Saturday, 18 July 2015
24 January 2021

«دقایقی پیش جعفر پناهی دستگیر شد»

2010 March 02

واحد خبر / رادیو کوچه

با اطلاع از حضور عوامل امنیتی از ساعت های اولیه صبح روز سه شنبه یازده اسفند ماه – حدود یک بامداد- درمنزل این کارگردان ایرانی دقایقی قبل – حدودچهار و نیم صبح- جعفر پناهی کارگردان مطرح ایرانی در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

به گزارش رادیو کوچه و به نقل از شاهدان عینی از ساعتی پیش نیروهای اطلاعاتی و امنیتی با حضور در منزل جعفر پناهی کارگردان ایرانی اقدام به تفتیش منزل وی نمودند. از همسایه گان این کارگردان اشاره می کنند که تعدادی از لوازم شخصی وی و کیس کامپیوتر این کارگردان ایرانی توسط این عوامل توقیف و به بیرون از منزل منتقل شده است.

شاهدان محلی به رادیو کوچه گفته اند، این افراد که چهار زن و تعداد زیادی مرد بودند با یک خودروی ون به منزل این کارگردان یورش بردند و اقدام به بازرسی منزل وی نمودند و در نهایت آقای پناهی به همراه همسر و میهمانش را بازداشت کردند.

جعفر پناهی کارگردان مشهور ایرانی است که به تازگی برای شرکت در جشنواره فیلم برلین عازم به خارج از کشور بود که اجازه خروج به وی داده نشد.

پناهی یکی از کارگردانان معتبر ایرانی است که دارنده جوایزی از جمله «شیر طلایی» بخاطر فیلم «دایره» و «خرس نقره ای» بخاطر فیلم «آفساید» می باشد.

وی پیش تر نیز در جریان ناآرامی های پس از انتخابات ریاست جمهوری به همراه مهناز محمدی و رخساره قائم مقامی از مستندسازان ایرانی بازداشت شده بود.

این سه تن بدر هشتم مردادماه امسال به همراه گروهی از سینماگران به گورستان بهشت زهرا در نزدیکی تهران رفته بودند تا در چهلمین روز قتل ندا آقاسلطان به کشته شدگان خشونت های پس از انتخابات ادای احترام کنند، که بازداشت شدند. وی و دیگر دستگیر شده‌گان همراهش پس از چند ساعت آزاد شدند و علت بازداشتش «سوء تفاهم» اعلام شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , 

۴ Comments


 1. azar
  1

  خدایا روا مدار که گدا معتبر شود که چون معتبر شود ز خدا بیخبر شود
  مملکت امروز به دست گدایان و فرصت طلبانی افتاده که می خواهند مردم را بترسانند فرهیختگان و شیر مردان و شیرزنان را از میهن خود فراری دهند تا بدور از این شیران همانند کفتاران فرصت طلب لاشه نیمه جان مملکت را از هم دریده وآن را برای همیشه نابود کنند. امروز نشستن در خانه ننگ است ای برادر


 2. گوله نمک
  2

  دادستان تهران: علت بازداشت جعفرپناهی سیاسی نیست.
  گوله نمک: تنبیهی است


 3. عبید سن خوزانی
  3

  پناهی یکی از کارگردانان معتبر ایرانی است که دارنده جوایزی از جمله «شیر طلایی» بخاطر فیلم «دایره» و «خرس نقره ای» بخاطر فیلم «آفساید» می باشد

  دادستان تهران: علت بازداشت پناهی سیاسی نیست.

  عبیدسن خوزانی: اورابه خاطرچندخرسی که درخانه نگهداری می کرده گرفته اند.میگن ببم جان این کارگردان عادت خرس بازی داشته.