شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
26 August 2016
از سوی وزارت دارایی آمریکا

«رفع برخی محدودیت‌ها برای دانشجویان ایرانی از سوی آمریکا»

۱۳۹۳ فروردین ۰۲

خبر / رادیو کوچه

وزارت دارایی آمریکا با صدور مجوزی، برخی محدودیت‌ها برای دانشجویان و دانشگاه‌های ایرانی را رفع کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا» روز جمعه اول فروردین ماه گزارش داد، مطابق مجوز جدیدی که وزارت دارایی آمریکا صادر کرده است دانشگاه‌های آمریکایی می‌توانند به تبادل دانشجو با دانشگاه‌های ایرانی بپردازند و برخی خدمات آموزشی را نیز به نهادها و افراد ایرانی ارایه کنند.

این گزارش هم‌چنین افزوده است، در بخشی از این مجوز جدید آمده است، موسسات مالی و اعتباری و صرافی‌های آمریکایی اجازه دارند برای تحصیل، تبادل دانشجو و خدمات آموزشی دیگر، که بنا به این مجوز مجاز اعلام شده‌اند، نقل و انتقال‌های مالی لازم را انجام دهند.

amrika

در این رابطه «جان کری»، وزیر خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرده است که با مجوزهای جدیدی وزارت دارایی فرصت‌های تحصیلی بیش‌تری در آمریکا برای دانشجویان ایرانی فراهم شود.

البته در مجوزی که وزارت دارایی صادر کرده ذکر شده است که نمی‌توان مطابق آن به صدور کالا یا فناوری به ایران و دولت ایران و یا ارایه خدمات به اشخاصی پرداخت که مورد تحریم قرار گرفته‌اند.

در گفت‌وگوهای ژنو میان ایران و کشورهای ۱+۵ توافق شد که تسهیلاتی برای بهره‌مندی دانشجویان ایرانی خارج از کشور از کمک ارزی در نظر گرفته شود.

«جان کری» ، وزیر خارجه آمریکا در پیام نوروزی‌اش خطاب به ملت ایران به صدور مجوزی کلی توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا اشاره کرد که بر اساس آن روابط آموزشی بین ایران و ایالات متحده را از طریق تبادلات و ایجاد فرصت‌های جدید برای ایرانیان برای تحصیل در آمریکا، تقویت می‌کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,