شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
29 August 2016
با انتشار مطلبی در توییتر

«انتقاد عبداله گل از مسدود شدن توییتر در ترکیه»

۱۳۹۳ فروردین ۰۲

خبر / رادیو کوچه

پس از آن‌که شبکه اجتماعی توییتر پنج‌شنبه شب با حکم دادگاه ترکیه در این کشور مسدود شد٬ «عبداله گل» رییس جمهور ترکیه با انتقاد از این اقدام دولت گفت: «ممنوعیت کامل شبکه‌های اجتماعی موضوعی نیست که بتوان با آن موافقت کرد.»

وب‌سایت خبری «جمهوریت»، نوشته است، «عبداله گل» روز جمعه بیست و یکم مارس با انتقاد از فیلتر توییتر در ترکیه گفته است، بارها خاطرنشان کرده‌ام که اکنون فناوری ارتباطات به نقطه‌ای رسیده است که شبکه های اجتماعی مانند توییتر را که در همه جهان از آن استفاده می‌شود، نمی‌توان به صورت کامل مسدود کرد.

abdola-gool

در همین زمینه روز جمعه خبرگزاری «رویترز» نیز گزارش داد، رییس جمهور ترکیه با عبور از سد توییتر٬ با انتشار مطلبی بر روی صفحه توییتر خود، مسدود شدن این شبکه اجتماعی در ترکیه را غیرقابل قبول خواند و ابراز امیدواری کرد که این مسئله در کوتاه مدت برطرف شود.

«عبداله گل» رییس جمهور ترکیه که از مسدود شدن توییتر در آن کشور انتقاد کرده است، چند هفته پیش قانون جدید محدودیت اینترنت در ترکیه را امضا و ابلاغ کرده بود.

از پنج‌شنبه شب، کاربران اینترنتی در ترکیه وقتی آدرس توییتر را وارد می‌کنند با صفحه‌ای مواجه می‌شوند که بر روی آن نوشته شده است: «این پایگاه در چارچوب اقدامات بازدارنده از طرف سازمان مخابرات کشور مسدود شده است.»

مطالب مرتبط

توییتر در ترکیه فیلتر شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,