Saturday, 18 July 2015
02 October 2023
آزمایش موشکی

«کره شمالی ده‌ها موشک کوتاه برد به سمت دریای ژاپن پرتاب کرد»

2014 March 22

خبر / رادیو کوچه

در پی تشدید تنش‌ها در شبه جزیره کره و در واکنش به رزمایش مشترک کره جنوبی و آمریکا، کره شمالی با پرتاب ۳۰ موشک کوتاه برد در دریای ژاپن دست به آزمایش موشکی دیگری زد.

خبرگزاری «یون هاپ» کره جنوبی روز شنبه بیست و دوم مارس گزارش داد، کره شمالی این موشک‌ها را بین ساعات چهار تا شش و ١٠ دقیقه صبح روز شنبه به وقت محلی به سمت دریای ژاپن شلیک کرد.

آزمایش انواع موشک‌های کره شمالی که در ماه‌های اخیر افزایش یافته با واکنش کره جنوبی و آمریکا روبرو شده و این دو کشور از کره شمالی خواسته‌اند از این‌گونه اقدام‌های به گفته واشنگتن و سئول «تحریک آمیز و بالقوه خطرناک» خودداری کند.

koria

خبرگزاری «فرانسه» نیز در این رابطه گزارش داده است، موشک‌های کوتاه برد کره شمالی که ازسواحل شرقی آن کشور به سمت دریای ژاپن پرتاب شدند، می‌تواند واکنش آن کشور به مانور نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی در منطقه باشد.

خبرگزاری کره جنوبی به نقل از سخن‌گوی ستاد مشترک ارتش این کشور اعلام کرد تخمین زده می‌شود این موشک‌ها حدود ۶٠ کیلومتر برد داشته است.

پیونگ یانگ حدود یک هفته گذشته نیز در اقدامی هشدار دهنده از ساعت ١٨ و ٣٠ دقیقه شروع به پرتاب این نوع موشک‌ها کرد و تا ساعت ٢١ و ٣٠ دقیقه ٢۵ موشک به سمت آب‌های شرقی پرتاب کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,