شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
01 September 2016
با استناد به حکم دادگاه

«توییتر در ترکیه فیلتر شد»

۱۳۹۳ فروردین ۰۱

خبر / رادیو کوچه

پس از آن که مطالب و فایل‌هایی که نخست‌وزیر ترکیه و نزدیکان او را به فساد متهم می‌کند، در شبکه‌های اجتماعی به‌طور گسترده‌ای منتشر شدند، دولت ترکیه با استناد به حکم دادگاه این کشور شبکه اجتماعی توییتر را پنج‌شنبه شب فیلتر کرد.

وب‌سایت روزنامه «حریت»، در این رابطه نوشته است، «رجب طیب اردوغان»، نخست‌وزیر ترکیه، بیستم مارس و یک روز پیش از مسدود شدن توییتر در سخن‌رانی در یک کارزار تبلیغاتی در شهر بورسا گفت «ما اکنون اجازه دادگاه را داریم. من هیچ اهمیتی نمی‌دهم جامعه بین‌المللی چه می‌گوید. همه شاهد قدرت جمهوری ترکیه خواهند بود».

twitter

مشاور مطبوعاتی نخست‌وزیر ترکیه در ساعات شب در مورد گفته‌های «اردوغان» گفته است که توییتر به دستورهای دادگاه در ترکیه برای خارج کردن برخی لینک‌ها، بی‌توجهی کرده است.

در بیانیه‌ای که در این مورد منتشر شده آمده است «تا زمانی که توییتر رویکرد خود را در بی‌توجهی به دستور دادگاه تغییر ندهد و آنچه بنا بر قانون باید انجام دهد، انجام ندهد، از نظر فنی چاره‌ای جز مسدود کردن آن برای آسوده کردن شهروندانمان باقی نمی‌ماند».

به گزارش خبرنگار «رادیو کوچه» از ترکیه اندکی پیش از نیمه‌شب جمعه دسترسی به توییتر در ترکیه مسدود شد و تلاش کاربران برای باز کردن توییتر، آن‌ها را به بیانیه‌ای از سوی مخابرات آن کشور هدایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» در این رابطه، شرکت توییتر در سان‌فرانسیسکو، گفته است در حال بررسی موضوع است، اما هنوز بیانیه رسمی منتشر نکرده است.

مطالب مرتبط

یوتیوب و فیس‌بوک در ترکیه ممنوع می‌شود

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,