Saturday, 18 July 2015
27 January 2020
در پیام نوروزی

«انتقاد اوجلان از دولت ترکیه به دلیل تعلل در مذاکرات صلح»

2014 March 22

خبر / رادیو کوچه

عبداله اوجلان رهبر زندانی حزب کارگران کردستان با انتقاد از تعلل دولت ترکیه در روند مذاکرات صلح گفت: روند مذاکرات صلح و انجام اصلاحات دمکراتیک باید تسریع شود.

روز جمعه بیست و یکم مارس برابر با اول فروردین در مراسمی با حضور صدها هزار نفر از کردهای ترکیه در شهر دیاربکر بزرگترین شهر کردنشین ترکیه و حضور نمایندگان حزب صلح و دمکراسی که به عنوان مخالفان کرد دولت آنکارا شناخته می‌شوند، جشن نوروز را گرامی داشتند، و پیام نوروزی عبداله اوجلان رهبر زندانی پ.ک.ک را قرائت کردند.

به گزارش خبرنگار رادیو کوچه از ترکیه، اوجلان در این پیام با اعلام درود به همه آنانی که در جشن‌های نوروز شرکت کرده‌اند، افزود: همه اقشار مردم ترکیه را به وحدت و همبستگی دعوت می‌کنم ، به همه مردم خاورمیانه و آسیا سلام می‌فرستم .

nawroz

مراسم نوروز در دیاربکر بزرگ‌ترین شهر کردنشین ترکیه که پیام نوروزی اوجلان آن‌جا خوانده شد

وی افزود : در نوروز سال گذشته آتش جنگ را فرونشانده و برای رسیدن به صلح و ثبات، مشعل دیگری را برافروختیم. اگر متعهدانه دنبال صلح نرویم همه متضرر خواهیم شد، باید دوران کودتا در ترکیه سپری شده باشد، باید دوران جدیدی براساس صلح و برادری را بنا کنیم و در جامعه‌ای دمکراتیک همه از حقوق مساوی برخوردار باشیم .

رهبر زندانی پ.ک.ک همچنین در پیام نوروزی خود افزود: دولت آنکارا در روند مذاکرات صلح به کندی حرکت کرده و لازم است با انجام اصلاحات و تدوین قوانین دمکراتیک گام‌های بلندی برای استقرار صلح برداشته شود.

دولت آنکارا در راستای حل مساله کرد در این کشور از سال گذشته گفت‌وگوهای صلح را با عبداله اوجلان  که در زندانی در جزیره ایمرالی به سر می‌برد آغاز کرده است.

با گذشت یک سال، دو طرف یکدیگر را به اخلال در روند صلح متهم می‌کنند.

بیشتر بخوانید

دادگاه حقوق بشر اروپا ترکیه را ناقض حقوق اوجالان دانست

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,