Saturday, 18 July 2015
28 September 2021
برای کمک به زلزله‌زدگان شیلی

«ابزار«انسان‌یاب» گوگل»

2010 March 02

خانواده و دوستان بازماندگان یا قربانیان زلزله شیلی می‌توانند با استفاده از ابزار جدید گوگل به جست‌جوی نزدیکان خود و یافتن اخبار جدید از وضعیت آن‌ها در شیلی بپردازند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت گوگل ابزاری را برای کمک به بازماندگان زلزله شیلی برای یافتن دوستان و اعضای خانواده خود که شاید قربانی زلزله 8.8 ریشتری شیلی شده باشند ارایه کرده است.

انسان‌یاب گوگل به کاربران امکان می‌دهد با استفاده از اطلاعات مربوط به نام یا آخرین مکانی که افراد در آن قرار داشته‌اند به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی به جستجوی فرد مورد نظر خود بپردازند.

در این ابزار بیش از 22 هزار و 900 واحد اطلاعاتی به ثبت رسیده است اما در عین حال این شرکت اخطار داده است امکان استفاده و نمایش این اطلاعات برای عموم وجود دارد و گوگل هیچ نقشی در تایید اطلاعات به عهده ندارد.

بر اساس گزارش سی‌نت، در عین حال صفحه «پاسخ‌گوی بحران» گوگل نیز از نقشه‌ای از آخرین فعالیت‌های ارتعاشی منطقه شیلی و لیستی از منابع اهدای پول برای کمک به زلزله‌زدگان برخوردار است. اهدای کمک‌های مالی به بازماندگان این فاجعه دردناک از طریق ارسال پیامک امکان‌پذیر شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,