری از سه باشگاه مطرح ایتالیا دارم.

اسلوبودان کواچ سرمربی تیم‌ملی والیبال کشورمان در دیدار روز گذشته خود با مسوولین فدراسیون والیبال ایران که در فرودگاه استانبول انجام شد، اظهار کرد: قسم می‌خورم که همین الان سه پیشنهاد هم‌کاری به عنوان سرمربی از سه تیم خوب ایتالیا دارم. آنها حتا قرارداد را نیز برای من آماده کرده بودند ولی سرمربی‌گری تیم ایران چیزی نبود که به راحتی از کنار آن گذر کنم. جانشینی ولاسکو سخت است. توقعات از والیبال ایران در دنیا بالا رفته است و کار سنگین و پرمسوولیتی را پیشرو داریم. البته به مراتب انگیزه زیادی برای جانشینی ولاسکو و پیمودن راه و موفقیت با تیم‌ملی ایران دارم.

koach

سرمربی صربستانی تیم‌ملی کشورمان که دو مدال طلا و برنز المپیک را در کارنامه بازیکنی خود دارد، گفت: خوشبختانه با روحیات ایرانی‌ها آشنا هستم و این کمک بزرگی به من خواهد کرد. البته با کمک دستیارانم شناخت بیشتر و کامل‌تری نسبت به بازیکنان پیدا می‌کنم. سعی می‌کنم در این مدت فیلم‌های لیگ برتر امسال را بررسی کنم. ما زمان زیادی نداریم و باید تا حد ممکن به صورت هماهنگ کارها را انجام دهیم تا وقتمان تلف نشود.

این مصاحبه بر روی خروجی سایت فدراسیون والیبال قرار گرفته است و در حالی صحبت از پیشنهاد به سرمربی ایران از سوی باشگاه‌های ایتالیایی مطرح می‌شود که انتقادات بسیاری بر رییس فدراسیون والیبال به دلیل انتخاب این مربی وارد است و از عمده‌ترین این انتقادها، بی‌کار بودن این مربی می‌باشد.

زیرا کارشناسان اعتقاد دارند اگر این مربی توانایی لازم را داشت، بیکار نمی‌ماند!

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. شهرام
    1

    It’s so sad to see Islamic government made around 500 billion dollars or more in last 9’years from selling oil but still the football federation can not afford to pay the coach 3.5 million dollars ….