شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
02 September 2016
خبرهای ورزشی

«کار ورزش ایران به درخواست کمک از همه قوا کشید»

۱۳۹۳ فروردین ۰۲

خبر / رادیو کوچه

کار ورزش ایران به درخواست کمک از همه قوا کشید

رییس فراکسیون ورزش مجلس شواری اسلامی با بیان این‌که جامعه درحوزه ورزش مطالبات زیادی دارد، خواستار کمک همه قوا برای پیشرفت ورزش شد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

آقای «مقداد نجف‌ن‍ژاد» در مورد دیدار روز یکشنبه اعضای فراکسیون ورزش مجلس و اعضای کمیته ملی المپیک با آقای «علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی و موارد مطرح شده در آن اظهار داشت: در این جلسه مباحثی در مورد مسابقات جهانی و آسیایی و روی‌دادهای مهم ورزشی سال آینده بحث شد. هم‌چنین گزارشی از بودجه سال ٩٢ و مشکلات عرصه ورزش مطرح گردید.

وی با تاکید بر این‌که مطالبات جامعه از حوزه ورزش زیاد است، افزود : مردم از ورزشکاران درخشش و مدال می‌خواهند بنابراین برای نزدیک شدن به استاندارد‌های جهانی نیازمند هم‌کاری و هم‌دلی قوای سه‌گانه هستیم، علاوه برآن اهمیت ورزش در سلامتی جامعه بر کسی پوشیده نیست بنابراین توجه به ورزش باید در اولویت‌ها قرار گیرد.

1

نجف‌ن‍ژاد ضمن تبریک پیروزی آزادکاران در رقابت‌های جام‌جهانی کشتی آزاد گفت: این پیروزی‌ها غرور ملی را هم‌راه دارد، شور و شعفی که از این پیروزی به مسوولان و مردم دست داد و ایران را یک چهره برتر در عرصه ورزش قهرمانی مطرح کرد نشان از این دارد که مردم از ورزشکاران مدال می‌خواهند، این موضوع مسوولیت سیاست‌گذاران و دست‌اندرکاران عرصه سیاست‌گذاری و ورزش را سنگین می‌کند که فضا و امکانات لازم را قبل از برگزاری مسابقات برای حضوری مقتدرانه در عرصه جهانی فراهم کنند .

نیاز اول شطرنج ایران یک اسپانسر مالی است

استاد بزرگ شطرنج ایران گفت: با توجه به این‌که شطرنج کشور ما به صورت حرفه‌ای است اما اسپانسرها از شطرنج حمایت نمی‌کنند.

خانم «شادی پریدر»، اظهار داشت: در سال ٩٢ در قسمت نوجوانان و جوانان بسیار موفق بوده‌ایم و کسب مدال طلای جهانی توسط پوریا درینی و طلای سارا خادم و مطهره سادی گواه بر این امر است و این نشان می‌دهد که شطرنج ایران بسیار مطلوب است.

استاد بزرگ شطرنج ایران بیان کرد: تیم‌ملی بزرگ‌سالان متاسفانه به دلیل کمبود بودجه نتوانسته بازی انجام دهد و لیگ دختران هم امسال به دلیل به حد نصاب نرسیدن منحل شد.

2

وی تصریح کرد: در آسیا کشورهایی مانند هند و چین، با همگانی کردن این رشته موفق شده‌اند و ترکیه هم حتا شطرنج را به مدارس خود برد و توانست لیگ قوی برگزار کند و بازیکنان قوی را بگیرند و الان حرف برای گفتن دارند.

پریدر به دیگر مشکلات این رشته اشاره کرد و اظهار داشت: کمبود اسپانسر و کمتر درگیر شدن هیات‌های شطرنج در استان‌ها از مشکلات اصلی این ورزش است.

وزیر ورزش برای پرسپولیس به دنبال یک عابر بانک سیار است

پرسپولیس سرگردان است و وزارت ورزش راه‌کارش سپردن تیم به دست کسی است که پول بیاورد. یعنی همان تاکتیک تزریق قلک که ٨ سال است تکرار می‌شود و حاصل شرایط امروز است.

هیات مدیره پرسپولیس به‌زودی تغییراتی خواهد داشت. تغییراتی البته به شکل روتین و از همان دستی که در ٨ سال گذشته بارها شاهدش بوده است. آقای «حسین هدایتی» گزینه نخست وزارت ورزش برای تیمی بود که بر اساس حساب‌رسی خود وزارت‌خانه هفتاد میلیارد تومان بدهی دارد. بیست‌و‌هشت میلیاردش بدهی‌های جاری دو سال گذشته است و باقی آن هم بدهی‌های انباشته از ابتدای دهه هشتاد. وزیر و نماینده مخصوصش در واگذاری این دو تیم برای اعضای جدید هیات مدیره اول خواسته است تا آنها که قدم به جلو می‌گذارند، ١٠ میلیارد تومانی در دست داشته باشند. چیزی که حسین هدایتی دارد. بعد این‌که چگونه میراث تیم تقسیم شود. هدایتی می‌خواهد جمعی از پیشکسوتان مثل دادکان، کلانی و کاشانی را هم‌راه با ٣ چهره پول‌ساز به این تیم بیاورد که جمعشان را وزیر بر‌نمی‌تابد. هم‌چنین حضور دادکان و رویانیان به طور هم‌زمان در هیات مدیره باشگاه. وزیر این خواسته را به سادگی نمی‌پذیرد.

godarzi

آقای «محمود گودرزی» که اصرار دارد باید در واگذاری استقلال و پرسپولیس دقت کرد، حالا قصد استفاده از یکی از دوستانش را در هیات مدیره دارد. آقای «طاهری» که رییس صندوق حمایت است. او را از نزدیکان به وزیر معرفی می‌کنند. کسی که به هیات مدیره پرسپولیس اضافه می‌شود. طاهری نامش اولین بار زمانی سر زبان‌ها افتاد که قرار شد آقای «علی پروین» قدرت پرسپولیس را در دست بگیرد. پروین در آن زمان دیدارهایی با او و البته یکی از فرماندهان اسبق سال‌های دفاع مقدس به نام آقای «نوجوان» داشت. حالا به نظر می‌رسد وزیر بعد از فرستادن آقای «رویانیان» به خانه، از این دو نفر در هیات مدیره کمک بگیرد. راه‌کاری که شباهت بسیاری خواهد داشت به برنامه‌های 8 ساله گذشته. اگرچه اینها تنها شنیده‌هاست. هنوز وزیر ورزش در این‌باره اظهار نظری نداشته و او که اصرار دارد فوتبال را علمی و بر اساس تصمیم‌های منطقی پیش ببرد بی‌شک این نکته را از یاد نمی‌برد که این هفتاد میلیارد بدهی حاصل تصمیماتی مشابه از سوی روسای قبلی ورزش است. آنها که به امید حل مشکلات از افراد صاحب نفوذ و آنهایی که عابربانک لقب می‌گرفتند در این تیم‌ها استفاده کردند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,