Saturday, 18 July 2015
17 May 2021
سقوط سومین پایگاه اوکراین در ٤٨ ساعت

«روس‌ها پایگاه دریایی اوکراین در فئودوسیا را نیز تصرف کردند»

2014 March 24

خبر / رادیو کوچه

در سومین حمله روس‌ها به پایگاه‌های اوکراین در شبه‌جزیره کریمه، به گفته مقامات اوکراینی، نیروهای روسیه روز دوشنبه بیست و چهارم مارس نیز یک پایگاه دریایی این کشور را در فئودوسیا در کریمه تصرف کرده‌اند.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از یکی از سربازان اوکراینی پایگاه فئودوسیا گزارش داده است، در این حمله تیراندازی‌هایی صورت گرفته و پایگاه اکنون به طور کامل به اشغال نیروهای روس در آمده است.

فئودوسیا یکی از آخرین مناطق این شبه جزیره بود که همچنان در کنترل اوکراین باقی مانده بود هر چند که از مدتی پیش در محاصره نیروهای روس بود.

okraain

«ولادیسلاو سلزنیوف» سخن‌گوی وزارت دفاع اوکراین گفته است نظامیان روس با اسلحه‌های خودکار و نارنجک‌های گیج‌کننده از دو طرف به این پایگاه حمله و آن را محاصره کرده‌ و افسران آن را به اسارت گرفته‌اند.

در دو روز گذشته نیز دو پایگاه دیگر در شبه جزیره کریمه محاصره و به تصرف نظامیان هوادار روسیه در آمده بود.

در حال حاضر نیروهای روسیه کنترل بیش‌تر پایگاه‌های نظامی اوکراین را در کریمه را به دست گرفته‌اند و بنا به گزارش خبرگزاری‌ اینترفکس روسیه تا روز یک‌شنبه بیست و سوم مارس پرچم این کشور بر بالای ۱۸۹ پایگاه و نهاد نظامی اوکراین در کریمه برافراشته شده است.

روز شنبه نیز نیروهای زرهی روسیه با تخریب دیوارها، تیراندازی و پرتاب نارنجک وارد پایگاه هوایی بلبک در نزدیکی سواستوپول در کریمه شده و آن را اشغال کرده بودند.

بیشتر بخوانید

اوکراین نیروهایش را از کریمه خارج می‌کند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,