Saturday, 18 July 2015
02 October 2023
خبرهای ورزشی

«انتظار عجیب وزیر از هدایتی در جهت واگذاری پرسپولیس»

2014 March 21

خبر / رادیو کوچه

انتظار عجیب وزیر از هدایتی در جهت واگذاری پرسپولیس

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

یکی از افرادی که در مذاکراتی با وزارت ورزش و جوانان خواستار در اختیار گرفتن پرسپولیس و پرداخت هزینه‌ها بود آقای «حسین هدایتی» مالک باشگاه استیل‌آذین است. او به همین دلیل چند جلسه متوالی با مسوولان وزارت ورزش برگزار کرد. اما در نهایت به خاطر برخی شروط‌ عجیب با وزارت ورزش پس از مکتوب شدن قرارداد به توافق نرسید.

هدایتی در مورد انتخاب اعضای هیات مدیره و مدیرعامل به وزارت ورزش اعلام کرد که هیات مدیره قدرتمند و مدیرعامل باید با نظر آرا و توافق اعضای هیات مدیره و نظر وزارت ورزش انتخاب شود تا بتوان مشکلات را از پیش رو برداشت. من در این شرایط موافقم کل هزینه‌های یک فصل پرسپولیس را بدون این‌که این تیم به مشکل بخورد پرداخت کنم اما وزارت ورزش نظر مخالفی داد.

hedayati

آنها اعلام کردند که هیات مدیره و مدیرعامل را خودشان انتخاب می‌کنند و فقط هدایتی در هیات مدیره حضور داشته باشد و هزینه‌های پرسپولیس را بدهد. این موضوع باعث شد تا هدایتی با این شرط عجیب وزارتی‌ها مخالفت کند و به همین دلیل اعلام کرد در صورتی با وزارت ورزش به توافق خواهد رسید تا همه چیز طبق توافق انجام شود نه به صورت یک‌طرفه.

وی اعلام کرد در صورتی هزینه می‌کند که در انتخاب مدیرعامل و هیات مدیره، دو طرف به توافق قطعی برسند.

هیچ عقل سلیمی دنبال خریدن استقلال و پرسپولیس نمی‌رود

آقای «وحید هاشمیان» با این‌که از دنیای قهرمانی فاصله گرفته اما هنوز پر مشغله است. پیدا کردنش سخت است. با همه اینها وقتی با وحید هاشمیان هم کلام می‌شوید باور می‌کنید که تلاشتان برای پیدا کردنش ارزشش را داشته است.

بازیکن سابق تیم‌ملی فوتبال ایران در رابطه با بحث حضور سرخابی‌ها به شکل بخش خصوصی گفت: من خیلی به این کار امید ندارم. بحث خصوصی کردن تیم‌ها از مدت‌ها پیش مطرح است اما فوتبال ما چه ثمری گرفته است؟ نمونه آن تیم راه آهن و ملوان است. قبل از این هم تیم‌هایی مثل کشاورز، تجارت، استیل‌آذین و… آمدند و مشکل‌ساز هم شدند. در برخی از این تیم‌ها بحث پول ناسالم هم وجود داشت. برخی از سرمایه‌گذاران فراری هم شدند. به نظرم هیچ عقل سلیمی حکم نمی‌کند وارد این فضا شود مگر این‌که طرف آدم دلسوز و خیری باشد. انسان خیر هم به جای این کار می‌رود مدرسه و مسجد می‌سازد. او نمی‌آید پولش را در امور زودگذر و بی‌سرانجام هزینه کند. پرسپولیس و استقلال با بقیه تیم‌ها تفاوتی اساسی دارند.

hashmyan

وی افزود: اگر استیل‌آذین رفت به کسی برنخورد اما اگر پرسپولیس و استقلال بروند چه می‌شود؟ اصلن مگر ممکن است فوتبال ما از این دو تیم خالی بماند؟ خصوصی کردن سرخابی‌ها باید به شدت حساب شده باشد. پرسپولیس را نمی‌توان دست هر کس سپرد. به نظرم سهمیه‌بندی پنجاه‌و‌یک به چهل‌و‌نه بهترین روش است. مثلن پنجاه‌و‌یک درصد آن به پیشکسوتان و هواداران اختصاص یابد و ما‌بقی آن با گرفتن ضمانت مالی به بخش خصوصی و یا یک نفر اختصاص یابد. در این شکل کار باید به صورت تصمیمات جمعی مد نظر باشد. البته این کار فرهنگی را می‌طلبد که فوتبال ما عاری از آن است.

بازیکنان پرسپولیس سال ٩٣ را هم بدون دست‌مزد آغاز کردند

آقای «علی دایی» پس از تساوی پرسپولیس و نفت در دیداری دوستانه برنامه تمرینی خود را در سال ٩٣ اعلام کرد. از همین رو پرسپولیسی‌ها از دیروز پنجشنبه تا شنبه دوم فروردین تمریناتشان تعطیل شد.

p

این در شرایطی است که پرسپولیسی‌ها علارغم اعتراضات فراوان بدون پول به تعطیلات عید رفتند و بسیار از این موضوع ناراحت بودند.

تمرینات پرسپولیس از ساعت ١۶ شنبه دوم فروردین ١٣٩٣ برای بازی با داماش دنبال می‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,